Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Sziasztok.

 

Teljesen új felhasználó vagyok az IPTV terén.

 

Láttam, hogy van androidra a Telekomnak egy műsorújság nevű programja, amivel tudnám vezérelni a boxot. Sajnos nem tudom párosítani. Hiába adom meg a mobilszámomat azt írja ki, hogy jelenleg nem lehetséges. Két napja. Esetleg az lehet probléma, hogy vodafonos telefonszámot adok meg? Másnak működik?

 

Köszi a válaszokat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Adott egy D-Link DCM704B HGW, Cisco ISB2231 (elsődleges) és Cisco ISB2201 (másodlagos) box. Egy ideje (December) másodlagos box nem látja az elsődleges box merevlemezére rögzített tartalmat,(A felvett műsorok listája nem elérhető. Ellenőrizze,hogy a vevőegység csatlakozik -e a hálózathoz) illetve élő adást nem lehet megállítani (másodlagos box), hiba üzenetként azt írja,hogy nincs merevlemez,új felvételt látszatra elindítja de valójában semmit se csinál,nem vesz fel. DVR Network infóba azt írja,hogy IPTV accounthoz tartozó bekapcsolt STB száma 1,ami ugye 2 kellene lennie 2 box esetén,adás van mind a két boxon,tehát ezzel nincs probléma. Na most ha sorrendi újra indítást csinálok,vagy csak az egyik eszközt újra indítom akkor a hiba megszűnik, pár órára, később újra elő jön,jobb esetben egy napot kibír. Az elmúlt 4 hónapban kb hétszer  volt HGW csere (5 darab D-Link DCM704 HGW)  1x elsődleges és másodlagos box csere, utp kábel csere 2x... Hoztak kb 2x Cisco EPC3925 is használtat,mivel új már nincs a Telekomnak (nem vesznek),ezzel nem jelentkezik a hiba,viszont mivel több évig használta más ügyfél,igy eléggé ki vannak már hajtva és nem működnek megfelelően tehát rövid időn belül kuka... Szóval valamiért nem kommunikál megfelelően a két box egymással, vagy a HGW-vel...

 

Mit lehet tenni mert szinte biztos hogy a D-Link DCM704B 1.1.0.6 SW hibás lehet,mivel csak ezzel a HGW-vel jön elő ez a hiba.

 

Van még egy Technicolor TC7200.20 HGW is de ez olyan ritka mint a fehér holló, így a műszerészek nem tudtak egyszer sem hozni belőle,hogy megnézzük megy -e vele hibátlanul...

 

Más nem tapasztalja a fentebb található hibát?

 

Unom már,hogy több hónapja minden nap újra kell indítani akár többször is valamelyik boxot vagy HGW-t....

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

 

Heim

 

Box cserénél kilökik mind a kettőt nem? Előző boxok (ISB6030 és ISB2001) ezeken is ugyan ez a hiba volt,kilökés után jön az a kék képernyő,ahova be kel írni azt a sok számot,ez a szám sor nekem is meg van,kb 2 éve csináltam ilyen "létesítést" amikor központi oldalon elszúrták a Családi+HD mert HDR csomagot tettek fel a rendes HD helyett. :D

Na meg ahogy írtam más fajta HGW-vel meg nem jön elő a hibá,így nem valószínű,hogy konfigurációs hiba lenne.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az koax kábel lesz akkor szerintem, ami nem jó az iptvhez mert iptv hez utp kábel kell. Ha az akkor eoc alternatív kábelezés megoldás legolcsóbb vagy új kábelt kell behúzni koax kábel egyáltalán nem jó iptvhez.

 

Tudsz képet csatolni csatolok róla egy képet hogy :D  Ott rá kattintasz file kiválasztás gombra meg keresed gépeden a képet és kész is. Screenshot 2015-03-29 19.24.18.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az IPTV csak a nappaliban lenne, vagy csak a hálóban, esetleg mindkét helyen? Az internet kapcsolatra (vezetéken vagy wifin) a nappaliban lenne szükség?

 

A jelenlegi kábelek falon kívül mennek, vagy a falban? Az utóbbi esetben jobb lenne a helyzet, ha a falba helyezett csövekben menne. Ekkor elég lenne a másik hozzászóló által írt UTP kábelt behúzni a meglévő kábel helyére.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok,

egy bennfentes kérem magyarázzon már el nekem vmit:

 

IPTV előfizetésem van, ADSL-en, felvevő opcióval. Tavaly nyár végén-ősz elején kigondoltam, hogy tök jó lenne, ha a család TV-zik a felvevős + a 2. settopbox-on, akkor milyen jó lenne, ha ezzel egyidőben én tudnám nézni egy 3. stb-n a rögzített adásokat.

A gondolatot tett követte, kisebb-nagyobb hercehurcával, de sikerül megrendelni a 3. boxot, be is applikálták, és azóta örömbódottá, használtam is mind3at.

Most jön a feketeleves: a hűségidő lejártával szerettem volna meghosszabbítani így ahogy van, mert elégedett vagyok vele, jó nekem így, stb.... DE A TELEKOM "PORTFÓLIÓVÁLTÁS MIATT" nem hajlandó továbbra is adni a 3 boxot, csak 2-t. Merthogy ez így most hogy és miért és nemlehet mert csak 2 stream van DSL-en, meg miazhogymár....

Miért nem lehet? Tisztában vagyok vele, hogy 2 bejövő stream-et tud csak a DSL, nekem nem is azért kellene a 3. hogy élőben TVzzek rajta, hanem a rögzítettet tudjam nézni.

Most ott vagyok, hogy lejárt a hűség, vígan fizetem a megemelkedett havidíjat, de a 3. stb-ot továbbra sem tudják "beregisztrálni" a meghosszabbítandó hűségnyilatkozatú előfizetésemhez. Ez így normális?

 

Tamás

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm szépen az igyekezeteteket, ma beszéltem a szerelővel, aki az IPTV- beltéri egységét a nappaliban szerelte. Mondta, hogy van egy -közvetlenül az internet modemhez- mint adóhoz -és a hálószobában lévő konnnektorhoz -mint vevőhöz- csatlakoztatható készülék. Ekkor a villanyvezetéken fut az info, és így nem kell kábel. Jövő héten jön és megnézi ill. ha lehet, beszereli. Mégegyszer köszönöm a kedves válaszolóknak. VKata

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...