Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Szia Kalimera!  Erre a válaszodra, hogy
"Változott az Archív TV kinézete valamelyest, de ugyanúgy működik, betöltődnek a műsorok. Melyik adónál nem jó? "
azt tudom válaszolni, hogy nekem nem ugyanúgy működnek, és korábban azt is leírtam, hogyan tudom becserkészni az ARCHIV TV-t.

Becsatoltam két képet, hogy lásd. Az első kép a Főmenü gomb megnyomására jön be. Ha itt OK-t nyomok az ARCHIV menüparancsra, akkor a második képen látható üzenet jön be az archív anyagokat tartalmazó csatornalista helyett.
Ahogyan már írtam, az egygombos (OK) működtetéssel elérhető korábbi betöltés helyett az ARCHIV csatornalistát most csak 15 db távműködtetős parancs után tudom a képernyőre varázsolni. Elindulás a SAM_0815.jpg képen látható Videotéka parancsról, ahonnan OK után Filmkínálat parancs, ezt követően a TV műsorok rész kiválasztása, itt a felsorolt műsorok ikonjain jobbra átlépve az utolsóra (Még több film) állva OK, majd az így megjelenő képernyőn az ARCHIV fejezet kiválasztása és azon egy újabb OK hatására jön be az a képernyő, ami korábban a SAM_0815.jpg-n látható kijelölt menüre (ARCHIV) okézástól azonnal bejött.

Szóval az nem jó kérdés, hogy "Melyik adónál nem jó?", mert egyik sem töltődik be a főmenüből.

Ja és még annyit, hogy a Betöltési hiba képernyőnél a Részletekre okézásra nem történik semmi.

SAM_0815.JPG

SAM_0816.JPG

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kabelnet
szöveg kiegészítése
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 órája, OldMike írta:

 

Nem tudom, hogy valóban így van-e, de gyanítom hogy a felvétel beállítások is a műsorújság szoftverrészben lehet. Annak a hibáit pedig alapvetően nem javítja (vagy javíttatja) a Telekom. Lásd a kétrészes műsorok - évek óta meglévő - problémáját. Vagy a hosszabb sorozatoknál azt az esetet, amikor egy napon belül egy részt többször is leadnak. Ilyenkor jobbik esetben meglesz mindegyik rész a sorozatból, csak éppen részenként 3-4-szer. Rosszabb esetben az egy napon belülieket tekinti a teljes sorozatnak, és a következő részek felvétele már elmarad. Volt már mindkettőben részem.

Én is szinte minden hétfőn így járok, ugyanazt a nap során 2x is felveszi, hiába állítom be a "Csak az első" opciót.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 perce, Kalimera írta:

@kabelnet

"Betöltési hiba" néha nálam is előfordul, és nemcsak az Archív TV esetében.
Inkább a Moziklubot használom.
Egy perccel később (gyakran hamarabb is) megy rendesen.
 

De nekem már hetek óta nem. Egy-két perc miatt nem panaszkodnék. Nem a betöltési időre várakozás idejéről van szó, hanem arról, hogy
a korábbi helyről egyáltalán nem tölt be. Ha te nem tapasztalod, akkor lehet, megírom a Telekomnak egy levélben. (Arra számítottam, hogy itt a Fórumon lesz majd egy témafigyelő a Telekomtól, aki beszáll ebbe a témába, és tud mondani valami okosat.)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Optika az épület sarkában, onnan FTP.
De az IPTV minden használt funkciója egyébként (a kifogásolt is)  rendesen működik, így ezt a dolgot ide nem keverném bele. A hálózati háttgérnek ehhez semmi köze nincs. Azt hittem eddig, hogy meg tudtam érthetően fogalmazni, hogy a menürendszerben történő mozgás útja változott meg, a funkciója továbbra is működik, csak az elérési útja más. Rosszabb, hosszabb.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
28 perce, kabelnet írta:

De nekem már hetek óta nem. Egy-két perc miatt nem panaszkodnék. Nem a betöltési időre várakozás idejéről van szó, hanem arról, hogy
a korábbi helyről egyáltalán nem tölt be. Ha te nem tapasztalod, akkor lehet, megírom a Telekomnak egy levélben. (Arra számítottam, hogy itt a Fórumon lesz majd egy témafigyelő a Telekomtól, aki beszáll ebbe a témába, és tud mondani valami okosat.)

Én ilyen betöltési hiba esetén a műsorújságban visszatekerve nézem meg az adott műsort.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 perce, zoli62 írta:

Én ilyen betöltési hiba esetén a műsorújságban visszatekerve nézem meg az adott műsort.

Kösz zoli62, majd ezt én is megpróbálom.
Ha jól értem, akkor a műsorújságban visszatekerve megkeresem a műsort, és ha erre ráokzok, akkor elindítja a már lement műsort az ARCHIV -ból (ha ott meg van).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Az alábbi problémára keresek megoldást:

Volt egy áramszünet ami hazavágta a STB tápegységét. Kijött néhány nap múlva az ember adott egy másikat Tv betöltött mindenki boldog.

A Tv korábban össze volt lőve WiFin a PCvel. Azonban az eset óta nem látszik a TV a SmartShare programban (volt reinstall, meg áramtalanítás).

 

Okozhat ilyen dolgot a STB esetleges hibája?

Üdv.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2019. 05. 18. at 11:47, abit írta:

Technicolor ISB2201 STB-m van, Műsorújság appal szeretném összerendelni. Az Extráknál sikerült is kiválasztani a Műsorújság összerendelést, de ha kiválasztom, betöltési hiba fogad. :( Valami tanács, ötlet, hogy ez esetben mit tegyek?

Mindegy, már megoldódott. Sikerült összerendelni. :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
On 2019. 11. 03. at 7:00 AM, Roli82 said:

2020. január 7-i változások:

Az IPTV és műholdas (SAT) televízió hálózaton nyújtott Szuper Családi HD, Szuper Családi HD 201809, Szuper Családi HD 201909 és az IPTV hálózaton nyújtott Szuper Családi Mozi és Szuper Családi Mozi 201909 díjcsomagokban, továbbá a Nagyvilág és Filmvilág csomagokban a Food Network csatorna helyett a History 2 csatorna, a Megamax csatorna helyett a Dikh TV csatorna kerül elosztásra, valamint elérhetővé válnak a Comedy Central HD és EPIC Drama HD csatornák. A Szuper Családi Mozi és Szuper Családi Mozi 201909 díjcsomagokban elérhetővé válnak a Viasat Nature HD, a Nicktoons HD és a Moziverzum HD csatornák.

Az új programkínálatot 2020. január 7-től biztosítja a szolgáltató. 2020. január 1-je és január 7-e között a műszaki lehetőségek függvényében, a zavartalan átállás biztosítása érdekében fokozatosan térnek át az új csatornakiosztásra, amely időszakban a megszűnő csatornák már nem lesznek elérhetőek. A csatornakiosztás változásával együtt a csatornasorrend is módosulhat.

A Discovery Science HD-nak én is örülnék, de ha még csak SD-ben is visszarakná a Telekom, már az is jó lenne kezdésnek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 hours ago, ApaFia said:

El kell felejteni SD csatikat 2019 vége van! Amiből van HD verzió alapból azt kellene betenni a csati listába! ;)

Én is szeretném elfelejteni az SD csatikat, csak ameddig vannak, addig azokat éri meg jobban betenni a csatilistába (gondolom én, lehet hogy együtt "olcsóbbra" jön ki, mint csak a HD. A fene se tudja).

Anno a Da Vinci is elindult volna HD-ban, de szolgáltatóknak nem kellett, így el sem indították.

És igen, amiből van HD verzió csak azokat kellene betenni.

Itt is minden a pénzről szól.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, zoloka1984 írta:

Nem azért nincs több HD mert nem lehetne, ha nem sok településen nincs optika, csak dsl vagy még az sem! Azon meg nem bírja a nagy sávszélt! Amíg nem létesül sok helyen a optika vagy koax addig ne várjunk HD-t! 

Hiszen most is van HD nem is kevés szerencsére,de 2020 tól bekerülő csatik legyenek már HD-ék!Ahol lehet létesíteni a iptv az jó,ahol pedig nem lehet,így járt sajnos. Ne hogy azért nem bővüljön,fejlődjön a kínálat mert  kevés helyen van még optika! Egyszer mindenhova elér.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mielőtt bármihez hozzányúlnak, ezt a borzalmas Sagemcom ONT-ot kellene gatyába rázni. 10 éve vagyok IPTV előfizető, előtte két Huawei gatewayem volt (ADSL, utána bindelt VDSL), azok atomstabilan működtek. Ezt a sz@rt, nincs rá szebb szó, szinte naponta kell újraindítani, mert még a TV-t sem képes normálisan kiszolgálni. Elkezd akadozni az adás, újraindítás után bizonytalan ideig megint jó, aztán találomra megint elkezd hülyéskedni. Nem hiszem el, hogy nem lehet ezt a hibát 1-2 év alatt kijavíttatni...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, Jozsfm964 írta:

Sziasztok!

Most váltottam IPTV alapról Családi HD-ra. Ismerősömnél azt láttam, hogy ha rákapcsol egy olyan csatorna SD változatára, amelynek HD változata elérhető, azt a készülék jelzi és egy OK gomb megnyomásával átugrik a HD verzióra. Nálam ez a funkció mért nem megy?

Beállítás kérdése vagy szoftver frissítés?

Nyomd meg a felfele nyilat (mintha csatornát váltanál)  és ezután az OK gombot. Nálam így megy.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az IPTV-n tényleg nem lehet lejátszani a felvett dolgokat, ha nincs kapcsolat? Bp. egy részén központi hiba van már pár órája, se net, se telefon, se iptv. Idős családtag próbálta lejátszani az iptv dobozról a felvételeket, de azokat sem volt hajlandó lejátszani? Ez valami design hiba? Miért nem tudja a doboz lejátszani a felvett dolgokat attól, hogy nincs élő adás?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, McBelaba írta:

Arról nem is beszélve, hogy TV2 csatornák meg bekerültek!
 

Ezt a két feltűnő változást a feleségem éppen tegnap este kérte számon rajtam, és igazat kellett adnom neki. Mert - már elnézést, de - milyen szolgáltató az, amelyik képes figyelmen kívül hagyni azt a tényt, hogy az előfizetőinak nagyobb részénél a nézettségi mutatók rendszeresen az RTL műsorok felé billennek? Vagy talán az IPTV nem piaci alapon működik? (Ez utóbbi kérdés persze egy ál-naív kérdés volt.)
Úgy tűnik, hogy szép kis világunkban egyre messzebbre kerülünk attól, hogy az előfizető döntse el, hogy mire fizet elő. (Kérem az olyan válaszok mellőzését, hogy nem kötelező az IPTV előfizetést választani, stb.)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...