Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 1

marvin_dontpanic.jpg

Most már tényleg a felhőbe viszi a TV-t a Telekom

„Belátható időn belül lecseréli a több mint tíz évvel ezelőtt elindított menedzselt IPTV platformját a Magyar Telekom.”

„A végfelhasználóknál lévő eszközöket sokkal rugalmasabban kezeli.”

„Javában zajlik az új felhőalapú tévés platform tesztje.”

...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
9 órája, Kalimera írta:

marvin_dontpanic.jpg

Most már tényleg a felhőbe viszi a TV-t a Telekom

„Belátható időn belül lecseréli a több mint tíz évvel ezelőtt elindított menedzselt IPTV platformját a Magyar Telekom.”

„A végfelhasználóknál lévő eszközöket sokkal rugalmasabban kezeli.”

„Javában zajlik az új felhőalapú tévés platform tesztje.”

...

Ez áprilisi cikk! Belátható idő? Nagyon táv fogalom lehet fél év, igaz az már letelt,de lehet 5 év is. ;)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mielőtt bármihez hozzányúlnak, ezt a borzalmas Sagemcom ONT-ot kellene gatyába rázni. 10 éve vagyok IPTV előfizető, előtte két Huawei gatewayem volt (ADSL, utána bindelt VDSL), azok atomstabilan működtek. Ezt a sz@rt, nincs rá szebb szó, szinte naponta kell újraindítani, mert még a TV-t sem képes normálisan kiszolgálni. Elkezd akadozni az adás, újraindítás után bizonytalan ideig megint jó, aztán találomra megint elkezd hülyéskedni. Nem hiszem el, hogy nem lehet ezt a hibát 1-2 év alatt kijavíttatni...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

Most váltottam IPTV alapról Családi HD-ra. Ismerősömnél azt láttam, hogy ha rákapcsol egy olyan csatorna SD változatára, amelynek HD változata elérhető, azt a készülék jelzi és egy OK gomb megnyomásával átugrik a HD verzióra. Nálam ez a funkció mért nem megy?

Beállítás kérdése vagy szoftver frissítés?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, Jozsfm964 írta:

Sziasztok!

Most váltottam IPTV alapról Családi HD-ra. Ismerősömnél azt láttam, hogy ha rákapcsol egy olyan csatorna SD változatára, amelynek HD változata elérhető, azt a készülék jelzi és egy OK gomb megnyomásával átugrik a HD verzióra. Nálam ez a funkció mért nem megy?

Beállítás kérdése vagy szoftver frissítés?

Nyomd meg a felfele nyilat (mintha csatornát váltanál)  és ezután az OK gombot. Nálam így megy.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Jozsfm964

Ha nem akarsz "szörfözni", használd ezt a két táblázatot:

IPTV szuper családi HD - 1.Jpg

IPTV szuper családi HD - 2.Jpg

IPTV szuper családi HD

Sorrend:

- HD
- SD
- Kevésbé lényeges SD
- Rádió
- Három fontosabb külföldi

IPTV szuper családi HD.Doc

(Esetleg alakítsd át a mellékelt Doc fájlt a neked megfelelő sorrendre és tartalomra.)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az IPTV-n tényleg nem lehet lejátszani a felvett dolgokat, ha nincs kapcsolat? Bp. egy részén központi hiba van már pár órája, se net, se telefon, se iptv. Idős családtag próbálta lejátszani az iptv dobozról a felvételeket, de azokat sem volt hajlandó lejátszani? Ez valami design hiba? Miért nem tudja a doboz lejátszani a felvett dolgokat attól, hogy nincs élő adás?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, McBelaba írta:

Arról nem is beszélve, hogy TV2 csatornák meg bekerültek!
 

Ezt a két feltűnő változást a feleségem éppen tegnap este kérte számon rajtam, és igazat kellett adnom neki. Mert - már elnézést, de - milyen szolgáltató az, amelyik képes figyelmen kívül hagyni azt a tényt, hogy az előfizetőinak nagyobb részénél a nézettségi mutatók rendszeresen az RTL műsorok felé billennek? Vagy talán az IPTV nem piaci alapon működik? (Ez utóbbi kérdés persze egy ál-naív kérdés volt.)
Úgy tűnik, hogy szép kis világunkban egyre messzebbre kerülünk attól, hogy az előfizető döntse el, hogy mire fizet elő. (Kérem az olyan válaszok mellőzését, hogy nem kötelező az IPTV előfizetést választani, stb.)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 perce, Adama írta:

Az RTL az RTL Most felé szeretné terelni az embereket, hogy itt nézzék vissza a műsorukat. Ez nem a T sara, az RTL nem engedélyezi már. Megoldás ezen kívül a felvétel funkció 

AZ IPTV előfizetésünk tartalmaz felvételi opciót, így - az idegesítő reklámtartalmak átugorhatósága érdekében - az RTL adók kedvelt műsorait eddig is kizárólag VDR módban nézzük. Az Archív TV-t eddig is csak azokban az esetekben használtuk, amikor  az IPTV Sorozatfelvétel opciója nem hibátlanul teljesít, néha kihagy egy-egy részt, amit eddig az Archív TV-n utólag is el tudtunk érni.
Azt a véleményedet pedig nem tudom osztani, hogy mindez az RTL kérésére, az RTL - Mostra terelés érdekében történt volna, mert az RTL-Most Telekom-Archív TV helyetti használatát csak internet-képes TV készülékek tennék lehetővé, ami lehet, hogy nálad biztosított, de - véleményem szerint - a TV nézők többségénél még nem, és ezzedl az RTL szerintem tisztában van. Lehet, hogy terelne, de nem a műsorainak az Telekom_Archív TV -ről történő "letiltásával". Ez a Telekom döntés szerintem se NEM GAZDASÁGI, se NEM KERESKEDELMI  döntés volt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@Roli82

Egyik archív tévéből kikerülő csatornáért sem sírok, de nem nagyon értem a Telekom koncepcióját. Az archív tévé azért lenne, hogy aki lemaradt valami számára fontos (Nekem az RTL Klub nem fontos, de másoknak meg valószínűleg igen. Lesz cserébe RTL Most+ hozzáférés a Telekom előfizetőknek?) műsorról pótolhassa, esetleg az ismétlés előtt belenéz, hogy érdemes-e leülni a tévé elé. Az egész teljesen véletlenszerűnek tűnik. Egy csatorna vagy bennevan, vagy nem. Egy műsor vagy visszanézhető, vagy nem.

A visszanézhető csatornák száma, a műsorok mennyisége és a technikai minősége is hagy némi kívánnivalót.

Ilyen lesz a felhős rendszer is?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
36 perce, Roli82 írta:

Archív TV változások 2020 Január

Bekerülő csatornák: Animal Planet, Film4, Fishing & Hunting, RTL Spike, TLC, Classica

Kikerülő csatornák: RTL Klub, RTL II, RTL Gold, Muzsika TV, Food Network

Szerintem az RTL betűkombináció kiirtása felületesre sikerült. Még benne maradt egy RTL kezdetű szó! Ha az RTL- Spike-ot is kivették volna , akkor lenne teljes az "eredmény".
Javaslat: Vegyék ki az RTL-eket a  rendes csatornakínálatból is. Nem kell az oda sem, mert félreviszi a fél ország ízlését. Ugye?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
4 perce, kabelnet írta:

Szerintem az RTL betűkombináció kiirtása felületesre sikerült. Még benne maradt egy RTL kezdetű szó! Ha az RTL- Spike-ot is kivették volna , akkor lenne teljes az "eredmény".
Javaslat: Vegyék ki az RTL-eket a  rendes csatornakínálatból is. Nem kell az oda sem, mert félreviszi a fél ország ízlését. Ugye?

RTL Spike a Viacom kereskedelmi csatornája, semmi köze az RTL családhoz! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 perce, Roli82 írta:

RTL Spike a Viacom kereskedelmi csatornája, semmi köze az RTL családhoz! :)

Nem értettél meg!
Én arra céloztam, hogy nem csak amiatt vették ki az RTL betűkkel kezdődő csatornákat az Archív TV  kínálatból, mert azok valamilyen családhoz tartoznak, hanem esetleg azért, hogy nem kelljen ezt a - véleményében néha idegesítő - csatornát jelző betűkombinációt még látni sem?
De a válaszod elgondolkodtatott.
Lehet, hogy az intézkedés tényleg nem is a betűkombináció, hanem az RTL család ellen irányult? Igazad lehet!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, Kalimera írta:

@Roli82

Egyik archív tévéből kikerülő csatornáért sem sírok, de nem nagyon értem a Telekom koncepcióját. Az archív tévé azért lenne, hogy aki lemaradt valami számára fontos (Nekem az RTL Klub nem fontos, de másoknak meg valószínűleg igen. Lesz cserébe RTL Most+ hozzáférés a Telekom előfizetőknek?) műsorról pótolhassa, esetleg az ismétlés előtt belenéz, hogy érdemes-e leülni a tévé elé. Az egész teljesen véletlenszerűnek tűnik. Egy csatorna vagy bennevan, vagy nem. Egy műsor vagy visszanézhető, vagy nem.

A visszanézhető csatornák száma, a műsorok mennyisége és a technikai minősége is hagy némi kívánnivalót.

Ilyen lesz a felhős rendszer is?

Sajnos megvan a valószínűsége, hogy az új Mediakind platform is ilyen lesz.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
39 perce, kabelnet írta:

Nem értettél meg!
Én arra céloztam, hogy nem csak amiatt vették ki az RTL betűkkel kezdődő csatornákat az Archív TV  kínálatból, mert azok valamilyen családhoz tartoznak, hanem esetleg azért, hogy nem kelljen ezt a - véleményében néha idegesítő - csatornát jelző betűkombinációt még látni sem?
De a válaszod elgondolkodtatott.
Lehet, hogy az intézkedés tényleg nem is a betűkombináció, hanem az RTL család ellen irányult? Igazad lehet!

Versenytárs visszanézhető csatornái közül is eltűnt az említett betűkombináció, ami azt valószínűsíti, hogy ez az egész történet az adott tartalomszolgáltató döntése volt. Itt igazából az a kérdés, hogy miért nem lehetett ezt korábban kommunikálni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

 

14 órája, zoli62 írta:

Versenytárs visszanézhető csatornái közül is eltűnt az említett betűkombináció, ami azt valószínűsíti, hogy ez az egész történet az adott tartalomszolgáltató döntése volt. Itt igazából az a kérdés, hogy miért nem lehetett ezt korábban kommunikálni.

Bocs Zoli, de  - szerintem - igazából nem a korábbi kommunikáció elmaradása itt az igazi kérdés, hanem az, hogy tisztességesnek számít-e az ilyen verseny? (Na persze ami ezzel egyenértékű kérdés, hogy ki is a tartalomszolgáltató, ill. az mi miatt - ki miatt? - döntött így.)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...