Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

@Krinyo

Nekem ilyen van egy érpáron.

Volt róla szó ,hogy kiadják erre is(belsős ember szerint cégen belül is kiment a körlevél), de végül valami tökömtudja milyen háttér rendszert képtelenek  voltak átállítani. Így az egyszerűbb utat választották és nem adható ki szöveggel újra elhajtanak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 perce, gombilaci írta:

@Krinyo

Nekem ilyen van egy érpáron.

Volt róla szó ,hogy kiadják erre is(belsős ember szerint cégen belül is kiment a körlevél), de végül valami tökömtudja milyen háttér rendszert képtelenek  voltak átállítani. Így az egyszerűbb utat választották és nem adható ki szöveggel újra elhajtanak.

Ez elég szomorú. Ha optikára ki tudják tenni, akkor VDSL-re miért nem? Költői a kérdés.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

IPTV műsorújságjában van valami mód arra, hogy gyorsan másik napra lehessen ugrani? A csatornák között könnyű váltani, mert csak beírja az ember a számát, és akkor odaugrik a műsorújság, de ha holnap akarok beállítani valamit, az elég körülményes elmenni odáig.

Erre van valami trükk, hogy másik napra lehessen ugorni gyorsan?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

" Belépsz a műsorúságba, majd a távirányító legalsó sorában jobbról a második gomb és ugrás napra, időpontra. "

Adama egy másik fajta távvezérlőről adta meg neked a kért ugrási lehetőséget. Az én távvezérlőmön ugyanez a gomb az alulról második soron van, a három gomb közül a baloldali. A gomb jelölése 4 db ti-tá jel egymás alatt, de az én távvezérlőmön még aláírás is van hozzá (Disp)
Az én módszerem nekem azért kényelmes, mert egyetlen gombnyomással meg tudom nézni, hogy másnap ugyanabban az idősávban milyen műsor lesz. Ha 8-10 nappal későbbről akarsz tájékozódni, akkor kényelmesebb a Disp gomb (4xti-tá)használata. Ez a " jobb-felé mutató dupla háromszög gomb" az Adama féle távvezérlőn is ott van, csak éppen nem szürkén, hanem feketén.

A távvezérlőnek ezek a funkciói ennyire részletesen szerintem sehol nincsenek leírva, a leírt infók tapasztalatok, a gombok bátor nyomkodása, stb. útján keletkeztek. Te is nyomkodd bátran, el nem romlik tőle semmi.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kipróbáltam, mindkét módszer működött. A bátor nyomkodás egy dolog, de egy komoly cégnél ilyen dolgokra nem próba-szerencse alapon kellene rájönnie a usernek, hanem az IPTV leírásában a műsorújság résznél ezeket egyértelműen fel kellene sorolni. Ez nem egy házilag barkácsolt szolgáltatás, hanem egy professzionális termék, és ezt tükröznie kellene a felhasználói leírásnak is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Koax hálózaton van iptv-m Sagemcom modemmel, 3 boxxal, felvétel funkcióval. Az egyik másodlagos boxon időként látja, időnként nem látja a felvett műsorokat, akár órákig is, hiába indítok újra mindent. Ilyenkor a rendszerinformációnál a problémás box 1 bekapcsolt set-top-boxot ír, viszont a másik kettő bekapcsolva látja mind a hármat. Minden más perfektül működik. Látom a moziklub videotékát is, internet is perfektül megy. A problémás box egy switch mögött van az emeleten, a másik kettő pedig a földszinten egy másik switch mögött. Múlt héten cserélték a modemet Ciscoról. Régebben is előfordult ez, de csak néhány percekre fordult elő, hogy nem voltak elérhetőek a felvételek, aztán egy idő után eltűnt ez a hiba. Most a modemcserével újra előjött. Mi lehet a gond?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Szabo.Peter2

Mivel nem esik szó a Spiler2 - ről, ezért nagy valószínűséggel bent marad, de utána kérdezek a dolgoknak. Ha kapok információt arról, hogy esetleg mégis kikerülne, akkor itt közzétesszük. Illetve az érkező számlákhoz csatolt egyéb tájékoztató lapokat is érdemes figyelni. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Felvétel ...

Nagyon szép dolog, hogy a felvétel 2 perccel korábban indul és 10 perccel később áll le.
Viszont pl. az Ozone TV rendszeresen 4-5 perccel korábban kezdi a műsorait.
Így az eleje lemarad, mint pl. most az elvileg 17:00 időpontban kezdődő A világ madártávlatból c. sorozatnál.
(Tegnap este is jóval korábban kezdődött.)
16:56-kor kezdődött és 17:22-kor már vége is volt.
17:26-kor már indult a 17:30-as program ...

Létezik erre megoldás?

A.
A felvétel korábbi kezdése lehetne a 2 perc helyett legalább 5 vagy inkább 10 perc.
A leállítás is lehetne 15 perccel később a 10 helyett.

B.
Szólni az Ozone TV-nek.

Esetleg mindkettő.

(Pl. a műholdvevőmnél beállítható, hogy az összes felvételt mennyivel kezdje korábban és mennyivel fejezze be később.)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia Kalimera!
" a felvétel 2 perccel korábban indul és 10 perccel később áll le "
Én a korábban kezdő műsor ellen azzal védekezek, hogy beállítom felvételre az előző műsort is.
" A leállítás is lehetne 15 perccel később a 10 helyett. "
Ez megoldott, mert felvételre kijelölésnél az beállítható, hogy a műsorújsági idő helyett mennyivel később állítsa le a felvételt.

Van ugyanakkor egy olyan problémám, hogy a nemrégen történt "arculatváltás" óta  az Archív TV használatát csak nagy ügyeskedés után tudtam elérni,  mert a főmenüből közvetlenül elérhető Archív TV menüparancsra nem tölti be a választékot.
Én az Archív TV -t most csak a szintén főmenüből elérhető Videotéka_Filmkínálat_TV műsorok_Még több film lépések után megjelenő képernyőn már szintén kattintható Archív TV parancson keresztül tudom csak használni.
Ti nem találkoztatok ezzel a problémával?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@kabelnet

Ha jól értelek akkor két lehetőségem is van:

Felvetetem az előző műsort is. Majdnem a végére tekerek, ahol már a ténylegesen megnézni kíván műsor kezdődik. Nézem amíg megy. Utána átmegyek a másik felvételre. Kikeresem, hogy hol tartok, és nézem tovább.

Csak az előtte levő műsort veszem fel, de a vége után 2 vagy 3 órával később kapcsoltatom le a felvételt. Így egyben nézhetem, bár kell egy könyvelés hozzá, hogy tudjam milyen név alatt fogom megtalálni, jobban belegondolva, erre az előző módszernél is szükségem lesz.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Jól érted, csak hát persze ez így nem a 21. század. Viszont amíg a Telekom nem oldja meg a problémát, addig azt csak megkerülni lehet. Ha a cél ebben az esetben nálad is szentesíti az eszközt, akkor nem tehetsz mást, mint amit leírtál.

Más. Megnéznéd az ARCHIV TV elérési lehetőséget nálad? Jó lenne, ha nem az derülne ki, hogy csak az én technikám boldogít engem ezzel a már legalább egy hónapja meglévő problémával.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
14 órája, kabelnet írta:

Jól érted, csak hát persze ez így nem a 21. század. Viszont amíg a Telekom nem oldja meg a problémát, addig azt csak megkerülni lehet. Ha a cél ebben az esetben nálad is szentesíti az eszközt, akkor nem tehetsz mást, mint amit leírtál.

 

Nem tudom, hogy valóban így van-e, de gyanítom hogy a felvétel beállítások is a műsorújság szoftverrészben lehet. Annak a hibáit pedig alapvetően nem javítja (vagy javíttatja) a Telekom. Lásd a kétrészes műsorok - évek óta meglévő - problémáját. Vagy a hosszabb sorozatoknál azt az esetet, amikor egy napon belül egy részt többször is leadnak. Ilyenkor jobbik esetben meglesz mindegyik rész a sorozatból, csak éppen részenként 3-4-szer. Rosszabb esetben az egy napon belülieket tekinti a teljes sorozatnak, és a következő részek felvétele már elmarad. Volt már mindkettőben részem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...