Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Nekem nem is magával az IPTV-vel van gondom, hanem a csatorna kiosztással.

 

Csomagra van szükségem mindenképp, de dobjak ki 10500-at 2 éves hűséggel, mert hogy szükségem van nagy csatornakiosztásra 3 csatornáért!

 

Nem is arról van szó, hogy oké, legyen ez a 3 csatorna az alap csomagban! Nem. Arról van szó, hogy egy sincs benne! Mikor máshun meg igen.

 

Ilyeneket raknak bele komolyan az alap csomagba hogy BBC News, meg Oozone Network, Life Network, azt se tudom mik ezek! (mármint úgy hallásból tudom, de sose néztem még egyiken se semmit).

 

Alap csomagnak mindig azt hívjuk ami alap. BBC News szerintem senkinek sem alap. Vagy javítsatok ki ha tévedek. Sokan szidják az IPTV-t, nekem ezzel a résszel egyébként nincs bajom, de nem hiszem hogy előfizetek rá. Itt nem kompromisszumokról van szó, hanem arról, hogy ha akarok TV-zni vegyek nagy csomagok, mert alapban 1 csatorna sincs benne...

 

Máshun meg 2 is van. Spectum Home az is jó csatorna, de ez pl. mindenhol csak a nagy csomagban van benne... itt meg van ez az alapban... Majdnem dobtam egy hátast amikor megláttam a csatorna kiosztást... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Szia.

A HD nem igazán érdekel. Inkább az, hogy egy kicsit átvertek a szolgáltatással.

A másik gondom, hogy hangos a beltéri ventillátora, és, hogy az anyám sima beltérije rögzít a nálunk lévő felvevősre, ha éjszaka tv-zik akkor zúg nálunk. Kikapcsolni nem lehet, hogy az ővé csak sima beltéri legyen?
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

 

A két beltéri közül csak az egyik felvevős. Mivel azonban hálózatban vannak, bármelyiken be lehet állítani a felvételt, és bármelyiken meg is lehet nézni.

Ebből következően mindig nálatok fog zúgni a felvételkor, tudom hogy nem vígasztal, de szerintem ventillátor nincs ezekben, viszont a merevlemez tud elég hangos lenni.

Amennyiben nincs HD csomagod (mert nincs rá igény), akkor csak két streamet kaphatsz, azaz nincs háromféle műsor egyidőben, csak kettő, akár felvételként, akár élő műsorként, vagy keverve.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok.

 

Egy pár hónapja boldog tulaja vagyok az IP TV-nek, de most egy anomáliát vettem észre ami boszzantó.

 

Egy db felvevős és egy db sima boxot kértem.

A hiba vagy nem hiba nem tudom, az lenne, hogy amikor a felvevősön 2 db felvétel rögzül a másik beltérin nem lehet mást nézni. Ez normális?

 

Köszi a válaszokat.

Amennyiben csak két SD streamet kaptál, hogy két felvétellel egyidőben a másofik boxon nem tudsz harmadik csatornát nézni. Ezt megkérdezheted a 1430-as telefonszámon, hogy nálad mennyi az ezngedélyezett.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez nem magyarázat arra, miért csinálnak egy alap csatorna csomagot felesleges nem alap csatornákkal... Nem a prémium csatornákra gondolok...

A programcsomagok kialakításánál nyilván szempont egyfajta "tömbösítés", azaz, hogy a nézettebb csatornák a drágább, esetleg a legdrágább csomag(ok)ba kerülnek be. Hogy ez hogyan változik, ahogy Te is írtad szolgáltatófüggő. 

Sajnos azonban maga az elv nem igazán fog változni, egyrészt, mert mindenkinek más és más az igénye, mindenkinek más és más a "felesleges" csatorna, másrészt pedig vannak kötelezően továbbítandó programok, amelyeknek sokszor az alap csomagba kell kerülniük.

Ezek a dolgok azonban már régóta érvényesek - már az analóg korszakban is volt 1-es, 2-es és 3-as csomag - és attól egyelőre még messze vagyunk, hogy az előfizetők maguk válogathassák össze a csatornákat, bár ez a fentebb említett okok miatt szerintem sosem fog majd megvalósulni teljes mértékben.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

De minden csatornának van egy "Rangja".

 

Pl. RTL , TV2 alap csotorna.

 

Spectum Home már közel sem az, mégis itt van benne a Telekom alap csomagjában. TV paprika szintén egy normális csatorna, a legtöbb helyen szintén benne van az alap csomagban, itt nincs. Comedy Central prémium csatorna, itt is az. Fox most jött, de máris nagyon prémium csatorna.

 

Szerintem a TV-t azt mindenképp meghagyom a mostani szolgáltatómnál. 3-as kedvezményben is drágább a TV, mint amennyit most fizetek, sőt, ha ideér a Telekom, akkor ugyis jönnek majd az akcióval ügyfélmegtartóként.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na én is pont arra kerestem választ, miért nincs a HD adásoknál teletext. El is mondom, mire kellene:

Sok film szerencsére elérhető eredeti nyelven, de a set top box menüjében a Felirat soha nem elérhető, mindig azt mutatja, hogy "nincs". Ellenben a teletext 888. oldalán tökéletes magyar felirat telálható, ezért nagyon bosszantó, hogy nem tudok HD-ben, eredeti nyelven, felirattal filmet nézni. Ha a set top box menüjében is elérhető lenne a felirat, nyilván nem érdekelne a teletext.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

*anonymus írta:

Bealítások/ Általános /A rendszer erőforrásai fülön legalsó sorban találsz ennyi hely van még szabadon százalékban. Magától nem telik meg soha a merev lemez mert alap esetben ha meg telik a hdd törli a leg régebbi felvételt.*Köszönöm!Ismerkedem ezzel a kütyüvel, csak pár napja jött be hozzánk, és még nagyon új :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szeretném kérdezni,hátha tudja valaki.Akinek IPTV előfizetése van és rendelkezik több televízióval -konyha,hálószoba,stb,de csak egy beltérije volt idáig,az az a többi adást analóg nézte,most,amikor csak digitális adás lesz,akkor vajon miért nem lehet a lakásban lévő összes televízión HD-ba nézni a digitális csatorna azon HD adásait,amit a Családi+ HD csomag előfizetéssel az IPTV-n nézhetek??? Ha kell fizetek a kártyáért,stb. Miért nem megoldható?? Vagy mégis??? Kérem aki tudja az válaszolja meg. Köszi szépen

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

1., Az IPTV nem kártyával működik! Nem is kapsz kártyát! 2., A kártaya helyett egy 20 számjegyből álló egyedi azonosító van, amit a Set-top-box, első bekapcsolásakkor, a set-top-box telepítésekkor kell megadni. 3., A kábel tévén ott mind a 140 TV csatorna jelet egyszerre küldik, így kábel TV esetén a Set-top-boxnak és a kód kártyának csak de kódolnia kell a kábelen érkező jelet. 4., Mig IPTV esetén ott alapból csak 1 SD streamot kapsz, illetve megrendelt csomagtól függően, 1 SD + 1 HD, vagy 2 SD + 1 HD stramot kapsz. 1 stream = 1 TV adás! Mert az IPTV esetén, az IPTV set-top-box a megrendelt szolgálatástól függően, az IPTV szerveréről egyedileg egyesével vagyis steamonként kéri le hogy jogosult vagy e az adott szolgálatásra. Épp ezért kell külön bérelni minden tévéhez IPTV set-top-boxot. Mert 1 set-top-box csak 1 Tévét szolgál ki. Maximum 3 Set-top-box kérhető! A 3 set-top-boxhoz maximum 3 SD és maximum 2 HD stream igényelhető! Tehát nem fogsz tudni egyszere 3 különböző HD csatornát nézni 3 különböző tévén, csak maximum 2 tévén megy 2 külön HD stream. A 3. Tévén az első 2 éppen nézett HD streamból választhatsz. És akkor szrencsés vagy ha 3 SD és 2 HD streamot tudsz igényelni. Mert az átlagban csak 2 SD és 1 HD stream, amit tudnak adni. Sajnos az IPTVnek vannak ilyen jelegű korlátai. Az eslő IPTV set-top-boxnak nincs külön bérleti dija, mert az jár a szolgálatáshoz alapbó, de a második és harmadik set-top-boxnak van egy 870 forintos set-top-boxonkénti díja.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem tudom :D szabad hely terhére megy. De amit tovább vissza akarsz nézni sztem vedd fel. 

DVB-C ED3-ról jőve egyre több kényelmi szolgáltatás hiányát tapasztalom IPTV-n.  Ott például az élő adást két és fél óráig lehetett visszatekerni. A másfél órába még egy focimeccs se fér bele. :) Vegyem fel? :) Mi van akkor, ha megtelt a winchester, aminek a még rendelkezésre álló százalákos kapacitását sem látom sehol?: :) További hiányosság az is, hogy az EPG-ben nem lehet adott műsor megnézését előre ütemezni. Ez a lehetőség digitális kábeltévénél megvolt, IPTV-nél meg egyszerűen nincs.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hogy mi van akkor ? Törli a leg régebbi felvételt, fontos felvételeknél meg be tudod állítani hogy soha ne törölje.  Szerintem már le írtam neked vagy az más volt mindegy Menü/ Beállítások /Általános/ Rendszerinfo / rendszer erőforrási utolsó  sor.  

Ez oké, de nem írja ki százalékban vagy órában, hogy mennyi még a szabad hely.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...