Ugrás a tartalomhoz
  • 0

rossz képarány


kanteta

Kérdés

Sziasztok! Most fizettem elő az hbo minicsomagra és szomorúan látom, hogy 21:9-es képaránnyal jön. De miért? Miért jó az hogy alul felül egy-egy fekete sáv elfoglalja a kijelzó negyedét!A többi csatorna szuperul jön tényleg semmi hiba csak az hbo A tv egy 4k samsung 16:9-es képaránnyal. Tud erre valaki magyarázatot?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

10 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 3

Hello @vpeti22, döntési pont, ami a tévéd méretétől és a kedvenc csatornáidtól függ :D a beltérin állítsd be a tévéd képarányát, aztán a tévéden az "eredeti" képméretet. majd pörgesd át a csatornákat, és nézd meg, hogyan jelennek meg a kedvenceid (a főleg régi, 4:3-os műsorokat sugárzó csatornák kisebbségben vannak, azoknál látsz majd két szélen fekete csíkot vagy körülötte szintén fekete keretet). ezek után dönts, hogy megéri-e nagyítani a tévén (ezzel az új műsorokat sugárzó csatornákon látómezőt veszíteni), vagy elviselhető, hogy néhány nem a teljes képernyőt tölti ki. én kb. nem nézek ilyeneket, de a helyedben kisebb tévén, ahol zavaró a méret, ott nagyítanék, nagyobb tévén, mondjuk 50-estől nem foglalkoznék vele (a 60-asomon még kerettel is nagyobb a kép, mint a 42-esen :D)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Szia!

Az általad leírt képarányhiba minden bizonnyal a csatornánál jelentkezik. Még az analóg műsorszórás idején egy ún "switch" jelet kevertek a tévécsatornák a továbbított jelbe, ami "megmondta" a tévének, hogyan jelenítse meg a képet. Ez igen hasznos volt, hiszen egyre több volt a 16:9 képarányú műsor, de a készülékek többnyire 4:3-asak voltak. Most a digitális korszakban már az egyes tévéadók a központjaikban mindig a legideálisabb képet igyekeznek eljuttatni a szolgáltatók felé, hogy az minden típusú televízión élvezhető legyen. A Boomerang csatorna eddig azt a gyakorlatot követte, hogy az eredeti 4:3 arányú képet széthúzta, ezért ha a boxot 16:9-es felbontásra állították és a nyújtott opciót használták a kép kitöltötte a teljes képernyőt, a zavaró oldalsó sávok nélkül. Mivel társcsatornáján a Cartoon Network-on nem változott a helyzet feltehetően csak átmeneti hibáról van szó, amit jelezhetsz a csatornának. Ezen a Telekom nem fog tudni ugyanis segíteni, hiszen ők is így kapják a jelet, azon nem változtathatnak. Addig is a tévéd zoom funkcióját használhatod, ha nagyon zavar a dolog.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szaboadam
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 5/31/2017 at 19:33, kanteta írta:

Sziasztok! Most fizettem elő az hbo minicsomagra és szomorúan látom, hogy 21:9-es képaránnyal jön. De miért? Miért jó az hogy alul felül egy-egy fekete sáv elfoglalja a kijelzó negyedét!A többi csatorna szuperul jön tényleg semmi hiba csak az hbo A tv egy 4k samsung 16:9-es képaránnyal. Tud erre valaki magyarázatot?

A tvvel kinagyíthatod a képet hogy kitöslte a képernyőt,  ajánlom a tv kézikönyvét olvasgatásra.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
27 perce, Lacikaaa írta:

Üdv. nekem olyan problémám lenne, hogy sat tv van sagem stb-vel, most cseréltem a scartot HDMIre és a kép jo minden oké lenne csak épp a box menüje meg a csatorna lista főmenüje ugye akkora lett hogy ha rányomok a távirányitón az okra , kijön a csatona lista csak olyan nagy betükkel.. mit csináljak? vagy box hiba? 

a sage stb-t nem ismerem, nem cisco stb-ről beszélsz? ha vann benne képméret beállítás akkor  állits át 1080i-re a scart csatlakozód húzd is ki.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv. nekem olyan problémám lenne, hogy sat tv van sagem stb-vel, most cseréltem a scartot HDMIre és a kép jo minden oké lenne csak épp a box menüje meg a csatorna lista főmenüje ugye akkora lett hogy ha rányomok a távirányitón az okra , kijön a csatona lista csak olyan nagy betükkel.. mit csináljak? vagy box hiba? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok! Pár napja vettem észre, hogy a Boomerang csatornánál nem stimmel a képarány. Én ugye nyújtva szoktam nézni a 4:3-as adásokat, úgy állítottam be a boxot. Ennél a csatornánál viszont a 16:9-es képarányt is középre rakja alul-felül gyászkerettel, így már alig látni a képet. Nem vették volna észre, vagy a Boomerang állt át a napokban rossz képarányra?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv :) hát egy elég érdekes dolog amit most irok nektek, irtam már korábban hogy az LCD tv-mnél rossz a képarány és pl ha csatornát akarok váltani akkor a csatorna lista óriási felbontással jön a tv-n na most ez ugy néz ki hogy van 3 HDMI a tv hátulján abbol 2 nem igazán jó.. legalábbis eddig azt hittem, na most a lényeg az az hogy vettem egy AnyCast tv okositót és azzal pedig müködik 1080-ba a felbontás nem ugrál át 576ra bekapcsolás után mint a telekom STB-nál :D ja és még az az érdekes ha a stb-t a rajta lévő kikapcsoló gombbal kapcsolom be akkor marad az 1080i nem ugrik át 576ra mint amikor a távirányitóval kapcsolom :D na akkor erre adjatok okos választ :D a T azt mondta h a tvm hibája erre veszek egy tv okositót és vigan megy rajta minden 1080ba :D agyrém.. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...