Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Miért kell bemennem és lemondanom a több éve lejárt szimkártyámat


Itsame

Kérdés

Üdv.

A napokban végeztem el az adategyeztetést, és pár napra rá küldték válaszként, hogy a nevemen több mint három simkártya van. Ezzel nem tévedtek, a múltban sokszor nem tudtam feltölteni a telefonomat időben (főleg a kollégiumi időkben) illetve a a nano simkártyára való váltás miatt az új telefonomba is új kártyát kellet vennem a régi sima helyett. De ezek a simkártyák már régen lejártak és ez itt a kérdésem is, hogy miért kell bemennem és nyilatkoznom arról hogy melyik előfizetésemet akarom megtartani, hogyha egy kivételével(a legutolsó mostani) ezek a simkáryták már több éve lejártak és életre sem hívhatók, használhatatlanok? Illetve nem lehetne ezt online vagy telefonon elintézni, mert nem igazán van lehetőségem a napokban beutazni egy közeli városba, egy Telecom üzletbe.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

12 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 3

Hello @Itsame, pont az előbb válaszoltam egy ugyanebbe belefutott, riasztós tagtársnak, ott megtalálod a lényeget. A többire meg

17 órája, Itsame írta:

A napokban végeztem el az adategyeztetést, és pár napra rá küldték válaszként, hogy a nevemen több mint három simkártya van. Ezzel nem tévedtek, a múltban sokszor nem tudtam feltölteni a telefonomat időben (főleg a kollégiumi időkben) illetve a a nano simkártyára való váltás miatt az új telefonomba is új kártyát kellet vennem a régi sima helyett. De ezek a simkártyák már régen lejártak és ez itt a kérdésem is, hogy miért kell bemennem és nyilatkoznom arról hogy melyik előfizetésemet akarom megtartani, hogyha egy kivételével(a legutolsó mostani) ezek a simkáryták már több éve lejártak és életre sem hívhatók, használhatatlanok?

10 a limit, és jogos, amit írsz, csak azok számítanak, amik használhatóak (vagy tölthetőek), de azok nem csak a Ténél, hanem olyan kis cégeknél is, amihez a Té adja a hátteret (ez a többi szolgáltatónál is így van)

az időben töltésre: ha lejár a Té Dominója, akkor talán 90 napig még tölthető, ez idő alatt nem kell új kártya, és a limitbe is beleszámít

a nano kártyára meg: a Té ingyen cseréli más formátumúra a kártyáinkat (szám megmarad), csak ezért nem kell új kártyát venni (ami új számmal jár)

11 órája, Itsame írta:

Ezt  hallottam én is de "nem kapod vissza a pénzed" verzióval.

én azt olvastam, hogy lesz x idő, pár hónap, amíg az egyenleged is visszakapod, illetve valamelyik szolgáltató pedzegette, hogy azon túl is megoldják, csak akkor már egyenleg nélkül

11 órája, Itsame írta:

Szerencsétlenségemre pont abban az időben tiltották le a számomat mert lejárt az egy év (megjegyzem még volt rajta legalább 1500 forint, nem vagyok nagy telefonálós típus) amikor bejött ez a regisztráld magad mozgalom.

ha feltöltöd, ezt visszakapod, vagy visszaigényelheted a Tétől

11 órája, Itsame írta:

Plusz mikor először akartam megadni az adataim, a weblap egyszerűen nem volt hajlandó beadni azt az oldalt, ahol ezt meg lehet tenni. Majd fél órányi próbálkozás után nagy nehezen közölte velem, hogy hiba van, dolgozunk rajta. Ezért jutottam el csak most odáig, hogy adatot egyeztessek.

kérlek, április óta, több mint 2 hónapja dübörög a sztori, tehát egy fél órás leállás nem lehet indok

11 órája, Itsame írta:

Remek, akartam idézni, de elég nehézkes ez a fórumrendszer, így nem igazán sikerült.

hozzászólás alatt klikkelj vagy ha mobilról használod, akkor bökj az "idézet"-re

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
22 órája, teherwagon írta:

Hello @Itsame, a linkjavítást köszi, benéztem, és igen, látom, már megy az idézet :D szurkolok én is, hogy tényleg csak valami nyilvántartási galiba legyen (majd írd meg, légyszi, kíváncsi vagyok)

Na úgy hozta a sors, hogy csak bejutottam a közeli Telekom boltba. 

Szóval a lényeg az, hogy ha nem egy Telekom üzletben vásároltad a sim-et hanem máshol (használt telefon üzletben esetemben) akkor előfordulhat az, ami nálam is megtörtént. Mivel a Telekom rendszere legelőször a sim hovatartozását ellenőrzi (a cég ami a Telekomtól vásárolta) majd csak utána írja be a nevedre, ezért a cég nevén találja meg a simet és ezért küldi ezt az üzenetet. Nem kell miatta aggódni.

Ismertetőjele lehet ennek a jelenségnek, hogy utána egy nappal küld egy másik üzenetet is, hogy  a megadott cégadatokkal sikertelen az adategyeztetés és ha nem ismétled meg, akkor magánszemély előfizetőként fogják nyilvántartani. Legalábbis nekem küldte ezt az üzenetet, gondolom más is kaphatott.

Úgyhogy semmi pánik, nem az alvilági maffia vásárolgatott a nevünkre száz meg száz telefonszámot. :D

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

"nem kapod vissza a pénzed"

Nem hiszem, hogy a szolgáltatók csak úgy zsebrevághatják az egyenlegét azoknak a jóhiszemü ügyfeleknek, akik nemrég sokezerrel feltöltötték a kártyájukat, majd az állam által a szolgáltatókra eröszakolt egyoldalú szerzödésmódosítás miatt lekapcsolják a számukat, mert nem tudnak/akarnak egyeztetni. Engem szerencsére nem érint, mert idöben elhasználtam, de nagyon kíváncsi lennék egy próbaper eredményére!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
3 órája, teherwagon írta:

Hello @Itsame, pont az előbb válaszoltam egy ugyanebbe belefutott, riasztós tagtársnak, ott megtalálod a lényeget. A többire meg

10 a limit, és jogos, amit írsz, csak azok számítanak, amik használhatóak (vagy tölthetőek), de azok nem csak a Ténél, hanem olyan kis cégeknél is, amihez a Té adja a hátteret (ez a többi szolgáltatónál is így van)

Akkor viszont nem tudom, honnan van 10-nél több sim a nevemen, kezdek gyanakodni, hogy valaki illetéktelen élt vissza a nevemmel, vagy esetleg (aminek jobban örülnék) "adminisztrációs" hiba.

szerk: am, rossz link, ide mutat vissza, de megtaláltam, úgyhogy nem gond. -> javított link

 

3 órája, teherwagon írta:

az időben töltésre: ha lejár a Té Dominója, akkor talán 90 napig még tölthető, ez idő alatt nem kell új kártya, és a limitbe is beleszámít

Tudom, azt csak azért írtam, hogy jelezzem,  nem lustaságból vártam az utolsó percig. Időben akartam adatot egyeztetni, csak pont akkor ütött ez be, amikor regisztrálni akartam, és nem vagyok túl jó anyagi helyzetben, még azt az 1500 forintot is ki kell spórolni.

 

3 órája, teherwagon írta:

a nano kártyára meg: a Té ingyen cseréli más formátumúra a kártyáinkat (szám megmarad), csak ezért nem kell új kártyát venni (ami új számmal jár)

De jó lett volna, ha ezt akkor tudom,  de mindegy annak már két éve, nem sokat számít.

 

3 órája, teherwagon írta:

kérlek, április óta, több mint 2 hónapja dübörög a sztori, tehát egy fél órás leállás nem lehet indok

Ezt nem is hoznám fel  hibájuknak, előfordul a legjobb cégeknél is, nagyon jól tudom milyen nehéz egy rakás programkódot üzemeltetni,  csak az a pár nap is sokat segített volna.

 

3 órája, teherwagon írta:

hozzászólás alatt klikkelj vagy ha mobilról használod, akkor bökj az "idézet"-re

Köszi, működik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Itsame
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem, rosszul értelmezted.

Az adategyeztetés már megtörtént és erre küldtek üzenetet, hogy a törvény szerinti megszabottnál több domino simkártyám van.

Idézem:

"Kedves ügyfelünk! Tájékoztatjuk, hogy ön az új jogszabályozás miatt korlát feletti számú Domino SIM-kártyával rendelkezik, így kérjük, keresse fel az önhöz legközelebbi Telekom üzletünket 2017. úlius 30-ig, és nyilatkozzon arról, hogy mely előfizetéseit kívánja megtartani. Fontos, hogy ha nem nyilatkozik, úgy az összes előfizetése megszűnik 2017. júl. 1-jétől. Üdvözlettel: Telekom."

Ha az összes, nem dominos sim kártyámat is beleszámolom, akkor sincs 10 felett ennek a száma, illetve az összes, még az utolsó előtti  is, már évekkel ezelőtt lejárt. Miért akarnám egyáltalán bármelyiket is megtartani?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Online chaten azt mondták hívjam fel 1414-es számot.

Bemenni biztos hogy nem tudok, se pénzem, se időm nincs rá, rákötöttem az utolsó 1500 forintomat hogy ne járjon le az egy éves határ az aktuális sim kártyámon.  Köszönöm Telekom, ügyesen ellopad a pénzemet. Büszke lehetsz magadra.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Itsame
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ezt  hallottam én is de "nem kapod vissza a pénzed" verzióval.

A közeljövőben biztosan megyek valami nagyobb város közelébe, de nem ezen a három napon. Szerencsétlenségemre pont abban az időben tiltották le a számomat mert lejárt az egy év (megjegyzem még volt rajta legalább 1500 forint, nem vagyok nagy telefonálós típus) amikor bejött ez a regisztráld magad mozgalom. Plusz mikor először akartam megadni az adataim, a weblap egyszerűen nem volt hajlandó beadni azt az oldalt, ahol ezt meg lehet tenni. Majd fél órányi próbálkozás után nagy nehezen közölte velem, hogy hiba van, dolgozunk rajta. Ezért jutottam el csak most odáig, hogy adatot egyeztessek.

szerk:

Remek, akartam idézni, de elég nehézkes ez a fórumrendszer, így nem igazán sikerült.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Itsame
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...