Ugrás a tartalomhoz
  • 0

varga

Kérdés

20 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 4
Ekkor: 2017. 06. 19. at 15:05, varga írta:

T. Fórumozók, !

A frissen rendelt és aktivált otthoni Net-hez kapott web tárhelyem aktiválásra került. Hogyan kell azt előhozni, mert a javasolt : http:/we.t-online.hu/azénwebcímemen semmi , csak az Error 404 jön elő!!!

Töltöttél fel FTP-n a megfelelő mappába egy index.html-t?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4
2 perce, varga írta:

Nem, még nem töltöttem fel semmit, különben azt hogyan kell??

Na akkor kezdjük a leg elején. A telekom csak egy statikus web tarhelyet ad. Ez azt jelenti hogy egy általad megírt le programozott weboldalt tudsz futtatni amibe nincsenek interaktív funkciók Pl. Üzenőfal.

Szóval először csinálni kell egy ilyen weboldalt kezdőknek én a MS Office részét képező SharePoint Designert vagy régebbi néven FrontPage programot ajánlom.

Ha ez megvan, a telekomtol kapott ftp kapcsolódási adatokkal pl. TotalCommanderrel feltöltöd a fájlokat a megfelelő mappába.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

Üdv @varga

Nagyon egyszerű a dolog.

A Telekomos online oldalon be tudsz állítani egy FTP elérést.IMG_20170629_233108_367.jpg

Letöltesz egy FTP alkalmazást. Én ezt hasznalom mobilon, de lehet bármi más applikáció, desktopos app PC-te, stb.

IMG_20170629_233609_265.jpg

Beállítod a kapcsolatot az ftp.t-online.hu szerverrel (én comot írtam, de az csak a neve :D )

IMG_20170629_232815_129.jpg

Felhasználónév, jelszó, amit a T online ügyfélszolgálati felületén megadtál.

IMG_20170629_232422_471.jpg

Belépsz. Akkor a fenti könyvtárszerkezetet látod. Public_html mappába rakhatók a publikálandó dolgok.

Screenshot_20170629-232521.png

Írsz szövegszerkesztőben egy átlag html fájlt.

IMG_20170629_232454_702.jpg

Felmásolod a publikus mappába.

IMG_20170629_232712_315.jpg

Ezután a web.t-online.hu/neved link alatt behozza, amit a htmlbe írtál. Természetesen a html tageket nem. Title résznél a lapfül nevét állíthatod be, a bodyba kerül a weblap szövege.

Kellemes ismerkrdést a weblapkészítés világával :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Nem tudom már hogy a t-home milyen rendszert használ. Olyanok szoktak lenni hogy "www" "webroot" "root" esetleg "html" mappa ez mind a szolgáltató által használt rendszertől és annak beállításaitól függ.

Az index.html a weboldal fájljai közül a fő nyitó fájl. Maga a nyitó oldal. Ezt neked kell létrehozni egy weboldal szerkesztő programmal, vagy akár jegyzet tömbbel.

Először a helyedben a weboldal programozás alapjait sajátítanám el. Több olyan iromány is van ami ebben a segítségedre lehet. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Szia @varga

Az a baj hogy ehhez kevés lesz a T webtárhelye, mivel nincs se php, se sql se semmi csak html. Html-ben meg neked kéne kézzel sorról megírni mindent és mivel csak html van így lenne a végén egy statikus *****. Inkább ezeket javaslom  sites.google.com vagy https://www.blogger.com/about/?r=1-null_user

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2017. 06. 29. at 19:24, varga írta:

Köszönöm Fáraó!

Mire akarod használni? ha blogra akkor inkább http://blog.hu, ha weboldal akkor  pl htto://wordpress.com ha csal tárhelyet akarsz akkor google drive, onedrive, dropbox, ha weves alkalmazást (bár ezt nem hinném :-) akkor heroku. Ha soka tárheyl kell akkor nagyobb feltötésű csomag és egy helyi drive-ot tehetsz ki az internetre. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2017. 06. 30. at 21:23, acel írta:

Mire akarod használni? ha blogra akkor inkább http://blog.hu, ha weboldal akkor  pl htto://wordpress.com ha csal tárhelyet akarsz akkor google drive, onedrive, dropbox, ha weves alkalmazást (bár ezt nem hinném :-) akkor heroku. Ha soka tárheyl kell akkor nagyobb feltötésű csomag és egy helyi drive-ot tehetsz ki az internetre. 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Most már be tudok lépni.

Egy nagyon egyszerű honlapot akarok csinálni, pl. ékszerteknősökről. szokásaikról, tartásukról, de úgy, hogy navigáljon a link erre-arra., és képek esetleg videó legyen hozzá.

A wordpresst megkerestem, regisztráltam, most próbálom majd.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...