Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0
molnarb írta:
...csak azt nem értem, hogy ED3 Kábel és Optikai területeken, ahol azért bírná bőven a rendszer, miért kell ennyire szembeköpni a HD adást és az ügyfeleket.

 

Másrészt szerintem már ideje volna az MPEG2 kódolást MPEG4-re cserélni. (Tudomásom szerint a box streamjei még MPEG2be jönnek). Nem egy szolgáltatót tudok, ahol már régesrég az MPEG4ben jön az IPTV és fényévekkel szebb a képe. Persze lehet, hogy ők egyszerűen csak nem spórolnak a streamek sávszélességén, vagy ők meg tudták oldani, hogy az ADSL-es IPTVsek X sávval kapják, az OPTIKA meg a normál sávval.

Úgy tudom egy rendszer kezeli mind a 3 platformot,tehát ha emelnék az IPTV sávszélességét,akkor xDSL előfizetőknél elég nagy gubanc lenne.

 

Telekom is MPEG4 használ IPTV-n !

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én csak a ***tv HD adását tudom összevetni a Telekom Sat HD adásával mert ezek vannak a háztartásban, de nem látok sok különbséget a kettő között. DVB-C és IP TV adásom nincs ezért arról nem nyilatkozhatok. Én úgy érzem hogy az én látásomnak megfelel a Sat nyújtotta kép.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na itt a baj, hogy egy rendszer kezeli mindhárom platformot. Engem mint ED3as ügyfelet vagy az optikás ügyfeleket őszintén szólva hidegen hagy az xDSL, főleg hogy amiatt használják ki a szolgáltatás kapacitásának töredékét, úgymond a mi kárunkra, tehát az xDSL miatt van butítva minden platformon az IPTV streamek sávszélessége. Kicsit előrelátóbbnak kellett volna lenni a hálózat tervezésekor, vagy gondolom az külön pénzbe került volna... azt meg nehogymár költsenek rá... még a végén jó lenne.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Egy szakértőtől hallottam ha sikerülne a kábelről mindent kigyomlálni a neten kívül, akkor akár gigabitekre is képes lenne a koax. Docsis 3.1-el az egész olyan lenne mint egy hatalmas adatcső. De ehhez először az kell hogy mindenki átálljon a DVB-C ről és az analóg is megszűnjön. Onnantól IP alapon lehetne olyat nyújtani hogy az ember álla leesne a képminőségtől akár 4K-ban is.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Koaxon mindíg is jobban borult a bili egy túlerhelés esetén mint egy dsl-nél ahol mindenkinek dedikált sávszéle van.
Nem vagyok kábelszakértő de nyilvánvaló hogy koaxon is erőforrás megtakarítás céljából vannak a korlátok, nem az ügyfelek szándékos szivatása végett.

 

 

Koaxon feltöltés tul terhelésével borulna nagyot a bili ha letöltés terhelt akkor még csak csak el döcög valahogy. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Nézd ez egy szolgáltatás ami ha nem a munkád része, nem kötelező igénybevenni. Innentől kezdve az ember egyéni döntése, hogy igénybe veszi e az adott áron.
Elmondom neked hogy a vidéki kisboltban is drágábbak az élelmiszerek mint a nagyvárosi hiperszuper marketekben. Az ember szabadon eldöntheti hogy fontos e neki annyira az a valami hogy megfizeti azon az áron amin a vidéki kisbolt kínálja, vagy elmegy a városba lakni ahol több lehetősége van.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Nézd ez egy szolgáltatás ami ha nem a munkád része, nem kötelező igénybevenni. Innentől kezdve az ember egyéni döntése, hogy igénybe veszi e az adott áron.
Elmondom neked hogy a vidéki kisboltban is drágábbak az élelmiszerek mint a nagyvárosi hiperszuper marketekben. Az ember szabadon eldöntheti hogy fontos e neki annyira az a valami hogy megfizeti azon az áron amin a vidéki kisbolt kínálja, vagy elmegy a városba lakni ahol több lehetősége van.

Még igazad is lehet bizonyos szemszögből, és igen, amennyiben lehetne azonnal átszerződnék másik céghez, ha lenne konkurencia a lakhelyemen. De nincs és innentől ez kő keményen monopol helyzettel való visszaélés. A dolog pikantériája, hogy konkurencia esetén meg nem lenne érdemes váltani, hiszen az árak akkor más szintre lennének belőve.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Azt vettem észre, hogy ha a webes vagy mobilos műsorújságban állítok be felvételt, és beállítom, hogy a felvétel leállítása ne a műsorújság szerint, hanem 30-60 stb. perccel később legyen, akkor ezt nem veszi figyelembe, hanem mindenképpen a műsorújság szerint veszi fel. Sajnos pár film vége így lemaradt már, elég dühítő tud lenni. Ha esetleg egy illetékes kolléga olvassa ezt, ránézhetne. 

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Fix ip-s? Tehát ha jól értem, te állítottad be statikusan az IP-t a gépednek? Ha a DHCP be van kapcsolva a routeren, nyugodtan átállíthatod dinamikusra, had kérje le magától az IP-t, hátha segít.

 

Elég érdekes, kábelen nem nagyon szokták eldobni. Lehet, hogy a gépeddel van a probléma, milyen OS van rajta?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Hmm, akkor tényleg a modem tűnik hibásnak. Sajnos ezek a modem/wifi router hibrid eszközök elég gagyák, lehet hiába cserélik ki akkor is le fog dobálni.

 

Szerintem próbáld ki saját WiFi routerrel, esetleg kérj kölcsön havertól egy próbára. Kösd össze a routered WAN portját a T-s hibrid egyik LAN portjával. Mehet statikusan is, vagy akár DHCP-vel is. Szerintem úgy nem fog ledobni, de ha még is... akkor mehet a kukába a Huawei! :smileyvery-happy:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...