Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 1
9 órája, OldMike írta:

Igazából az a valószínű, hogy nálam a HGW újraindítás segíthetett, de lehetett esetleg központi hiba, amit kijavítottak, és nem kellett volna hozzá az én restartom. Az esetedben inkább az utóbbi lehetett, hacsak nem indították újra távolról a HGW-det.

Én laikus vagyok, ezért is tettem fel a kérdéseimet, hátha egy jártasabb fórumtárs tud rá válaszolni.

Ügyfélszolgálat nem jelzett központi hibát. a hgw-t én is újraindítottam a box mellett, amely jelezte is, hogy hálózat rendben, utána fagyott le többszöri kísérlet után is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv, hoztam egy Műsorújság gyöngyszemet. Be akartam állítani az Alpesi őrjárat sorozat újabb évadát felvételre, mert láttam a kedvenc tévéújságomban. Megkerestem, és ez a látvány fogadott:

IMG_20171022_105006.jpg

Érdekes cím, nemde? :D  Ráadásul a tévéújságomban valóban az 5. oldalon van a beharangozó cikkecske. A kérdés már csak az, hogy ha a következő résznél (ami most még nem látszik, mert ezután lesz egy héttel) már a jó cím lenne, akkor felvenné-e, vagy újra be kell állítani?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
58 perce, benciikee írta:

Sziasztok!
Problémám akadt az IPTV-s szolgáltatással és szeretnék segítséget kérni, hátha járt már így valaki.
Adott egy Samsung TV melynek típusa: UE32J5100AWXXH.
Szintén adott egy Telekomtól kapott set-top box.
A TV és a box HDMI csatlakozón keresztül vannak összekötve.

A probléma: Tegnap óta folyamatosan azt írja ki a Telekomtól kapott top-box, hogy "Az ön tévéje nem képes a hdmi videószolgáltatások használatára. A hdmi kábelt húzza ki, csatlakozzon más bemenetre és próbálja újra!" és semmilyen adást nem tudok nézni, azonban bármilyen beállítást és menüt tudok használni. Természetesen azt gondoltam, hogy a szolgáltatóval van a gond vagy elromlott a set-top box, ezért hívtam a T szerelőjét, aki kicserélte a top-boxot, illetve a HDMI kábelt is, de a probléma sajnos továbbra is fennáll. Próbáltam áramtalanítást, kábelcserét, másik HDMI bemenetet, de nem működik. A szerelő folyamatosan azt szajkózta, hogy a TV-vel van a gond és vigyem szervizbe. A HDMI bemenetekkel azonban semmi gond nincs, mindkettőn van kép-hang, és egy Xbox 360 is simán megy gond nélkül bármelyiken. Scart bemeneten működik rendesen, azt használom ideiglenesen. Mi lehet a probléma? Előre is köszi a segítséget.

Az a baj hogy jártam így tv volt a kuka. Boxbol 3 félét több kábellel végig néztünk semmi. Xbox meg a telekom iptv box közt annyi különbség van hogy más jelet ad ki. Pl egyiken van másolás védelem meg hasonló dolgok.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, btz írta:

@benciikee

Ez akkor szokott előfordulni, ha a TV-d nem HDCP kompatibilis

Amennyiben jól értelmezem, akkor ő sem tévét sem kábelt nem cserélt, csak bejött neki az üzenet (egyik napról a másikra). Ha a tévéjére jött volna frissítés, bizonyára észreveszi, mert általában megkérdezik, hogy akarja-e. Az STB frissítés kérdezés nélkül lemegy (bekapcsolt állapotban persze itt is megkérdezik, hogy éppen most akarod-e, de kicsit később úgyis megkapod, akár akarnád, akár nem). Nem is olyan rég jött egy frissítés a boxokra (azt nem tudjuk hogy mit is eredményezett), de nálam a két STB közül az egyiket teljesen kifektette, csak a teljes áramtalanítás és újraindítás után lett működőképes. Egyáltalán nem kizárt hogy az újabb SW megfektette a kapcsolatot. Korábbról tudjuk, hogy az STB szoftverek nincsenek mindig jóban a Samsung tévékkel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@benciikee & @OldMike

Azt értem, hogy előtte működött, most meg nem, azt is értem, hogy  nem változtatott semmit, több eszközzel és kábellel is ugyan ez a hiba,  de valószínű, hogy ebben a HDCP működésben, nem működésben keresendő a hiba oka. Azt viszont nem olvastam vagy lehet, hogy átsiklottam felette, hogy TV-t próbáltad e visszaállítani gyári beállításokra? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

2018.09.01-tól új IPTV Szuper Családi Mozi elnevezésű csomag kerül bevezetésre!

A jelenlegi Szuper Családi HD csomagtól annyiban tér el, hogy bele tesznek még 10 HD csatornát (Fishing and Hunting HD, Viasat Nature HD / Viasat History HD, Stringray Classica HD, DOQ HD, Mozi+ HD, MTV Live HD, Ozone TV HD, Life TV HD, Film Cafe HD,Euronews HD), benne lesz a Moziklub is, illetve az Archív tv is bővül 10 csatornával (Echo TV, English Club, FilmCafé, Food Network, Galaxy, HISTORY, Spektrum, Spektrum Home, TV Paprika, Viasat Nature)

A csomagot meglévő ügyfelek csomagváltással érhetik el.

További részletek 2018.08.31 megjelenő ÁSZF-ben lesznek.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
52 perce, Kalimera írta:

Jó néhány évvel ezelőtt létezett PC-n Windows alatt Webes Telekom műsorújság.

 

Már nincs, vagy csak nem találom?

 

(A TVGO-s megvan, de az nem teljes.)

Szia.

Pár éve megszűnt, helyette műsorújság alkalmazás van.

Ekkor: 2018. 09. 01. at 13:46, Vince írta:

A Euronews HD angol nyelven lesz csak elérhető?

Szia.

Utána kérdezek hátha tudnak érdemi infóval szolgálni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Miért kell kivenni a két Discovery adót (Showcase HD és Science)? SD csatik helyett további HD adókkal kellene bővíteni a kínálatot. Azt hittem, hogy szeptemberben elidult ez a folyamat, de most egy picit csalódtam. Anno a két NatGeo-t (NatGeo és NatGeo Wild) is ki akarták vágni, szerintem a két Discovery adó is van olyan nézett.

Bocs, a DTX kimaradt a felsorolásomból, bár azt alig néztem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: solc
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Fix sávszélesség van, ami kb. 200-220 Mbit, és ezen megy az összes csatorna, ha nézi valaki, ha nem.
Optikán lehetne növelni, de akkor a más módon kapcsolódók kimaradnának.
Ebben a felállásban új csatorna csak a régiek rovására lehetséges.
Illetve még a berendezések modernizálásával, de az sem végtelen lehetőség.

Fejlődni úgy lehetne, hogy a jelenlegi HD csatornák sávszélességét szétosztanák az SD-k között, ezzel jobb képet és hangot lehetne adni.
HD csatornákat pedig csak optikán.
Valószínűleg ez se tetszene azoknak, akiket rosszul érintene.

A legdrasztikusabb az lenne, ha csak optikán menne IPTV, cserébe minden nem optikás 200 Mbittel gyorsabb internetet kaphatna (ahol most van IPTV).

A korlátozott lehetőségek mellett 40+ csatorna dupla feladását is át lehetne gondolni, de ez is érdekeket sértene, viszont 10-12 HD adó helye.

+++

Nem optikások:

Lemondanátok a HD csatornákról, ha cserébe az SD-k jobbak lennének (kb. a duplája lehetne az adatsebesség)?

Lemondanátok az IPTV-ről, ha cserébe 200 Mbittel gyorsabb lenne az internet?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Kalimera

 

Sávszélességet nem tudnak emelni, mert ráerőltették az iptv-t a 10-15-20 megabites dsl vonalakra is.Ez a legnagyobb baj.

Csatornaszámot lényegében akár meddig emelmethének, ott nem számít az ,hogy kinek mennyi a sebessége. 

 

Nyilván nem fogják a mai iptv rendszert kettészedni , hogy az optikások mást kapjanak. Így hiába a rengeteg sávszél. , marad a gagyi minőség mindenkinek!

 

Nekem aztán légyegtelen lenne ,ha nem lenne HD ,mert a vonalon 89megabit a max. Pedig a 4. szomszédom a dslam. Optikának meg semmi nyoma , pedig az összes közvetlen  szomszédos kisváros&falu telekom optikás.

 

 

"Lemondanátok az IPTV-ről, ha cserébe 200 Mbittel gyorsabb lenne az internet?"

Ez *****ság ! Nekem pl. három stream van max , tehát az internetem (és másnak is dsl esetén!!) maximum 2HD és 1SD csatorna sávszélességével lesz gyorsabb ha kikapcsolom a boxokat!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: gombilaci
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...