Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Nekem három stream kellene. A jelenlegi szolgáltatómnál egyidőben két  ütköző műsort fel tudok venni, analógon meg a harmadikat nézni. Két stream esetében ugyanezt nem tudom megtenni, csak három esetében. A másik kérdés, hogy reklámok miatti csúszás miatt a felvétel végének időpontját be lehet manuálisan is állítani az EPG-ben, vagy a kézi felvételnél? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Két streamnél tehát két különböző csatornán felveszek egyidőben valamit, és egy harmadikat még nézhetek, vagy a kettő közül az egyiket néznem is kell? Én úgy gondolom, hogy ez utóbbi. Gondolom a visszatekerés is egy stream-nek számít, ilyenkor ezenkívül csak egy plusz csatorna műsorát vehetem fel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tehát két streamnél kettőt vehetek fel, az egyiket néznem is kell, és akkor ezen kívül még meg is állítható? Azért kérdezem, mert ez is felvételnek minősül. Egyébként hány percig tekerhető vissza az adás? Ezek szerint nekem a három stream lenne az optimális, és a jelenleginek megfelelő megoldás.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ki próbáltam most nekem 3 stream van 2 sd egy hd el indítottam 3 felvételt egy időben, 3 közül egyiket néznem kell vagy egy régi felvétel tudok nézni.  3 csatornán ahol el indítottam a felvételt ott meg tudom alítani vissza tudom tekerni.

Jó kérdés mennyit lehet vissza tekerni de nyílván szabad hely függvényétől függ.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Elméletileg, igen adható. Sőt akkár még 1 db (Full) HD streamm is adható. Sőt elméletileg az ASDL 2+ technologiai is képes 2 SD és 1 (Full) HD streamm-re. Mivel a 2 SD streamm eggyüttesen, úgy körülbelül 6 Mbit/sec körül van, addig egy (Full) HD streamm önmagában úgy legalább 6 Mbit/sec. Tehát a 2 SD és az 1 HD streamm eggyüttesen kb. 12-13 Mbit/sec. Ennek megfelelően akkár 3 SD streamot is elbir az ASDL2+ technologia. Tehát ahol tudnak adni, legalább 15 Mbit/sec-et ASDL2+-ön ott menne az előbb le írtak. De sajnos a Telekom nem így áll hozzá, és elégé fukara az SD és HD streammok számát illetően.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszi. Ezek szerint ha csak két sd streamem lesz, akkor kettőt felvehetek egyidőben,  az egyiket néznem is kell.Ez utőbbit vissza is tudom tekerni.  Három esetén kettőt egyidőben fel tudok venni, egy harmadikat megállítani. Nekem az utóbbi megoldás kellene, hogy  minden szempontból kiváltsa  mostani ED3-as digitális SD kábeltévét.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azaz akkor egy a kérdés, hogy egy STB esetén  ADSL2+ vonalon hogy lehet- három sd streamhez jutni megrendeléskor , ha nincs mellette internetszolgáltatás? A vonalam egyébként tíz éven keresztül  nagyon stabil, zajmentes volt kis csillapítással volt, de tavaly lemondtam, mert megúntam, hogy nem ért ide se VDSL2, se optika..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egy vevőegységnél ADSL 2+-nál alapesetben akkor csak egy sd dtreamre számítsak, vagy azért egy jó vonalon kettő is kiadható? Egyébként jó lenne három,mert hogy a jelenlegi szolgáltatónál kettő  műsor egyidejű felvétele készenlétben történik, de analógon lehet nézni egy harmadikat, ez ugye IPTV-nél nem megoldható.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

"Tavaly szeptemberig volt egy ADSL2+ vonalam.  Optikai vagy VDSL2 fejlesztés a közeljövőben sajnos nem várható a lakókörzetemben,, ebből adódik a kérdésem. Az IPTV müszakilag mennyire korrekten működik egy max. 15 Mbs sávszélességű ADSL2+"

 

Én csak ezt találtam. Ebből nekem még nem jön le az, hogy csak ADSL2+ érhető el nála. Lassan 1 év eltelt már azóta, a fejlesztéseket nem igen szokták előre reklámozni, max ha már kész.

 

Vannak ismerőseim akik igen meglepődtek, hogy lehet náluk is nagyobb net, pedig ők is azt hitték, hogy nincs.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem Pl.egy LG plazma TV van és annak nincs 3,5 jack kimenet. Én úgy oldottam meg, hogy az IPTV BOX hátulján levő kerek jappán csatlakozó kimenő hang jobb-bal ról átalakitóval kaptam 3,5 jack bemenetet és erre ment a füles. Érdekes a bluere lejátszóról is vette a hangot, valószinü a hdmi oda vissza tart kapcsolatot. de a tvnél ki kelett kapcsolni a hangszorót mert vizhangzott a buli.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem Pl.egy LG plazma TV van és annak nincs 3,5 jack kimenet. Én úgy oldottam meg, hogy az IPTV BOX hátulján levő kerek jappán csatlakozó kimenő hang jobb-bal ról átalakitóval kaptam 3,5 jack bemenetet és erre ment a füles. Érdekes a bluere lejátszóról is vette a hangot, valószinü a hdmi oda vissza tart kapcsolatot. de a tvnél ki kelett kapcsolni a hangszorót mert vizhangzott a buli.

Jó, hogy leírtad ezt a dolgot, és a megoldást, amit találtál. Én pl. nem is láttam még olyan TV-t, amin nincs 3,5-ös kimenet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

Én fél évig használtam. Családi házban a wifis (ruckus) megoldás a legjobb. Én társasházban próbálkoztam a wifivel, használhatatlan és drága. Nagyon érzékeny az iptv a minőségre, először alacsonyabb fps, aztán pixeles majd szétesett mozaikos kép következik. Wifinél nagyon fontos, hogy kevés legyen a szomszédoknál az interferencia miatt. Ha meghibásodik vagy kevésbé jól működik, akkor egy vagyon a javítás/csere. Ha egyszer offline lesz a digitális elosztó, akkor kb 15 perc helyrerakni egy sorrendi újraindítással. Olcsóbb az utp kábel és stabilabb minőséget nyújt, megéri fúrni, nem olyan vastag az a kábel, hogy elrondítsa a lakást. 

Ez az iptv nagy hibája, hogy nagyon érzékeny a net minőségére. Ezért is javasolt kerülni xDSLen.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...