Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 1

Egyik családtagnál az IPTV doboz távirányítóján az OK gomb vacakol. Minden más gomb jól megy, de úgy látszik az OK gomb, ami a legtöbbet van használva, kezd kidögleni, nehezen reagál, többször meg kell nyomni, hogy legyen hatása.

Nem lehet esetleg valamelyik másik gombbal kiváltani az OK gombot? Van esetleg olyan gomb rajta, ami ugyanazt csinálja, mint az  OK? Ilyen távirányítóról van szó:

 

1335343861N.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 minute ago, btz said:

@tks

1414-en kérj újat

Telekom üzletben az mondták, hogy a szerelőnek ki kell szállnia hozzá, hogy megnézze, és úgy cserélik (nem értem, miért nem lehet boltban kérni cserét). Az adott helyen nehéz megoldani, hogy valaki otthon legyen (ritkán vannak ott), ezért első körben valami egyszerűbb megoldást keresek.

Ezek a távirányítók hozzá vannak kódolva egyedileg a dobozhoz? Vagyis ha a neten veszek egy ilyet, amit valaki árul használtan, akkor azzal nem fog működni? Vagy bármelyik távirányító működik bármelyik dobozzal?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@tks

Kijön hozzá a szerelő, de nem biztos, hogy foglalkozni fog vele különösebben. Nekem is volt már olyan, hogy nem ment valami. A szerelő sladott egy újat, ami már be volt állítva a boxomhoz, nem kellett vele vacakolni. 

Box tipusonként eltérőek lehetnek a beállításai, így előfordulhat, hogy programozni kell, az adott típusú boxhoz. A TV is távirányítható vele, ha megfelelő kódot megadod. Régen pedig volt olyan is, amit úgy lehetett programozni, hogybszembe fordítottad vele a TV távirányítót, hosszan nyomtad a TV gombot majd ezután már kezelte a TV bizonyos funkcióit is (hangerő, ki-bekapcsolás, és egy szabadon választott egyedi funkció) 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
19 hours ago, OldMike said:

Nekünk a cisco ISB6030-hoz és a 2001-hez adtak ilyet, de nem mostanában volt.

Próbaképpen megnéztem a neten, mit árulnak, és pl. itt van ez a találat, amire azt írják, hogy eredeti IPTV távirányító:

https://www.pob.hu/spd/TAV0507/1ONE-T-Home-IPTV-Set-Top-Box-taviranyito-Eredeti?madef=1111

Ez azt jelenti, hogy pl. egy ilyen távirányító bármilyen IPTV dobozt elirányít? Nem sok részletet írnak róla.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

A Telekom honlapon ez a legújabb IPTV távirányító leírása:

https://www.telekom.hu/static-la/sw/file/univerzalis-taviranyito-hasznalati-utmutato-0613.pdf

Ez pedig a megelőző univerzális távirányító, ami pont olyan, mint ami a linkedben van:

https://www.telekom.hu/static-la/sw/file/univerzalis_taviranyito_hasznalati_utmutato.pdf

Nem tudom, hogy ezt adja-e még a Telekom, vagy csak az elsőt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@OldMike

Bármit adhat, ami még van elfekvőben a szerelőnél ?

Amúgy nem értem az ilyen boltokat, hogy árulhatnak olyasmit 2000 forintért, amit a Telekom is biztosít ingyen, illetve ha a Telekom tulajdona, akkor majd jó nagyot néznek, hogy kiszámlázzák nekik vagy legalábbis annak biztosan ki fogják, akinél eredetileg van. ? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
23 minutes ago, OldMike said:

A Telekom honlapon ez a legújabb IPTV távirányító leírása:

Itt is írják a beállítást a dobozhoz, szóval felteszem ezt a neten árultat is be kell állítani,hogy milyen doboz, aztán működik. Lehet, hogy a szerelő is csak ennyit csinál kiszálláskor, hogy benyomja a programozógombot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
19 minutes ago, btz said:

@OldMike

ha a Telekom tulajdona, akkor majd jó nagyot néznek, hogy kiszámlázzák nekik vagy legalábbis annak biztosan ki fogják, akinél eredetileg van. ? 

Honnan tudna arról a Telekom, hogy valaki ilyen neten vett távirányítót használ a dobozhoz?  Gondolom a doboz ezt csak nem küldi el a központba, hogy mivel irányítják.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
8 minutes ago, btz said:

@tks

Nem is arról beszéltem, hogy a Telekom tudna arról, hogy valaki ilyen neten vásárolt eszközt használ, hanem arról, hogy akinek kiadta ezt a Telekom, azon előbb vagy utóbb keresni fogják. 

Ja, hogy ennyire számon tartják a távirányítókat? A dobozokat még inkább érteném, de ha mondjuk egy régifajta dobozról van szó, akkor arról is azt gondoltam, hogy mivel központilag deaktiválják az elérést, ha a user lemondja, nem sok vizet zavar, ha valakinél ott marad egy elavult doboz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Felvétel ...

Nagyon szép dolog, hogy a felvétel 2 perccel korábban indul és 10 perccel később áll le.
Viszont pl. az Ozone TV rendszeresen 4-5 perccel korábban kezdi a műsorait.
Így az eleje lemarad, mint pl. most az elvileg 17:00 időpontban kezdődő A világ madártávlatból c. sorozatnál.
(Tegnap este is jóval korábban kezdődött.)
16:56-kor kezdődött és 17:22-kor már vége is volt.
17:26-kor már indult a 17:30-as program ...

Létezik erre megoldás?

A.
A felvétel korábbi kezdése lehetne a 2 perc helyett legalább 5 vagy inkább 10 perc.
A leállítás is lehetne 15 perccel később a 10 helyett.

B.
Szólni az Ozone TV-nek.

Esetleg mindkettő.

(Pl. a műholdvevőmnél beállítható, hogy az összes felvételt mennyivel kezdje korábban és mennyivel fejezze be később.)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia Kalimera!
" a felvétel 2 perccel korábban indul és 10 perccel később áll le "
Én a korábban kezdő műsor ellen azzal védekezek, hogy beállítom felvételre az előző műsort is.
" A leállítás is lehetne 15 perccel később a 10 helyett. "
Ez megoldott, mert felvételre kijelölésnél az beállítható, hogy a műsorújsági idő helyett mennyivel később állítsa le a felvételt.

Van ugyanakkor egy olyan problémám, hogy a nemrégen történt "arculatváltás" óta  az Archív TV használatát csak nagy ügyeskedés után tudtam elérni,  mert a főmenüből közvetlenül elérhető Archív TV menüparancsra nem tölti be a választékot.
Én az Archív TV -t most csak a szintén főmenüből elérhető Videotéka_Filmkínálat_TV műsorok_Még több film lépések után megjelenő képernyőn már szintén kattintható Archív TV parancson keresztül tudom csak használni.
Ti nem találkoztatok ezzel a problémával?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@kabelnet

Ha jól értelek akkor két lehetőségem is van:

Felvetetem az előző műsort is. Majdnem a végére tekerek, ahol már a ténylegesen megnézni kíván műsor kezdődik. Nézem amíg megy. Utána átmegyek a másik felvételre. Kikeresem, hogy hol tartok, és nézem tovább.

Csak az előtte levő műsort veszem fel, de a vége után 2 vagy 3 órával később kapcsoltatom le a felvételt. Így egyben nézhetem, bár kell egy könyvelés hozzá, hogy tudjam milyen név alatt fogom megtalálni, jobban belegondolva, erre az előző módszernél is szükségem lesz.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Jól érted, csak hát persze ez így nem a 21. század. Viszont amíg a Telekom nem oldja meg a problémát, addig azt csak megkerülni lehet. Ha a cél ebben az esetben nálad is szentesíti az eszközt, akkor nem tehetsz mást, mint amit leírtál.

Más. Megnéznéd az ARCHIV TV elérési lehetőséget nálad? Jó lenne, ha nem az derülne ki, hogy csak az én technikám boldogít engem ezzel a már legalább egy hónapja meglévő problémával.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
14 órája, kabelnet írta:

Jól érted, csak hát persze ez így nem a 21. század. Viszont amíg a Telekom nem oldja meg a problémát, addig azt csak megkerülni lehet. Ha a cél ebben az esetben nálad is szentesíti az eszközt, akkor nem tehetsz mást, mint amit leírtál.

 

Nem tudom, hogy valóban így van-e, de gyanítom hogy a felvétel beállítások is a műsorújság szoftverrészben lehet. Annak a hibáit pedig alapvetően nem javítja (vagy javíttatja) a Telekom. Lásd a kétrészes műsorok - évek óta meglévő - problémáját. Vagy a hosszabb sorozatoknál azt az esetet, amikor egy napon belül egy részt többször is leadnak. Ilyenkor jobbik esetben meglesz mindegyik rész a sorozatból, csak éppen részenként 3-4-szer. Rosszabb esetben az egy napon belülieket tekinti a teljes sorozatnak, és a következő részek felvétele már elmarad. Volt már mindkettőben részem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia Kalimera!  Erre a válaszodra, hogy
"Változott az Archív TV kinézete valamelyest, de ugyanúgy működik, betöltődnek a műsorok. Melyik adónál nem jó? "
azt tudom válaszolni, hogy nekem nem ugyanúgy működnek, és korábban azt is leírtam, hogyan tudom becserkészni az ARCHIV TV-t.

Becsatoltam két képet, hogy lásd. Az első kép a Főmenü gomb megnyomására jön be. Ha itt OK-t nyomok az ARCHIV menüparancsra, akkor a második képen látható üzenet jön be az archív anyagokat tartalmazó csatornalista helyett.
Ahogyan már írtam, az egygombos (OK) működtetéssel elérhető korábbi betöltés helyett az ARCHIV csatornalistát most csak 15 db távműködtetős parancs után tudom a képernyőre varázsolni. Elindulás a SAM_0815.jpg képen látható Videotéka parancsról, ahonnan OK után Filmkínálat parancs, ezt követően a TV műsorok rész kiválasztása, itt a felsorolt műsorok ikonjain jobbra átlépve az utolsóra (Még több film) állva OK, majd az így megjelenő képernyőn az ARCHIV fejezet kiválasztása és azon egy újabb OK hatására jön be az a képernyő, ami korábban a SAM_0815.jpg-n látható kijelölt menüre (ARCHIV) okézástól azonnal bejött.

Szóval az nem jó kérdés, hogy "Melyik adónál nem jó?", mert egyik sem töltődik be a főmenüből.

Ja és még annyit, hogy a Betöltési hiba képernyőnél a Részletekre okézásra nem történik semmi.

SAM_0815.JPG

SAM_0816.JPG

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kabelnet
szöveg kiegészítése
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...