Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Én csak olvastam ilyen eszközökről, és azt írták hogy igazán csak akkor biztos a működése, ha a két konnektor azonos áramkörön van. Fontos még az elektromos hálózat, valamint a konnektor csatlakozások jó állapota is.

 

Gondolom az azonos csatorna egyidejű nézhetetlensége nem HD csatornák esetében volt, mert az jelenleg még természetes jelenség. Csak egy HD stream van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
most én ezt nem értem most akkor minicsomag változást miért nem írták?

pl nekem hogy marad meg a discovery world meg a science ha megszűnik a globe csomag más lesz a neve vagy mi?

Mivel az új minicsomagok nem érintik a jelenlegi előfizetőket ezért nem is kell 30 nappal előtte közzétenni. Új szolgáltatás bevezetése esetén (amennyiben nem érinti hátrányosan a meglévő szolgáltatást) csak annyi előírás van, hogy a bevezetést követően kiadott ÁSZF-ben már fel kell tüntetni.

A jelenlegi mini csomagok értékesítése szűnik meg! Ha te, a jelenlegi bármely mini csomag előfizetője vagy, akkor azt, 2015. Január 6. után is, úgyan azokkal a feltételekkel kapod, mint most ma. Az értékesítés azt jelenti, hogy új előfizetők nem fizethetnek elő rá! Érted már? :smileywink: Hogy hol, vannak az új mini csomagok? Azok majd valószínüleg, 2014. December 6. után megjelenő Á.sz.f. módosulásokban lesznek benne. :smileywink:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

 

Telekom IPTV szolgáltatásom van (Családi+HD), teljes mértékben meg vagyok vele elégedve.

A rendszer úgy néz ki, hogy coax kábelen jön be az adatfolyam egy D-Link modembe, onnan LAN kábelen megy tova a STB-okhoz (egészen pontosan 2db-hoz). Jelenleg egy box van csatlakoztatva, kb 50m megmaradt UTP kábelen, ezt szeretném lecserélni.

 

A kérdésem az volna, hogy az újrakábelezésnél érdemes-e esetleg SFTP kábelt használnom UTP helyett, jobb lesz-e attól az összeköttetés a STB és a Modem között, az esetlegesen kisebb interferencia miatt, mert a srác aki telepítette a rendszert említette, hogy a coax kábel amit használnak, az is háromszorosan árnyékolt.

 

Az eltérés az UTP és az SFTP kábel között árban jelentéktelen (2.200HUF vs. 3.200HUF 15m-en), úgyhogy valószínűleg így is úgy is SFTP kábelt fogok használni, de érdekel, hogy van-e bármi jelentősége a dolognak, illetve, hátha mást is érdekel a kábelezés téma, akkor most választ kaphat.

 

Köszönöm előre is,

 

Robin

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kedves JamesWagner!

 

Nagyon köszönöm a választ, és főleg a gyors választ. :smileyhappy:

 

Én Cat6 kábellel terveztem a bekötést, abban még esetleg kábelgerinc is van, úgyhogy mégegy plusz tényező, amitől nehezebb lenne a kezelése. Teljesen megfeledkeztem arról, hogy az SFTP kábelek flexibilitása jócskán elmarad az UTP kábelekétől, bár díszléc alatt futna a kábel, egyszeri meghajlítás kis ívben, nem szöges 90°-ban az tűrhető?

Nem dolgoztam még Cat6 SFTP kábellel, csak olvastam róla, ezért kérdem.

 

STP kábelt nem találtam (15m-est Cat6-ost) készre szereltet, és nem szeretnék bíbelődni a csatlakozókkal Cat6-nál. Cat5-ös UTP kábelt szereltem már sokat, viszont a Cat6-nál, illetve az árnyékolt kábelek esetében olvastam, hogy az árnyékolás bekötésének elrontása többet ront a helyzeten mint javít, és nagyobb precizitást igényel a Cat6 csatlakozó szerelése, mint a Cat5-é, ezért gondoltam, hogy megveszek 15m készre szerelt Cat6 kábelt 3.200-ért, és kész vagyok.

 

Te mit ajánlasz?

 

u.i.: Lehetséges hogy egy kicsit félreérthetően írtam a dolgot, összesen 15m kábelre van szükségem (kis ráhagyással és későbbi esetleges áthelyezéssel együtt), de most egy kb. 50m-es UTP-vel van csatlakoztatva, mert az volt kéznél hirtelen, "oszt' menjen má'". :smileyvery-happy:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia Robin!

Már értem. Szóval 15m szakaszt szeretnél kiépíteni. Ez igen kis távolság. Ezen a szakaszon nyugodtan használhatnál sima UTP kábelt. A mai készre szerelt UTP kábelek szinte mindegyike Cat5e (1000Mbit/s) kategóriájúak. A kábelnek 15m-en alig van csillapítása. Zavarni pedig biztos nem fogja semmi (ha csak nem indítasz be a kábel mellett egy sarokcsiszolót, de még az sem dúrva).

 

Természetesen megveheted a Cat6-os kábelt, nem okozol vele semmi rosszat (persze ahhoz Cat6-os csatlakozók is kellenek a végpontokon, amik egy mezei routerben vagy STB-ban nincs). Simán meg lehet hajlítani 90 fokban. Én 15m-en feleslegesnek tartom. 15m UTP kábelt max 1000Ft-ért vehetsz, a többit pedig elköltheted sörre! :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azt szeretném kérdezni, amennyiben a Samsung tv-nél van fejhallgató csatlakoztatási lehetőség miért nincs hang? Emiatt arra gondoltam, hogy lehetséges-e, hogy az IPTV boxhoz kell  valamilyen modon a jack dugót csatlakoztatni / pld. egy átalakitóval/, hogy lehessen felhallgatóval nézni a TV-t. Köszönöm előre is a segitő tanácsokat ezügyben.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

http://www.t-home.hu/lakossagi/csomagok_akciok/ev_vegi_csatornanyitas

"2015. január 6-tól a Universal Chanel csatorna bekerül a digitális Családi csomagba, a Travel és a Cartoon Network pedig a megújuló TV minicsomag kínálat része lesz."

frissült a Viasatokkal az oldal, amit tegnap ajánlottál

 

lehet, hogy érdemes lesz ránézni néha, hátha lesznek még kellemes meglepetések :manhappy:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A set top boxokon valóban nem található 3,5 jack - a fülhallgatót a tévéhez közvetlenül csatlakoztatva mennie kellene. Ilyen hibajelenséget okozhat pl. bluetooth fülhallgató esetén az akku lemerülése vagy az, hogy egy tárgy a bluetooth-os egység és a füles közé "ékelődve" csökkenti a hatósugarat. Hagyományos vezetékes fülesnél elképzelhető még a tv aljzatának hibája is (feltételezve, hogy a fülhallgató vezetéke ép), ezért célszerű lenne leellenőrizni, hogy pl. DVD nézés közben is jelentkezik-e a hiba.

Elsőként a "szokásos" rutinellenőrzést is célszerű végrehajtani, azaz megmozgatni egy kicsit a HDMI vagy SCART kábelt, hátha csak ez mozdult el egy kicsit.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Amit @JamesWagner, kolléga írt, az tökéletes megoldás lesz, elég 15 méterre a sima utp kábel is Neked.

 

Egyébként érdekes, hogy 100 méterre hitelesítik az alap utp kábeleket, ennek ellenére 25-30 méter (egyes szakértők szerint 50 a határ) felett már érdemes alternatívában gondolkodni, vagy vmi profibb megoldást választani (a 30 méter reális lehet, mert ismerek olyan irodát, ahol több végpont van ennél is távolabb kábelezve (jó lesz az úgy elven csinálhatták, vagy nem volt képben a kivitelező, hogy mire kell) és ott van azért baj rendesen, igaz nem csak a kábelezés a ludas ezért, de hát...)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...