Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0
  • Telekom

Sziasztok,

 

Az .x0058 végű kliens a normál verzió, a basic funkcionalitással.

 

Az .x0070 kliens az 58-as kiegészítése ajánlómotorral, ami

- új VOD kategóriák
- új dinamikus VOD kategóriák megjelenését jelenti a Videotéka menüben.

 

Az .x0092 ehhez képest az alábbiakkal tér el:

- StartApp URL bekerült (Standby + Boot), vagyis ajánló app indul el minden bekapcsolásnál;
- a nyelvválasztó menü tiemout-ja új STB felszerelésnél vagy DRA után 1 percre csökkent (20 volt eddig).
 
Az M2 képarány hibája (ha az összes többi csatorna egyébként változatlan marad) független ettől, az a fejállomásunkra beérkező jel hibája.
 
Üdv, Tamás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Bekerültem sajnos ennek a cuccnak a zártkörű tesztjébe, úgy nézet ki a dolog hogy napi szinten egy két egész képernyőt betakaró üzenet érkezet teljesen érdektelen dolgokról. Pl RTL klubon este x órakor ez meg az lesz. (Állítólag számomra érdekes műsorokat kéne, hogy ajánljon hát nem ment). De leg aranyosabb a különböző készülék reklámok voltak. 1412 fel hív hát ez nem lehet le tiltani meg ne zavarjon, ez engem nyomjam meg az egyik gombot ott lesz egy menü és ki lehet kapcsolni hát nekem nem volt ott menü ettől meg 1412 kapott kékhalált. Nem én vagyok egyetlen, aki így járt olvastam legalább egy esetet még itt a fórumon. Szerencsére sikerült ki kapcsoltatni az egészet.  Több hasznát venném / vettem volna ha menüben ki tudom kapcsolni lenne szűrés mikről kapjak ilyen üzenetet és értelmes dolgok közlésére használta volna a Telekom.

De elnézést kérek és vissza vonom előző kijelentésemet ha be tudod mutatni hogy az elmúlt 4 hónapban ez javul és jobb lett.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kíváncsian várom, mely műsorszolgáltatókkal sikerült / nem sikerült a megállapodás, azaz, hogy milyen új csatornakiosztásra lehet számítani (az M4-en kívül) a júliusi új csatornakiosztásban. (Esetleg RTL KLUB HD, ill. Ozone Network HD...?) Főként az esetlegesen kikerülő csatornákra leszek majd kíváncsi (legalábbis a digitális platformokon, mert az egyes területeken még működő analóg esetében már részletes tájékoztatás volt olvasható a számlalevélben.)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Még pontosan nem ismert, a 2015. július 1-től érvényes csatorna kiosztás. De biztos lesznek ki kerülő csatornák. Az M4 Sport csatorna, pedig előre láthatólag csak 2015. Július 18.-án fog idnulni. De már 2015. július 1.-től fent kell lesz tartani az M4 Sport csatorna helyét, a digitális platformon. Annyi már most ki derült hogy a DUNA World nevű csatornának a HD változata vagyis a DUNA World HD csatorna 2015. július 1.-én megszünik. Legalábbis a jelenlegi hírek szerint! Tehát a DUNA World HD csatorna ezért  várhatóan ki fog majd kerülni  a csatorna kiosztásból. A "sima" vagyi a DUNA World "SD" változata az továbra is meg marad, és az továbbra is kötelező továbbitani a digitális platformon. Viszont az ananlóg platformon, érdkes modón 2015. Július 1.-től a DUNA World-öt már nem kötelező továbbitani, csak ha van szerződése a szolgálatónak a DUNA World-re, de már törvényileg nem lesz kötelező az analógon továbbitani. De a Digitális platformon, olyanon mint például az IPTV azonon továbbra is lesz DUNA World.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Elvileg az EU arrafelé halad, hogy kivezesse az analógot. Szóval ez most annyira nem lehetséges. **** szívná meg szerintem egyedül, mert neki van kimondott analógja. ***-nél is csak pár csatorna érhető el analógként.

 

Szerintem 2020-ig lesz erről szó, hogy kivezessék az analógot, talán már 2020-ra nem is lesz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igen. - De jelenleg minden kábel TV szolgálatónál van valamilyen szinten analóg kábel TV. Még a Telekomnál is van jelenleg analóg kábel TV. Csak a Telekom már nem köt új szerződéseket az analóg kábel tévére. De nézd meg a Telekomnak a TV-re vonatkozó Á.sz.f.-jét, és csodálkozni fog, hogy a telekomnál még mindig van analóg TV adás. De nem csak a Telekomnál, minden nagyobb szolgálatónál van, kisebb - nagyobb csatorna számmal még analóg TV adás. A ****nél is van analóg adás. A ****nél jelenleg 61 analóg TV csatorna van. Miért is nagy szívás a **** analógja? Mert úgyanis a ****nél is 2009. Szeptembere óta van DVB-C digitális kábel tévé. Jelenleg is van a ****nek digitális platformja, amin jelenleg 125 TV csatorna van. Ebbe benne van az HBO max is már. Egyébként a **** 118 TV csatornát kinál a digitális platformon a ****+ csomagban havi 3100 forintért. Éppen ezért szerintem nem szívná meg a ****, ha törvényileg köteleznék öket arra hogy meg kellene szüntetni az analóg adást.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A digi még lát potenciált az Analógban, ezért van annyi csatornájuk.

 

Törvény meg majd lesz, mint a földfelsziní analógnál is volt, és az internetnél is 2020-ra 30mbit/sec. Itt is lesz, de már a szolgáltatók is rájönnek arra (UPC is), hogy nem jó az analógot fenntartani úgy ahogy van. UPC pl. egyik csomagját meg is szüntette a másikban pedig kevesebb csatornaszám található, ami megmaradt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Előbb utóbb az összes szolgálató meg fogja szüntetni az analog kábel Tévét. Csak idő kérdése! A 2020-as 30 Mbit/sec-es net jó lenne 2020-ra, de a mai (2015.) technologiai állás az még, jóval túl mutat még a Star Trek (2364. - 2379.) Idején is. Mert még mindig az ASDL van töbségébe. Én is hiába vágyok optikára, és valódi HD-ra az IPTV-n, soha nem lesz nekem. Pedig a Budapesten élek és lakom, és még sincs optikai kábele a Telekomnak. Még a környéken sem!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

2018-ra mindenhol lesz Optika.

Ahol ADSL van ott meg vDSL.

 

Természetesen ezekből le lehet számolni az olyan tételeket, ahol már van fejlett infrastuktrával rendelkező szolgáltató, akár Gizinet néven (a név csak kitaláció).

 

Másrészt pedig,  nem egy nagy ördöngősség. Csak a 29-es körzetben 1 alvállalkozás terjeszkedik, 2 fő 2 hónap alatt két nagyobb várost lekábelezett. Ha csak minden körzetben 1 alvállalkozó dolgozik, akkor 2018-ra röhögve meglesz az optikai internet.

 

Budapest egy másik kérdés. 

 

Csak példának okáért, 29-es körzetben 2-3 éve még nem volt konkurencia, csak UPC ADSL net. Ma meg már legalább a felén ott a Telekom optika, úgy, hogy a legtöbb eredményt az elmúlt háromnegyed évben érték el. Ha most ott végeznek ahol jelenleg vannak, akkor már csak kisvárosok lesznek hátra a körzetben, ami pedig jelentőssen gyorsabban fog történni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az más kérdés.

 

Nyíregyháza egy nagy kamu, nem volt sosem az első digitális város, már jóval azelőtt pl. le volt fedve Optikával Nagykáta. Rengeteg Uniós pénz jön kifejezetten erre a célra, de maga a Deuche is rengeteget fordít Magyarországba, a megállapodás aláírásával. Pontosabban az optikai hálózat kiépítésébe.

 

Itt a 29-esben ahol van Konkurencia, oda nem megy a Telekom. Egyelőre legalábbis.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egy gyors kérdés. Jelenlegi szolgáltatómánál  várhatóan hamarosan megszűnik a digitális kábeltévé előfizetésem.  Tavaly szeptemberig volt egy ADSL2+ vonalam.  Optikai vagy VDSL2 fejlesztés a közeljövőben sajnos nem várható a lakókörzetemben,, ebből adódik a kérdésem. Az IPTV müszakilag mennyire korrekten működik egy max. 15 Mbs sávszélességű ADSL2+ vonalon a korábbi digitális kábeltévéhez viszonyítva, gondolva zajos, vagy kieső képre,stb? Az SD médiabox készenlétben fel tud venni egyidőben folyó streamet adást? Az STB szoftver tudja azt, hogy ütköző időzített felvételeknél  egy idő utánautomatikusan készenlétbe kapcsolja a készüléket?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Teljesen korrektül működik.

Nálam 10 megás net van, iptv családi+ hd csomaggal (ami valójában csak hdready), felvevő opcióval, réz érpáron bejövő adsl vonalon. Anno azt mondták, hogy a net max 16-17 megás lehetne, ezért választottam a legkisebb netes csomagot.

Szóval semmi gond nincs a minőséggel, nem kockásodik, nem fagy, egyszerre két stream jöhet be, amit vagy nézel vagy felveszel, értve ezalatt a hd(ready)-ben jövő adásokat is.

Az STB szoftver ütköző felvételeknél jelzi, és felhasználói beavatkozásra vár, ha egyidőben 2-nél több bejövő stream-re lenne igény. (Pl. nézel egy műsort, de 2 másik még be van állítva ezzel egyidőben felvételre. Ilyenkor a nézett adást kapcsolja ki, és a 2 felvételt teljesíti, hacsak a felhasználó manuálisan másra nem utasítja)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Olyan nincs hogy optika vagy vDSL nem várható :manvery-happy:

 

2018-ig ott is lesz fejlesztés de valószínűleg vDSL :manhappy:

 

Mondjuk az még 3 év és egy fél, ha 2018 végét nézzük, és tény, hogy arra előre senki nem készít tervet, hogy mi lesz 3 év múlva, de ezt annyira nem nevezhetjük "távoljövőnek".

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv, olyan kérdésem lenne hogy a T-Home IPTV csak saját hálózaton keresztül működik vagy más internet szolgáltató hálózatáról is esetéeg?

 

Kaptunk az IPTV-hez egy Speedport modemet is mivel 2 beltérink van, de az internet másik routeren keresztül működik és így nem tudom használni a speedport NAS funkcióját mert nem tudom összehangolni a 2 routert, ha összekötöm őket, mind2 ip-jét fixre állítom a DHCP-ben akkor működik de ha a beltérit újra kell indítani akkor az IPTV addig nem mükszik még az összeköttetést meg nem szűntetem. Valaki valami megoldást tudna írni erre?

az egyik router Speedport W 724V a másik egy DS-LINK DS-WR150N...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A thom tájékoztatása szerint IPTV adásra HD nélkül nálam 80 gb tárhely szolgáltatást biztosít. Biztos, hogy nincs a dekóderben semmi vinyó mert szolgáltatás kiesés nél nem tudtam semmit megnézni. Vagyis a neten keresztűl adok-veszek alapon működik.

Valószinü HD előfizetésnél emelik a tárhelyet.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...