István

Appot ajándékba?

Kérdés

Sziasztok!

A lázas ünnepi készülődésben újra és újra felmerül a kérdés, kinek mit vegyünk ajándékba.

Az okostelefonnal, tablettel nehéz mellényúlni, de mi a helyzet, ha családtagjaink, barátaink, kollégáink éppen most vagy a közelmúltban kaptak ilyet?

Eszedbe jutott már, hogy nekik applikációt is ajándékozhatsz?

Ha még nem, vagy gondoltál ugyan rá, de nem tudod, hogyan veheted meg másnak ezeket, vagy milyen témakörben és szempontok alapján melyiket érdemes, kérdezd meg! Amennyiben pedig tudod a választ, van már saját tapasztalatod, egy jó ötleted, ne habozz megosztani velünk!

12.12-én - most pénteken - 14 és 15 óra között Dobó Mátyás, a Telekom termékfejlesztési osztályvezetője, alias Doransky segít majd nekünk eligazodni a témában.

Kérem, hogy erre a bejegyzésre válaszolva kérdezzetek, válaszoljatok, illetve pénteken 14 órakor gyertek, várunk benneteket!

Köszönöm, szép napot:

István

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

34 válasz erre a kérdésre

Nekem egy teljes DVD-nyi mobiltelefon applikációm van, kb olyan 75%-a ingyenes és magyar nyelvű. Telefonfüggőségük csupán csak annyi hogy olyan rendszereken futtatjhatóak, amin Windows CE az operációs rendszer.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@szomidavid

Azért pont leírtad a lényeget, hogy az androidos világban nagyon nem mindegy a hardverezettség.

Hála az égnek azért a minimum 1 GB ram már rendszeresítetebb, mint korábban, de azért nem árt ha jobb 4.4-es szoftver van mellette, a jobb erőforrás-gazdálkodás miatt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
@dragontwin19: a Real Racing 3 folyamatos futtatásához elég egy gb rammal felszerelt, jól socketelt telefon az alcatel idol mini2 pl tökéletesen viszi és nem is olyan drága alternatíva.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Sajnos elszaladt az idő, Doransky, köszönöm, hogy benéztél hozzánk, és segítettél kicsit tisztábban látni a témában, illetve nagyon köszönöm mindannyiótoknak a kérdéseket és a válaszokat!

Szép napot:

István

Én köszönöm a lehetőséget! Sziasztok!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Sajnos elszaladt az idő, Doransky, köszönöm, hogy benéztél hozzánk, és segítettél kicsit tisztábban látni a témában, illetve nagyon köszönöm mindannyiótoknak a kérdéseket és a válaszokat!

Szép napot:

István

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

persze hogy törlik a használhatatlan fejlesztőket google play-ből is, de közelsem olyan aktívak ebből a szempontból, mint az almások...

A droid nekem azért sem vonzó, mert sok a spam alkalmazás, ami szó szerint használhatatlan...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

itt az a kérdés, hogy tényleg ki mire használja a telefont és mennyi és milyen app-ot akar feltolni rá... mert van pl 1-2 játék ami erős vasat igényel, de van olyan ami egy középkategóriás kütyün is elmegy...

Pl. a Real Racing3 nem mai darab, de sok droidos vasnak meggyűlik vele a baja...

Abban igazad vn ,hogy az újabb droid release-eknek (5-öst nem láttam még) jobb a memóriakezelése és az erőforrás gazdálkodása, de mégsem mindegy milyen a belseje (proci, graf. gyorsító, ram mennyisége, satöbbi)...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

lehetnek átverős appok, a korrekten felépített alkalmazások mutatják, hogy meddig lehet őket ingyenesen használni. Egy ideje már boncolgatják a témát szabályozási oldalon, hogy visszaszorítsák az ilyen típusú aktivitásokat, de a Google is le szokta törölni az ügyfelek bizalmával visszaélő fejlesztőket.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

köszi, megnéztem az ajánlott linkeket, sajnálom, hogy az Androidommal ebben is hátrányt szenvedek.

van vhol egy topik itt a fórumban, hogy milyen oprendszerű telót vegyen vki...hát itt van a sorok között a válasz :smileysad:

Maradok az ingyenes app ajánlásnál, így legalább az appra szánt pénzekből lassan-lassan összegyűjtök egy iphone-ra. :smileytongue: :smileytongue:

Először is azt kéne tudni, hogy mennyit szeretnél a következő telefonodra szánni. (Már 40 és 60 ezer forint között is találsz olyan Android alapú készülékeket, amelyek a rendszer legfrissebb kiadását futtatják.)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

el is kezdtem nézni az ingyenes appokat.

mi a garancia arra, hogy ezek ingyenesek? szabályozza ezt egyáltalán vki? vagy ajánlom a barátnőmnek a legújabb fogyókúrás appot, :smileyembarrassed: aztán miután 2 hónapig feltölti az adatait, meg amit kell, hirtelen fizetős lesz, és az addigi infókhoz sem fér majd hozzá????

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok,

Sajnos én is úgy látom, hogy még nem támogatott. Pedig egészen jó dolognak tűnik, mert valljuk be, néha sajnáljuk a pénzt egy appra/prémium válozatra a sok free verzió  miatt, de ha ajándékba kapsz egy szabadon elkölthető gift cardot...

Windows Phone-ra is van ilyen megoldás? 

Van gift card rendelési lehetőség - http://goo.gl/FpfnwK - példul, ez egy megoldás, lehet online rendelni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

nem olyan tragikus az androidos téma, annak bazi nagy előnye hogy rengeteg alkalmazás van ingyen is, igaz sok a használhatatlan alkalmazás...

Almáéknál az app store egy fokkal jobb sztem nincs annyi spam alkalmazás, ott is sok app ingyen van, de van aminek megkérik az árát (és van amiért tényleg megéri fizetni).

Akciós időszak a jó, akkor fillérekért kapsz játáékot és minden okosságot, mi kellhet :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

köszi, megnéztem az ajánlott linkeket, sajnálom, hogy az Androidommal ebben is hátrányt szenvedek.

van vhol egy topik itt a fórumban, hogy milyen oprendszerű telót vegyen vki...hát itt van a sorok között a válasz :smileysad:

Maradok az ingyenes app ajánlásnál, így legalább az appra szánt pénzekből lassan-lassan összegyűjtök egy iphone-ra. :smileytongue: :smileytongue:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@szomidavid és

Ez nem nagy öröm, tényleg jó lenne az in-app megoldásra való felhasználás...

Nem tudom, fura lenne, ha az alma direktbe engedné a fejlesztők felé a pénzt, főleg, hogy a store-ba való felkerüléshez is komoly jóváhagyás kell tőlük, illetve a "renitens" fejlesztőket kiszórják pikk-pakk...

Google-t még nem értem, főleg hogy pl. az eszközöket is limitált orságokban értékesít a store-ján keresztül, pedig tuti lenne itt nálunk is igény rá (normál árakon persze)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jah és azért egy érdekes kérdés lenne, hogy ha gift card-ot adok/kapok, akkor pl az "in-app purchase" megoldásra elszórható az összeg?

Mert alapból fizetős appra és itunes tartalomra úgy tudom igen, de egy alkalmazáson belüli vásárlásban nem tudom mi van, mert nem csináltam még ilyet...

Szerintem nem lehet gift carddal in-app tartalmakat vásárolni. Csak a Play áruházban megadott tartalmakat lehet vele megvásárolni, mint például zenék, könyvek, játékok, alkalmazások. Legalábbis én úgy gondolom, hogy az in-app tartalmak megvásárlása után egyenesen a fejlesztők zsebébe megy a pénz, míg az ajándékkártyás, ajándékutalványos vásárlással a Google profitál. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok,

Sajnos én is úgy látom, hogy még nem támogatott. Pedig egészen jó dolognak tűnik, mert valljuk be, néha sajnáljuk a pénzt egy appra/prémium válozatra a sok free verzió  miatt, de ha ajándékba kapsz egy szabadon elkölthető gift cardot...

Windows Phone-ra is van ilyen megoldás? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jah és azért egy érdekes kérdés lenne, hogy ha gift card-ot adok/kapok, akkor pl az "in-app purchase" megoldásra elszórható az összeg?

Mert alapból fizetős appra és itunes tartalomra úgy tudom igen, de egy alkalmazáson belüli vásárlásban nem tudom mi van, mert nem csináltam még ilyet...

Szerintem nem lehet sajnos. Pedig jó lenne, mert iTunesban is egyre több ilyen alkalmazás van, sőt mintha játék kategóriában pedig már szerintem több az in app vásárlással működő játék, mint a helyből megvásárolható.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

én úgy tudom, hogy a droidosok a "gift card" megoldást  kis hazánkra nem nagyon támogatáják, de javítson ki valaki, ha tévedek (bár a gugli oldala is igazlja ezt: gift card támogatás)

Ettől függetlenül lehet van megoldás, ha van ismerős másik országban, de...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia Doransky!

Android appot hogyan tudok másnak küldeni?

Az ingyenes ok, mert ahogy @dragontwin írta, azt elég ajánlanom, de a fizetőssel mi a helyzet?

köszi!

Elméletileg applikációt csak úgy tudsz ajándékozni ha kupont vásárolsz az illetőnek és a kuponon megadott kóddal tudja kiváltani. Természetesen ha nagyobb értékű kupont kap és az alkalmazás nem kerül annyiba, akkor a keletkezett különbséget utána szabadon levásárolhatja. Én legalábbis így gondolom. Ezt találtam a kuponokról: 

https://play.google.com/intl/hu_hu/about/card-terms.html 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Én a barátomnak szeretnék venni egy repülőgépszimulátor appot Karácsonyra, Samsung S4 telefonja van, arra hogy kell?

Érdemes rákeresni a Google Playben, kicsit megnézegettem, például van itt egy-kettő:

Mivel többnyire ingyenesek a játékok és alkalmazáson belül kell fizetni, ezért ezeket többnyire megosztani tudod csak. A telefonodban legörgetsz a megosztás gombhoz és el tudod küldeni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok. Én tökéletesen egyetértek kugli véleményével.  Nem muszáj egy applikációnak fizetősnek lennie ahhoz, hogy örömet okozhassunk vele másoknak. Szerintem szimplán a gesztus is örömet okozhat, rengeteg olyan ingyenes applikáció van, amivel az emberek órákig eltudnak szórakozni, illetve leköti őket. Ráadásul karácsonykor, illetve az ünnepi szezonban a legtöbb fejlesztő rengeteg ingyenes, illetve leárazott alkalmazással várja az érdeklődöket az áruházakban. 

Teljesen egyetértek, rengeteg nagyon izgalamas és jó ingyenes alkalmazás van. Például az App Store heti ingyenes hét alkalmazása többnyire nagyon jó ajánlatokat ad.

Így van. Ezek a sikercímek pedig általában Android alatt is ingyenesen megtalálhatóak a Play áruházban. Ha nem is ugyanazon dátum alatt, de érdemes figyelni, mert egy két héten belül biztosan Androidon is ingyenes lesz. Vagy pedig fordítva. Ha Androidon volt ingyenes, akkor iOS rendszer alatt is rövid időn belül benn lesz a hét applikációjában, amit majd ingyenesen le lehet tölteni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Fizetős app szó szerinti ajándékozása ok, az sztem is tök jó, de ingyeneset hogyan ajándékozzak? :)

Ez azért érdekelne, mert ezeket én eddig csak ajánlottam (linkkel, névvel, satöbbi), mármint az ingyeneseket.

Sziasztok. Én tökéletesen egyetértek kugli véleményével.  Nem muszáj egy applikációnak fizetősnek lennie ahhoz, hogy örömet okozhassunk vele másoknak. Szerintem szimplán a gesztus is örömet okozhat, rengeteg olyan ingyenes applikáció van, amivel az emberek órákig eltudnak szórakozni, illetve leköti őket. Ráadásul karácsonykor, illetve az ünnepi szezonban a legtöbb fejlesztő rengeteg ingyenes, illetve leárazott alkalmazással várja az érdeklődöket az áruházakban. 

Teljesen egyetértek, rengeteg nagyon izgalamas és jó ingyenes alkalmazás van. Például az App Store heti ingyenes hét alkalmazása többnyire nagyon jó ajánlatokat ad.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia Doransky!

Android appot hogyan tudok másnak küldeni?

Az ingyenes ok, mert ahogy @dragontwin írta, azt elég ajánlanom, de a fizetőssel mi a helyzet?

köszi!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most