Ugrás a tartalomhoz
  • 0

IPTV felvevős box


kabelnet

Kérdés

zoli62-höz: Én most értem el oda, hogy elkezdte kijelezni, hogy a régebbi felvételeim "Hamarosan törlődni fognak", miközben a CISCO ISB 2231 MT/405 jelű STB HDD használata most éppen 14%-on áll, a memóriahasználat 51%-os, ennek ellenére összesen már 5 db május 23 és május 25 között felvett egy-egy órás sorozat-részt is előirányzott a "hamarost" törlésre.
Kérdésem: amikor majd eljut a helyzet oda, hogy tényleg ki fogja "helyhiány"??? miatt törölni az első - legrégebbi "amíg hely van" státuszú - felvételt, akkor mekkora lesz a HDD használati %-a?
zoli62, te már a május 10-es bejegyzésed óta eljutottál már oda, hogy ki is törölt tőled felvételeket, vagy csak feleslegesen pánikoltatja az embert ez a furcsa jelzés 14%-os (!!!) HDD használatnál?
Vagy ez az adat (14%) nem a HDD foglaltsági százaléka? Vagy a foglaltság többféle lehet? Lehet a felvételek miatti, és lehet a rendszerműködéshez szükséges helyigény miatti? De ha ez külön téma, akkor egy  adott méretű HDD-nek hány %-a használható felvételekre? Egyáltalán, hány GB a 2231-es HDD mérete?

Ja, és ellentétben Roli82 május 25-ös beírásával én a 18. kerületben most július 1-től nem 31696.23011-es, hanem 31.696.23014-es verziót kaptam.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kabelnet
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

320 Gb még mindig

Nyilván egy Win6.0 keret rendszer + egy pár száz Mb os szoftver max 1Gb se kb.

Akkor légy vele boldog, de mint ahogy az le is lett írva el kezdtek teríteni egy szoftver verziót azt le állították és az újabbat kezdték kiszorni és aki meg kapta már a régit annak kell várakoznia. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
22 perce, gombilaci írta:

A % a HDD esetében a szabad helyet mutatja. A szoft készítői úgy látszik nem tudni magyar nyelvet ?

 

Kösz a válaszod, erre nem gondoltam. Viszont azt azért továbbra is jó lenne tudni - most legyen mindegy, hogy a szabadot vagy foglaltat jelenti a "HDD használat" menücím  - hogy hány %-os szabad hely-állapotnál kezdi irtani a szoftver a felvételeket.
Erről nincs infód?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kabelnet
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
8 perce, anonymus írta:

320 Gb még mindig

Nyilván egy Win6.0 keret rendszer + egy pár száz Mb os szoftver max 1Gb se kb.

Akkor légy vele boldog, de mint ahogy az le is lett írva el kezdtek teríteni egy szoftver verziót azt le állították és az újabbat kezdték kiszorni és aki meg kapta már a régit annak kell várakoznia. 

Most azért legyek vele boldog, mert az enyém már a legfrissebb verzió? Ugyanis ennek a hangereje sem gyógyult meg, ez is továbbra is halk. Talán az viszont igaz, hogy most már minden csatorna egyformán halk.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, kabelnet írta:

zoli62-höz: Én most értem el oda, hogy elkezdte kijelezni, hogy a régebbi felvételeim "Hamarosan törlődni fognak", miközben a CISCO ISB 2231 MT/405 jelű STB HDD használata most éppen 14%-on áll, a memóriahasználat 51%-os, ennek ellenére összesen már 5 db május 23 és május 25 között felvett egy-egy órás sorozat-részt is előirányzott a "hamarost" törlésre.
Kérdésem: amikor majd eljut a helyzet oda, hogy tényleg ki fogja "helyhiány"??? miatt törölni az első - legrégebbi "amíg hely van" státuszú - felvételt, akkor mekkora lesz a HDD használati %-a?
zoli62, te már a május 10-es bejegyzésed óta eljutottál már oda, hogy ki is törölt tőled felvételeket, vagy csak feleslegesen pánikoltatja az embert ez a furcsa jelzés 14%-os (!!!) HDD használatnál?
Vagy ez az adat (14%) nem a HDD foglaltsági százaléka? Vagy a foglaltság többféle lehet? Lehet a felvételek miatti, és lehet a rendszerműködéshez szükséges helyigény miatti? De ha ez külön téma, akkor egy  adott méretű HDD-nek hány %-a használható felvételekre? Egyáltalán, hány GB a 2231-es HDD mérete?

Ja, és ellentétben Roli82 május 25-ös beírásával én a 18. kerületben most július 1-től nem 31696.23011-es, hanem 31.696.23014-es verziót kaptam.

Nyugodj meg, nekem voltak kerek egy évvel ezelőtti felvételeim is, amikor a "hamarosan törlődni fog" üzenetet láttam. Ezután kezdtem el törölgetni pár felvételt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 perce, zoli62 írta:

Nyugodj meg, nekem voltak kerek egy évvel ezelőtti felvételeim is, amikor a "hamarosan törlődni fog" üzenetet láttam. Ezután kezdtem el törölgetni pár felvételt.

Én is első reakcióként azokat a felvételeket kezdtem el megnézni, majd megnézés után letörölni, amelyek törlésével elkezdett az IPTV rendszer riogatni, de aztán elhatároztam, hogy eloszlatom ezt a ködöt, és addig nem törlök, míg az első legrégebbi felvételemet a rendszer tényleg ki nem törli. Nagyon kíváncsi vagyok ugyanis arra, hogy ez mekkora megmaradt szabad HDD hely esetén fog megtörténni. Azt már tudjuk, hogy  a riogatás akkor indul el, ha a szabad hely <=15%-ra lefogy.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...