Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Kedves Böbe!

Külön HDD felvevőm van, és ha olyan adást akarok felvenni, ami a set top boxon keresztül látható, akkor a stand by üzemmód nem jó megoldás! Az igaz, hogy nem lesz a felvételen reklám, de adás sem...(kipróbáltam.)  

Az ügyfélszolgálaton (igaz telefonon intézve) azt mondták, nem lehet megoldani a reklám mentesítést...!

Azt hiszem írásban keresem meg a szolgáltatót, és ha másképpen nem megoldható, akkor szolgáltatót váltok!

Azért köszönöm a kedves válaszodat!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ennek nem szabadna működnie, gondolom hamarosan ki fogják kapcsolni a lehetőséget. 

Hivatalosan IPTV-vel a felvétel opció megvásárlásával tudsz felvenni műsorokat. Ennek számos előnye van ahhoz lépest amit most csinálsz . Többek között egyszerre kettőt is felvehetsz, ill. nem kell úgyhagyni a boxot... 

Addig is a másik lehetőség, hogy kikapcsoltatod az ügyfélszolgálaton a CRM megkereshetőséget, és akkor nem jön több üzenet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok,

egy bennfentes kérem magyarázzon már el nekem vmit:

 

IPTV előfizetésem van, ADSL-en, felvevő opcióval. Tavaly nyár végén-ősz elején kigondoltam, hogy tök jó lenne, ha a család TV-zik a felvevős + a 2. settopbox-on, akkor milyen jó lenne, ha ezzel egyidőben én tudnám nézni egy 3. stb-n a rögzített adásokat.

A gondolatot tett követte, kisebb-nagyobb hercehurcával, de sikerül megrendelni a 3. boxot, be is applikálták, és azóta örömbódottá, használtam is mind3at.

Most jön a feketeleves: a hűségidő lejártával szerettem volna meghosszabbítani így ahogy van, mert elégedett vagyok vele, jó nekem így, stb.... DE A TELEKOM "PORTFÓLIÓVÁLTÁS MIATT" nem hajlandó továbbra is adni a 3 boxot, csak 2-t. Merthogy ez így most hogy és miért és nemlehet mert csak 2 stream van DSL-en, meg miazhogymár....

Miért nem lehet? Tisztában vagyok vele, hogy 2 bejövő stream-et tud csak a DSL, nekem nem is azért kellene a 3. hogy élőben TVzzek rajta, hanem a rögzítettet tudjam nézni.

Most ott vagyok, hogy lejárt a hűség, vígan fizetem a megemelkedett havidíjat, de a 3. stb-ot továbbra sem tudják "beregisztrálni" a meghosszabbítandó hűségnyilatkozatú előfizetésemhez. Ez így normális?

 

Tamás


Szerintem normális. Valószínűleg a hosszabbításnál migráltak - a megnövekedett számlád is erre utal. Azt nem tudom, hogy minden lábadat vagy csak ezt az egyet. A számládon nem láttál furcsaságokat később? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv,

azóta változott a helyzet:

Nem voltak képesek a működő 3. boxot a meghosszabbított szerződésemhez illeszteni, ezért ki is iktatták. Most jelenleg a hűségidőm meghosszabbítva, 2 boxot használok, a harmadikat visszaküldették postán és rohadt mérges vagyok az egész T-re meg az elcseszett üzletpolitikájára és úgy egészében arra az idiótára, aki korlátozza, hogy ADSL-en csak 2 boxot lehessen előfizetni.

Ha lenne alternatívám ,akkor úgy elhúztam volna más szolgáltatóhoz, mint a sicc.

Most még arra leszek kíváncsi, hogy a számlán hogy fogják ezt összerakni, mert pár napja megjött a szerződéshosszabbítási papír postán, abban meg az szerepelt, hogy 3 boxom van. Előtte pár nappal kapcsolták le a harmadikat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A helyzet tiszta és világos. A Telekom sávszélessége a legtöbb helyen nem engedi meg a 2 HD-t. Ezt lecserélni először ott fogják , ahol konkurenciájuk van. Nálunk a XVII. kerületben, családi házas környezetben csak műhold, vagy digitális földi érhető el a Telekomon kívül. Ennek megfelelő a szolgáltatás is, az 1 HD is csak akadozva működik. Ráadásul azt sem értem, hogy 2015-ben a HD fizetős opció, és pl az RTL-t anyagi okokból nem adják.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hali! ADSL-en nem fog menni a 3 set top box, csak kettő (egy előfizetéshez, persze). Kivéve, ha mondjuk olyan DSL-re váltasz, ahol már 30mbit a max letöltési sebesség, mert ott megy a 3 box (de az megint egy másik technológia). Ezt nem mondták neked, amikor kértél még egy boxot? Nálam kábelen megy az IPTV, ott lazán elbírja a 3-at. tehát ezt nem találja ki senki, mert ez technológiai sajátosság. Gondolj bele, ha mégis engednék, bekapcsolnál ADSL-en 3 boxot, úgy lecsökkenne a net sebességed, hogy csak na...Amit tudok javasolni, kérdezz rá, vagy nézd meg, hogy a címeden megy-e pl. kábelen az IPTV vagy milyen megoldással lehet gyorsítani a netet, amihez már kérhetnéd a 3. boxocskát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tegnap sikerült beszélnem a Call Center Video segítségével a cég munkatársával, aki meglepően kedves, udvarias és segítőkész volt. Nagy piros pont!

 

Kederítette, hogy nálam működni fog a két HD kütyü, ezért megrendeltem a második setupot és a szerelőre várok.

 

Kíváncsi leszek arra, hogyan oldaja majd meg azt, hogy a modemben csupán egy üres csati maradt (ezt jeleztem is tegnap), ugyanis egyet lefoglal a számítógép, és kettőt a smart tv. Most az újabb smart tv-nek szintén kettő csati kellene.

 

Érdekesség: a jelenleg üzemelő smart tv-hez a jeleket a modemből d-link powerline segítségével továbbítom a modemből. Mivel számomra egy nagyon ismeretlen terület volt, ezért elsőre nem mertem megvásárolni csak egy készletet, amiben 2 db. adapter volt. Egy ami a modemből kapja a jelet és betáplálja az elektromos hálózatba, a másik amely a végponton onnan kinyeri. A beüzemelés gyors volt, rácsatlakoztattam a setupboxot és már ment is az iptv hd-val. Következő lépés az volt, hogy ok. akkor veszek egy másik készletet és akkor további két konnektorból nyerhetek jelet. Pl. a smart tv-hez internetjelet. Csak hát jött a meglepi. Az már nem működött együtt az üzemben lévővel, amely a tv jelet továbbítja. Kénytelen voltam felhasználni a másik darabot is, amely egy újabb csatit foglalt le az adapterből. Viszont így párban és új modemcsatlakozással már működött és van internet jel a smart tv-hez. Kénytelen voltam ezt a megoldást választani, mert nem akartam falat törni, kábeleket vagy kábelcsatornákat látni szabadon. A wifi-s módszer nem igazán életképes, főleg a tv-esetén. Kipróbáltam.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha figyelmesen elolvasod az indító postomat, akkor ott írtam, hogy a 3. box kizárólag a rögzített adások nézésére volt használva. És ez működött több hónapig, mivel még a "régi" rendszerben kértem és kaptam meg. De pechemre most járt le a hűség, mikor már az "új" rendszer elindult, és egy rohadt beállítás hiánya miatt (neveztesen az előfizetésemhez csak 2 iptv box létesítési pontot lehet kapcsolni) nem tudják adni azt a nyamvadt 3. boxot.

Tisztában vagyok azzal, hogy ADSL-en csak 2 db SD/HDready stream tud jönni, és ez nem is zavar, így használtam hónapokig.

Mindezek mellett a szüleim kb. 10 méterre laknak tőlünk (ugyanazon épület másik lakásában) és náluk a mai napig működik a 3 box, ugyanúgy, ahogy nálam is ment egy tavaly nyár vége óta.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

 

Neked Switch eszközre van szükséged. Elég lenne egy öt aljzatos, de célszerű gigabitest venni, mert később még jól jöhet, és nem sokkal drágább. Ez esetben a HGW négy portja közül egyet használna a PC, kettőt a két IPTV set-top-box, a negyedikbe csatlakozik a Switch. Az utóbbi egy-egy portjához kell csatlakoztatni a D-Link adaptereket.

Tulajdonképpen akár a PC is mehetne a Switchről (az nyilván a mostani kábellel), de a mostani felállás miatt nincs rá szükség.

Esetleg egy harmadik smart tévé esetén:smileyhappy:. Igaz ehhez az is kellene, hogy olyan hálózata legyen ott a Telekomnak, amihez adnak is 3 set-top-boxot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Amennyiben nem tervezel, vagy nem várható belátható időn belül 100 Mbps-nél gyorsabb internet kapcsolat, akkor, akkor jó megoldás. Ez így előnyös vétel, mert általában szállítás nélkül kezdődik ennyinél az ára.

 

IPTV-s boxot nem célszerű ebbe csatlakoztatni, mert ugyan működik vele, de az - ugyancsak a Switchbe kapcsolt - egyéb eszközön néhány Mbps sebességcsökkenést okoz. Ezért az IPTV kapcsolat feltétlenül a modemben legyen.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az oké hogy te mit mondasz mire kell neked, de kérdés, hogy ők megtudják úgy oldani-e a dolgot, hogy teszem azt, ne tudd őket átverni?

 

Mert ha te bekapcsolod mind a 3 készüléket, független hogy csak 2-ön akarsz nézni TV-t, attól még lehet hogy ők nem tudnak védekezni a 3. box ellen, így már technikai fennakadást okozhatnál, ha nem tartanád be az igéreteid.

 

De nem tudom, milyen dsl van? vDSL vagy ADSL?

Milyen internetelőfizetésed van? Illetve az is fontos lenne, melyik városban laksz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na még egyszer, utoljára: 3 box működött nálam több hónapon át. Amikor megrendeltem, nem ígértem semmit, csak tudomásul vettem a műszaki korlátokat: 2 bejövő stream, a 3. box ezzel egyidőben csak rögzített adás visszanézésére alkalmas.

 

Lejárt a hűség, megújítottam volna, de az új rendszer miatt - a nyilvántartási rendszer miatt, nem a műszaki rendszer miatt - nem képesek továbbra is adni azt, amit eddig adtak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igen, felhívtam az ügyfélszolgálatot és megcsináltattam. Én is úgy hallottam hogy van erre lehetőség és azért hívtam fel őket, szerintem simán megy a dolog, gyorsak voltak

Nem írtad külön, hogy amit írtál az egy helyett két HD stream bekapcsolására vonatkozik-e?

 

Amennyiben igen, akkor néhány kérdésem lenne:

 

Milyen hálózaton jön a jel (optika, koax)?

Áttettek-e már az új rendszerbe, esetleg a régiben vagy még, és így is megcsinálták?

Működik-e folyamatosan (az STB készenlétibe kapcsolása nem befolyásolja)?

Volt-e STB újraindítás (általad vagy központból)?

 

Köszönöm

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ja, tényleg, ezt el is felejtettem: ma a vicc kedvéért benéztem az online ügyfélszolgálatra: az új szolgálatatásaim látszanak, és az IPTV-nél meg azt mondja, hogy 2 stb.-t használok a lehetséges 3-ból. Úgyhogy uccuneki mindjárt meg is rendeltem a 3.-at. Kíváncsi vagyok, mi sül ki belőle, mert eddig ott azt írta ki, hogy 2-t használok a lehetséges 1-ből. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...