Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Érdekes módon a webes felület műsorújságjában régebben be lehetett állítani riasztást akármelyik műsor kezdetére, és az adott időpontban megjelent a tévén a figyelmeztető ablak. Lehet hogy most is van, csak én már több mint egy éve nem érem el.

Ezt keresem én is.  Ezek szerint nem véletlen, hogy én sem találom. Kivették a szoftverből.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Érdekes módon a webes felület műsorújságjában régebben be lehetett állítani riasztást akármelyik műsor kezdetére, és az adott időpontban megjelent a tévén a figyelmeztető ablak. Lehet hogy most is van, csak én már több mint egy éve nem érem el.

Nekem soha nem működőt tv képernyős értesítés. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv, ha jól tuom, akkor IP tv előfizetéssel lehet fogni a kódolatlan digitális kábel csatornákat is DVB-C eszközökkel. Ez így van? Ha igen, akkor ez teljesen hivatalos? Vagyis a szolgáltatás része? Nem lesz olyan, hogy hirtelen eltűnik a digitális jel, mert eddig csak szívességből volt rajta a kábelen jel az  iptv mellett? Azért kérdezem, hogy hosszú  távon mennyire lehet alapozni arra, hogy mondjuk egy iptv doboz mellett még 3-4 készüléken nézem a kábeles adást?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kerdezo
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv, ha jól tuom, akkor IP tv előfizetéssel lehet fogni a kódolatlan digitális kábel csatornákat is DVB-C eszközökkel. Ez így van? Ha igen, akkor ez teljesen hivatalos? Vagyis a szolgáltatás része? Nem lesz olyan, hogy hirtelen eltűnik a digitális jel, mert eddig csak szívességből volt rajta a kábelen jel az  iptv mellett? Azért kérdezem, hogy hosszú  távon mennyire lehet alapozni arra, hogy mondjuk egy iptv doboz mellett még 3-4 készüléken nézem a kábeles adást?

Nos én csak hangosan elmélkedek, minden autentikusság nélkül. Ugye új DVB-C előfizetést már nem lehet kötni, és más helyeken írták már, hogy az IPTV minőségén igazából akkor lehetne jelentősen javítani, ha az analógot és a DVB-C-t is teljesen megszüntetnék. Ebből az analóg már erősen sínen van, a DVB-C kivezetéséhez meg az kellene, hogy a T-nek mindenütt olyan technikája legyen, ami az IPTV használata esetén nem ront az internet sebességén. Úgy tűnik hogy a 2018-as szélessáv projekt ez irányba mutat, és én nem mernék mérget venni arra, hogy akár öt év elteltével is lesz még DVB-C.

Persze ott lesz még az interaktív Sat is, de annak esetenként inkább lehetnek technikai akadályai.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nos én csak hangosan elmélkedek, minden autentikusság nélkül. Ugye új DVB-C előfizetést már nem lehet kötni, és más helyeken írták már, hogy az IPTV minőségén igazából akkor lehetne jelentősen javítani, ha az analógot és a DVB-C-t is teljesen megszüntetnék. Ebből az analóg már erősen sínen van, a DVB-C kivezetéséhez meg az kellene, hogy a T-nek mindenütt olyan technikája legyen, ami az IPTV használata esetén nem ront az internet sebességén. Úgy tűnik hogy a 2018-as szélessáv projekt ez irányba mutat, és én nem mernék mérget venni arra, hogy akár öt év elteltével is lesz még DVB-C.

Persze ott lesz még az interaktív Sat is, de annak esetenként inkább lehetnek technikai akadályai.

DVB-C csak egy akadály. Igazából egy olyan megoldás kellene ami normálisan feldolgozza úgy az IPTV-s kártyát - box nélkül - hogy az funkcióvesztéssel járna. Ez nem kivitelezhetetlen.

Analóg szinte teljesen megszűnik, lesz egy jelentős kivétel vagy van már, hiszen októberben lesz azt hiszem az utolsó ütem átállása és azon kívül még marad egy kis csomag analóg adás többi már digitális lesz.

Az IPTV-nek egyetlen egy baja van az pedig nem más mint a bitráta, de mivel van még ADSL szolgáltatás és a vDSL is jelenleg elég lassú (30 Mbit/sec és nem tudom hogy van-e elég sávszél - külön - vDSL-nél az IPTV-nek), így ezekhez kell alkalmazkodni a jobb fejlettebb technológiáknak a fejlettebb de haldokló koaxnak vagy az üvegnek.

Ha 2018-ig mindenhol vDSL lesz és ez mellett a vDSL-es tesztek sikerrel futnak és ez mellett sávszél emelés is lesz vDSL esetében akkor lesz jelentős, látható minőségbeli javulás IPTV esetében is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

DVB-C csak egy akadály. Igazából egy olyan megoldás kellene ami normálisan feldolgozza úgy az IPTV-s kártyát - box nélkül - hogy az funkcióvesztéssel járna. Ez nem kivitelezhetetlen.

Analóg szinte teljesen megszűnik, lesz egy jelentős kivétel vagy van már, hiszen októberben lesz azt hiszem az utolsó ütem átállása és azon kívül még marad egy kis csomag analóg adás többi már digitális lesz.

Az IPTV-nek egyetlen egy baja van az pedig nem más mint a bitráta, de mivel van még ADSL szolgáltatás és a vDSL is jelenleg elég lassú (30 Mbit/sec és nem tudom hogy van-e elég sávszél - külön - vDSL-nél az IPTV-nek), így ezekhez kell alkalmazkodni a jobb fejlettebb technológiáknak a fejlettebb de haldokló koaxnak vagy az üvegnek.

Ha 2018-ig mindenhol vDSL lesz és ez mellett a vDSL-es tesztek sikerrel futnak és ez mellett sávszél emelés is lesz vDSL esetében akkor lesz jelentős, látható minőségbeli javulás IPTV esetében is.

Nem tudom, hogy a világban mennyire elterjedt, és mennyire egységes az IPTV szolgáltatás? Ennek függvényében lehetne például elvárni a tévégyártóktól, hogy beépítsenek a készülékeikbe egy "IPTV tunert". DVB-C tuner sem volt mindig, a kártya meg tulajdonképpen a fizetős szolgáltatás díjának kifizettetése miatt kell.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv, ha jól tuom, akkor IP tv előfizetéssel lehet fogni a kódolatlan digitális kábel csatornákat is DVB-C eszközökkel. Ez így van? Ha igen, akkor ez teljesen hivatalos? Vagyis a szolgáltatás része? Nem lesz olyan, hogy hirtelen eltűnik a digitális jel, mert eddig csak szívességből volt rajta a kábelen jel az  iptv mellett? Azért kérdezem, hogy hosszú  távon mennyire lehet alapozni arra, hogy mondjuk egy iptv doboz mellett még 3-4 készüléken nézem a kábeles adást?

Igen jól tudod, IPTV mellet is megy a kódolatlan digitális kábel tv. Igen hivatalos. Nem mondanám a szolgáltatás részének,inkább ingyenes bónusz. Egy darabig még menni fog,de nem alapoznék rá. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az iptv havidíja talán olcsóbb, mert a kábelre gondolom már nem lehet hűséget kötni. Vagy lehet? Azok, akiket analógról tettek át, köthetnek rá mondjuk 2 év hűséget?

Aktív Digitális Kábel TV-re lehet még hűséget hosszabbítani.

Akik analóg kábel tv-ről lettek/lesznek átrakva kódolatlan Digitális Kábel TV-re, nekik nagy valószínűséggel IPTV-re lehet előfizetni ha több csatornát akarnak,hiszen a cél az, hogy akit csak lehet azt IPTV-re tereljenek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

 

Ha mondjuk az ki lenne mondva, hogy amíg digitális kábel szolgáltatás létezik, addig az iptv mellett is lehet fogni, akkor az jó lenne, de ilyen nem tudom, hogy le van-e írva valahol ÁSZF-ben (az lenne hivatalos ugyebár).

Illetve ugye itt az is dilemma, hogy ha valaki átáll iptv-re, hogy ott digitális kábelt nézzen plusz eszközökön, akkor ezzel csökkenti a digitális előfizetők számát, vagyis felgyorsítja a digitális kábel halálát, és ezzel maga alatt vágja a fát.

Ebből a szempontból lehet, hogy érdemesebb kitartani a digitális kábel mellett, hogy minél tovább életben tartsuk, ahogy az analóg mellett is sokan kitartottak az utolsó pillanatig.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kerdezo
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ma a 1412 szerint IPTV frissítés volt. Délelőtt teljesen eltűnt a tévéadás, csak a 1412 által vezényelt STB és HGW áramtalanítás-visszakapcsolás hozta vissza. Ekkor mondták, hogy nem ment át a frissítés. Délután meg a net ment el, a HGW többször is próbált újraindulni, aztán rendbe jött.

Tapasztalt-e valaki ilyesmit?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

 

Ma a 1412 szerint IPTV frissítés volt. Délelőtt teljesen eltűnt a tévéadás, csak a 1412 által vezényelt STB és HGW áramtalanítás-visszakapcsolás hozta vissza. Ekkor mondták, hogy nem ment át a frissítés. Délután meg a net ment el, a HGW többször is próbált újraindulni, aztán rendbe jött.

Tapasztalt-e valaki ilyesmit?

Az általad leírtak nem frissítés hiba. Egyértelműen a net hiba. A HGW -nek nem volt megfelelő nete. Lehet ,hogy volt valami központi hiba a körzetben. Ha visszatér akkor egy hibabejelentés nem ártana :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Elvben ez már a megoldás, mert a szerelő magától említette, hogy a digitális csatornákat lehet fogni az iptv mellett, ezért javasolta ezt a megoldást, és ezért kérdeztem, hogy milyen csatornák vannak rajta. Illetve más fórumozóktól is olvastam, hogy ez praktikusan működő dolog, az iptv mellett nézik a digitális csatornákat, úgyhogy ha ez így megy hibridben, akkor nekem így is megfelel

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv.

Nagy problémával állok szemben. A felállás röviden annyi , hogy a szomszéd rendelkezik egy IPTV-s alapcsomaggal amin eddig mi is kaptuk analógon a 26 csatornát ( Békés megye ). Okt. 31.-el átálltak digitálisra ezáltal megszűnt az adás így nálunk maradt a 4 analóg. A tv alkalmas lenne DTV-re és minden egybére is. Adás nem volt így vásároltam egy HUMAX médiakonvertert a T-től. A helyzet szinte változatlan többet talált mint előtte de azok is kódolva vannak. Maradt a 4 régi analóg csak most már digitális formában. Minden jól van össze rakva, jó a tv, jó a box, jó a kábel de adás nincs. Se auton de manuálisan nem talál szinte semmit

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...