Roli82

A 4G hálózat adat mellett már a hangunkat is viszi – Elindítja a 4G Hangot a Magyar Telekom

Kérdés

89.PNG

• Elsőként a magyarországi mobilszolgáltatók közül a Magyar Telekomnál indul el 4G hálózaton a hangszolgáltatás.
  • A 4G Hangot használva új élményben lehet a Telekom ügyfeleinek része: hívás közben is folyamatos, 4G sebességű adatkapcsolatot tesz lehetővé az új technológia.

A Magyar Telekom Krisztina körúti székházában végzett, tavaly májusi teszthívást követően a hazai szolgáltatók közül elsőként 2017. április 27-én indítja el teljes magyarországi 4G hálózatán a hangszolgáltatást. A VoLTE (Voice-over-LTE) technológia révén a hanghívások is a 4G hálózaton (nem pedig a 3G vagy 2G hálózaton) bonyolíthatóak le, ami gyorsabb hívásfelépülést, HD hangminőséget és telefonálás közben is folyamatos, 4G sebességű mobilinternet kapcsolatot tesz lehetővé. Mindemellett fontos lépcsőfokot jelent a mobilhálózatok fejlesztésében a 4G Hang, hiszen a zökkenőmentesen kapcsolódó, teljesen IP-alapú hálózatok irányába tereli a mobilszolgáltatást. A magyarországi kereskedelmi forgalomban 2012. januárjában elinduló 4G hálózaton eddig csak mobilinternet szolgáltatást lehetett nyújtani. A 4G szabvány fejlesztésének elsődleges motivációját a 2G illetve 3G hálózaténál gyorsabb adatkapcsolat, vagyis a nagyobb sebességű és még jobb minőségű mobilinternet szolgáltatás biztosítása jelentette, ezért a szolgáltatók jellemzően nem kezdték meg a hangszolgáltatást is lehetővé tévő fejlesztéseket.

A 4G Hang használatának feltétele az elérhető 4G hálózaton túl a 4G hívásra képes mobilkészülék. A Magyar Telekomnál a Samsunggal szoros együttműködésben elsőként a Samsung Galaxy S7 és egy időben a Galaxy S7 Edge típusú, illetve a gyártó legújabb csúcsmodelljeire, a Samsung Galaxy S8 és Galaxy S8+ készülékekre érkezik meg az a szoftverfrissítés, amellyel a 4G Hang használata elérhetővé válik a Telekom ügyfelei számára. Ez a frissítés online, azaz vezeték nélküli módon is a Magyar Telekom mobil-előfizetők rendelkezésére áll. A Magyar Telekom a mobiltelefon-gyártókkal megállapodva folyamatosan teszi elérhetővé újabb készüléktípusok esetében is a 4G Hang használatának lehetőségét. A szolgáltatás részleteiről a www.telekom.hu/4g-hang weboldalon található bővebb tájékoztatás.

Az első VoLTE-hívásra képes hálózat 2012-ben, Dél-Koreában indult el, 2016 végére pedig több mint 80 országban vált elérhetővé a 4G hálózaton keresztül is a hangszolgáltatás. Európában a Deutsche Telekom Németországban, Csehországban, Lengyelországban, Szlovákiában és Görögországban tette eddig elérhetővé saját 4G hálózatán a hangszolgáltatást.

A Telekom 4G hálózatának országos lakossági kültéri lefedettsége jelenleg 98 százalékos. A lakosság közel 30%-a számára már országosan is hozzáférhető a 2-300 Mbps névleges maximális sebességű 4G+ mobilinternet szolgáltatás is. Március végén fejezte be a Magyar Telekom budapesti hálózatának fejlesztését, amelynek köszönhetően immár a 4G+ technológia is elérhető, 225 Mbps névleges maximális sebességgel (a belsőbb kerületekben akár a maximális 375 Mpbs sebességgel is).

Budapest, 2017. április 27. 10:00

Forrás

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

42 válasz erre a kérdésre

Posztolva: (szerkesztve)

-

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

És mik a tapasztalatok? Valóban csak akkor marad 4G hálózaton hívás közben a teló, ha a másik félnél is él a VoLTE?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jaja nagy valószínűséggel így ahogy írod!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor kiderült hogy ROM-ra tuti nem szűrnek mért is tennék, itt is ahogy iphone esetében a szolgáltató beállítás csomag megléte a fontos. Annyi csavarral hogy  imei-re tuti szűrnek a Samsungnál.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ma felraktam a legfrissebb Magyar független ROM-ot a Telekom függő S7 Edge készülékemre és megy rajta a VoLTE. :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 órája, fgabor87 írta:

Samsung Galaxy A5 (2016)-ra tegnap a telekom kiadta az Android 7.0-ás frissítést. Ezeket a készülékeken megjelent a VoLTE engedélyezése a beállításoknál. Ugyan ilyen, független telókon, ugyan így 7-es androiddal nincs ilyen beállítási lehetőség sem a menüben.

Hello @fgabor87, én úgy tudom, ezen menni fog (ennek első lépése lehet a beállítás megjelenése, viszont az is kell hozzá, hogy az előfizetésen be legyen kapcsolva a volte. ezt az induláskor a Té megoldja automatikusan). de ha mindkét félnek kell, ahogyan anonymus írta, akkor ez valóban nem most fog kihúzni a vízből :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Samsung telefonokból szerintem lesz bővülés de inkább a zászlós hajók, Apple -nél mindegyik újabb támogatja. Huawei Honor párost látom még esélyesnek a többi meg max akkor ha kiforrja magát rendesen a dolog.  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bocs, nem lehúzni akartam, ahogy Androidot sem istenítem, csak nagyon közelről látom a témát, nem felhasználói oldalról, hanem mélyebbről. Egyik rendszerrel sincs különösebb bajom.

Na, akkor így már mégsem annyira érdekes számomra ez a VoLTE. Mire mindenkinek ilyen telója lesz, vagy a többségnek, az beletelik jó pár évbe. Addig meg nem hoz nekem pluszt ezek szerint.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mivel szűrheti imei meg egyéb azonosítóra a T így passzolom, akarsz ilyet vedd meg tőlem alapon.  Viszont Samsung esetében ott van az is hogy elég erős partner a 4G és ** hálózat dolgaiban. Ebbe meg PLS ne menjünk bele hogy melyik telefonban mi van és mi nincs főleg ne írjuk le az Apple Pay-t. Én elfogadom hogy neked nem kell alma, és nem sza roz o m a te döntésed, te is fogadd el hogy nekem meg alma kell. Minden vagdosás nélkül!

Ahogy olvastam a leírását az egész szolgáltatásnak, csak akkor épül fel a hívás voice over lte alapon ha mind két oldal képes a műszaki paramétereket teljesíteni.    4G, megfelelő telefon, szolgáltatói beállítás csomag stb, wifi-vel sem müködik pedig fan lenne :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sebaj, Androidon meg legalább lehet NFC-vel fizetni. :D Ez az ami Apple-nál kb soha nem lesz. :D  Legalábbis kis hazánkban.

Gondolom itt valami olyasmi lehet a dolog mögött, hogy Samsung kikapcsolva tartja a VoLTE funkciót valami miatt, a Telekomos ROM-ban viszont ezt aktiválták. Ez esetben vagy várni kell, hátha a "független" ROM-oknál is engedélyezik előbb-utóbb, vagy fel kell tenni a telóra a Telekomos ROM-ot.

Viszont egy technikai jellegű kérdés. Nekem a legnagyobb problémám, hogy jelenleg a teló fallback-el 3G-re, amikor hívnak, viszont 3G térerő, hát az nincs. Ha mázlim van, akkor 2G-re áll át, ha nincs, akkor nem hallom a hívó felet. Többnyire amúgy ez utóbbi szokott előfordulni. Namost ha nekem van VoLTE szolgáltatásom, és valaki hív mondjuk egy 2G hálózatról, akkor az én telóm azt 4G-n fogja fogadni? Nyilván a jó hangminőség csak akkor megy, ha mindkét fél 4G-n van, de tud ilyen "kevert" módban működni? Az lenne az optimális nekem, ha minden hívást tudna 4G-n fogadni, mert ott van használható térerőm.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mert Apple ennyi a rövid tömör válasz :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor konkrétat írok:

Samsung Galaxy A5 (2016)-ra tegnap a telekom kiadta az Android 7.0-ás frissítést. Ezeket a készülékeken megjelent a VoLTE engedélyezése a beállításoknál. Ugyan ilyen, független telókon, ugyan így 7-es androiddal nincs ilyen beállítási lehetőség sem a menüben.

Igazából nem a függetlenséghez van kötve, hanem ahhoz, hogy Telekomos ROM legyen rajta. De ez miért csak Androidosokra vonatkozik, iOS-nél miért jó a független?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
22 perce, fgabor87 írta:

Úgy tűnik, hogy ez a szolgáltatás csak azoknál az előfizetőknél jelent meg, akiknek kártyafüggő telefonjuk van.

Nem egészen mert az S8/S8+ független a Telekomnál...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hivatalosan Samsung Galaxy S7/S7 Edge, illeve S8/S8+ Telekomtol vásárolt telefonokon, illetve független iPhone-okon is (6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, SE). Ehhez a 28.3 -mas szolgáltatói csomag megléte szükséges és iOS 10.3 minimum szükséges hozzá.  Fontos hogy iPhone esetében nem szükséges Telekomtol vásárolt jó a független is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Úgy tűnik, hogy ez a szolgáltatás csak azoknál az előfizetőknél jelent meg, akiknek kártyafüggő telefonjuk van. Ez csak puszta véletlen, vagy a Telekom tényleg úgy gondolta, hogy ez így fog működni?

Én úgy gondolom, hogy a szolgáltatás a SIM kártyához kapcsolódik, nem a telefonhoz (és annak szoftveréhez).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Nem tudom!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most