Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Nem mondana ellen de mondom, az alapcsomag nem lehet 7000 forint, vagyis a 10 mbit szinte maradna ugyanígy.

 

Mert a mostani áron nyújtott alapcsomagban lévő ADSL internet is éppen hogy nem veszteséges. Akkor az első csomag marad ugyanúgy utána meg egyből jön egy másik csomag ami már nem elérhető ADSL-en... Ennek sok értelme nincs, vagy akkor nem 5 csomag lesz hanem jóval több.

 

Az első két csomag nem tud változni szinte, az ADSL miatt.

 

Egyébként szerintem Így is meglehetne oldani: 10 - 20 - 100 - 250 - 500

De ezzel az a gond hogy marketingileg "hibás termék".

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

zoli62! 

Ott ugyanis két  párhuzamosan futó SD streamet csak készenlétben lehet felvenni. NEM

TV nézés közben is tudsz két cstornát akár HD is , felvenni de az egyiket nézni kell.

Másik megoldás amíg van analóg adás a kábelen az az, hogy a modem elött normális hozzá való elosztóval elosztod a bejövő kábelt és az egyik végét rádugod a TV-re behangolod és a kimenet választásnál az antennára kapcsolod és az SD adásokat vígan tudod nézni és a ha Tv-d tud USB-én felvenni akkor ott a harmadik felvételi lehetőség. :-)

Az ott szó a jelenlegi szolgáltatómra vonatkozott, ami nem a Telekom. Egyébként pedig nálam az ADSL2+ alapú IPTV érhető el, tehát analóg jel nem lesz. Összességében tehát a jelenlegihez képest két átfedő műsor felvétele közben, ha egyiket sem nézem, akkor tv-n keresztül más csatornát nem látok, míg a jelenlegi kábelszolgáltatónál igen, marad mint lehetőség a számítógépen a TVGO.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na most akkor szeretnék tiztázni valamit. Nálam a T-Home koax kábel jön be az utcáról.

Be van kötve egy modembe amiből LAN kábelen meg a boxba az IPTV adás.

Ebbe a modembe van bekötva a telefonom és ebből megy internet a szám.g-hez és innen kapok wifit.

Na a bejövő koax kábel szét van osztva a padláson és megy egy másik szobába simán bedugva egy nem DVB-C Tv-be.

Itt is van részleges adás, akkor ez ANALOG ? és akkor a tv elé felesleges DVB-C boxot kötni?

Ha ez analóg ami nagy valószinűséggel az, akkor ezt is megszüntetik?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm a válaszokat.

 

"Másik szobába lévő tv amibe simán be megy a koax és nem dvb-c képes ott most csak pár analóg csatorna van. Oda szükséges lesz majd egy dvb-c boksz amit vagy veszel valahol vagy bérelhetsz a Telekomtól"

 

Akkor az a DVB-C boksz amit a (4 nevü) kábelszolgáltatónál használtam az most jó ehez az adáshoz Gyálon?

Máris beüzemelhetem, mivel azt mondta az ügyfélszolgálatos hölgy, hogy csak IPTV bokszot használhatnék.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

Az HBO - HBO HD nem lehet és teletext nincsen!
HBO 2,HBO Comedy,Cinemax,Cinemax 2 itt van lehetőség bekapcsolni a feliratot. Feliratos filmek inkább a Cinemaxon szoktak lenni! Teletext ezeken a csatornákon sincs!

 

 Hát ahol elvileg van teletex Pl: RTL kl. annál a HD adásnál nem található.

Igy kénytelen a hallássérűlt az SD adást nézni. :-(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

 

A legújabb szoftverfrissítés a Kölcsönzéstörténettel egészítette ki a menüt. Ami még feltűnt, hogy a TLC csatornán megjelent az angol, mint eredeti nyelv kiválasztásának lehetősége. Ennek kapcsán vetődött fel bennem a kérdés, hogy mi alapján dönti el egy szolgáltató (jelenesetben a T), hogy mely csatornáknál tesz elérhetővé eredeti ill. másodlagos hangsávot. Láttam már olyat, hogy pl. a TV Paprika, vagy a Spektrum esetén a magyar sáv mellett cseh is választható volt, vagy a Discovery esetében volt pl. lengyel és román sáv is a magyar és az angol mellett. Gondolom, hogy egy-egy ilyen hangsáv hozzáadása is sávszélt von el, és persze értelemszerűen  elsőbbséget élvez a magyar sáv, de én a magam részéről nem tartom rossz ötletnek az eredeti hangsáv meglétét / elérhetővé tételét a csatornákhoz - remélem előbb-utóbb legalább az angol mindenhol elérhetővé válik, persze megértem, hogy erre talán kevesebbeknek van / lenne igénye.

Ami viszont ennek kapcsán még elgondolkodtatott az a fórumon is többször felmerülő kérdés / igény a feliratokkal kapcsolatban. Ezen a téren szerintem nem igazán látszanak előrelépés jelei egyelőre. Például még sehol sem láttam, hogy a teletextes felirat helyett már a platformra alkalmazott formában az Opciók menüből lehetne kiválasztani egy olyan feliratot, ami a HD csatornákon (is)  "jól időzített". Nyilván ez is igényel(ne) némi sávszélt meg fejlesztést, de azért nem ártana, ha a mind kevésbé preferált teletext ezen szolgáltatását is megkezdenék átmigrálni a "digitális világba", ha már az EPG-vel és még megannyi korábban csak TXT-n elérhető funkcióval már sikeresen megtették alkalmazások (pl. időjárás, hírek stb.) formájában. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A felírtok hiánya miatt a csatornák okolhatóak. Nem adnak hozzá. A txt egy ránk maradt rossz az analóg világból.. A DVB felíratok tartoznának a digitális világunk hoz. Az mtva is csak most kezdte teszt jelleggel alkalmazni. Az ő csatornái esetében várhatóan hamarosan meg fog jelenni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem Telekom téma, de esetleg érdekes lehet. A hétvégi házban Wayteq STB-vel (CRT tévém van) nézem a ****** TV**-t. Itt be lehet kapcsolni, hogy felirat is legyen, Nem tudom hogy az egyébként a Teletext felirata-e, a betűk nem olyan kinézetűek, mint TXT-n. Csak az ingyenes csatornákat nézem, azokon mindegyiknél van felirat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem Telekom téma, de esetleg érdekes lehet. A hétvégi házban Wayteq STB-vel (CRT tévém van) nézem a ****** **-t. Itt be lehet kapcsolni, hogy felirat is legyen, Nem tudom hogy az egyébként a Teletext felirata-e, a betűk nem olyan kinézetűek, mint TXT-n. Csak az ingyenes csatornákat nézem, azokon mindegyiknél van felirat.

Hát sajnos az én tapasztalato szerint a HD adásoknál vagy van,vagy nincs teletex de mindenképen előbb van a felirat mint a szöveg és ez nagyon ros, élvezhetettlen. T-Hom nem is ad HD adásnál teletexet sem feliratot az IPTV-nél.Ezért vagyok kénytelen az SD adásokat nézni és ha rögzitema sorozatokat Sd-re vannak állítva. Szomoru 2015-ben a nagyothallók részére.

A  feliratok betüi és alatta fekete háttér elfogadhatóak. Pl a TV2 betüi nagyobbak mint az RTL kl. betüi. Az M1 állítólag tesz valami lépéseket ez ügyben, de ki nézi őket? valamelyik box egyből a teletex feliratát edja be a gomb megnyomásakor és nem kell keresgélni a 888. oldalt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

 

Paramount Channelen kiírták a film előtt hogy eredeti nyelvvel és magyar felirattal is nézhető a film. Magyar felirat az van, de eredeti hangsáv az nincs. Mikor teszi be a T iptv-n az eredeti hangsávot a Paramount Channelre?

Épp egy korábbi hozzászólásban vetettem fel az eredeti hangsávok kérdését / hiányát a platformra alkalmazott feliratokkal együtt. Örülök, hogy mást is érdekel ez a téma.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok.

 

Egy pár hónapja boldog tulaja vagyok az IP TV-nek, de most egy anomáliát vettem észre ami boszzantó.

 

Egy db felvevős és egy db sima boxot kértem.

A hiba vagy nem hiba nem tudom, az lenne, hogy amikor a felvevősön 2 db felvétel rögzül a másik beltérin nem lehet mást nézni. Ez normális?

 

Köszi a válaszokat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...