Ugrás a tartalomhoz

A 4G hálózat adat mellett már a hangunkat is viszi – Elindítja a 4G Hangot a Magyar Telekom


Roli82

Ajánlott posztok

Egyelőre NMHH sem tudja, hogy jogsértő-e, hogy a szolgáltatást ilyen módon köti készülékhez a Telekom (mármint hogy csak a kártyafüggőeken működik), egyelőre vizsgálódnak, felkeresték az ügyben a Telekomot is. Ez biztos eltart majd egy darabig.

De az egész attól függ, hogy mi okból kötik kártyafüggő telefonhoz az egészet. Van technikai oka (készülék ROM), vagy szimplán csak azért, hogy felpörgessék a jövőben a készülék eladásokat. Mert nem mindegy.

Egyelőre amúgy csak a Telekomos ROM-okban jelent meg a VoLTE engedélyezés opció. Az is kérdéses, hogy miként tervezik Samsungnál ezt az egészet. Csak a szolgáltatói saját ROM-oknál lesz ez elérhető, vagy előbb utóbb megjelenik a beállítás a független ROM-oknál is. Csupa kérdőjel az egész. De ha a független ROM-okban soha nem is jelenik majd meg ez az opció, akkor meg nem lenne értelme szolgáltató oldalon szűrni IMEI szám/MAC cím alapján. Zűrzavar. :D 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

 

28 perce, fgabor87 írta:

Samsungnál ezt az egészet. Csak a szolgáltatói saját ROM-oknál lesz ez elérhető, vagy előbb utóbb megjelenik a beállítás a független ROM-oknál is. Csupa kérdőjel az egész. De ha a független ROM-okban soha nem is jelenik majd meg ez az opció, akkor meg nem lenne értelme szolgáltató oldalon szűrni IMEI szám/MAC cím alapján. Zűrzavar. :D 

Ha lehet bármilyen samsungra szolgáltató függő romot rakni akkor van értelme.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Úgy látom kikerült a feltételek közül, hogy csak MT-nél vásárolt készülékeken működik a szolgáltatás.

Arról lehet tudni pontosabbat, hogy feltöltőkártyások mikor kapják meg? Tegnap frissült a telóm, megjelent benne a VoLTE opció, bent is van a támogatott készülékek listájában, már csak azt várom, hogy Domino-ra is elérhető legyen. :) GYIK-ban csak annyit írnak, hogy 2017 vége.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Sms-t nem kaptam, Android frissítés után automatikusan be volt kapcsolva a VoLTE.

Viszont a Beállítások -> Kapcsolatok -> Mobilhálózatok -> Hozzáférési pontok neve opción belül volt egy kis átrendeződés. Telekom HU MMS inaktív lett, jelenleg Telekom HU NET-en van. Megjelent egy Telekom HU IMS, ha erre rakom, és bekapcsolom a mobilnetet, automatikusan visszaáll NET-re. Pedig elvileg ez is kéne a VoLTE-hoz nem?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Hello @fgabor87, szerintem nem ez lesz a gond, hanem az, hogy feltöltős vagy. ha ott a VOLTE a menüben, és be is van kapcsolva, akkor a teló rész pipa, csak a szolgáltatói bekapcsolás hibádzhat. az meg mehet automatikusan, vagy kérheted is (én külön kértem a Tétől, nem vártam meg, amíg a telóm miatt bekapcsolnak), de csak előfizetéses SIM-re

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Megkérdeztem ügyfélszolgálaton, egyrészt még nem tudják azt sem megmondani, hogy feltöltősökre mikor lesz bekapcsolva, másrészt üzleti okokra hivatkozva továbbra is központilag szűrik, hogy csak a telekomnál vásárolt készülékek használhatják.

Ezt továbbra sem értem, a telekomnak semmi köze ahhoz, milyen telefonom van (azon túl, hogy alkalmas-e a szolgáltatásra), én egy SIM kártyát vettem, és ahhoz tartozik a szolgáltatás is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Mivel domino mellé még csak időpontot se sikerült megtudnunk. Így talán ez a kör felesleges is.

 

Ui : Nem tudom mi okozza egyik érdekesség az hogy többször próbálkozik 4G-n elindítani a hívást olyan helyen ahol le kéne gsm-re dobnia mert olyan  a hálózat.

Másik meg az hogy 800mhz hálózat esetén nem mindig jön össze a hívás. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válasz erre a témára...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...