Ugrás a tartalomhoz
  • 0

többszörösen kiszámlázott SMS-ek


Fokos Tóni

Kérdés

30-as, internetezésre használt adat-simröl küldtem a Telekom hálózatán belül SMS-eket. Ezek ára önmagában 40 ft/db. Ami viszont hajmeresztö, hogy ezeket a kért számlarészletezöben a szolgáltató 2, 3, 4x számolta fel, így lett olyan SMS, amelyikért 160 ft-ot kértek. Nyilván felmerül az eshetöség, hogy többször egymás után küldtem el ugyanazt. Csakhogy az állítólagos küldések között 1-4 másodpercek teltek el, ami a butatelefonom esetében lehetetlen (más simmel sosem fordult elö). Ennek ellenére megnéztem a fogadó ismeröseimnél, hogy hány SMS-t kaptak és minden alkalommal csak 1-et. Panaszt tettem a Telekomnál, de arra csak 30 napon belül ígértek választ. Jó lenne, ha addig is volna valakinek ötlete a jelenségre, mivel most már nem merek egyetlen SMS-t sem küldeni, mert lehet, hogy a következöt százszor számlázzák ki.

köszönöm

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

7 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 4

Hello @Fokos Tóni, akkor a Té kivizsgálja majd, addig tipp: milyen telóról küldted és milyen hosszúak voltak az üzenetek? azért lényeges, mert az sms-nél 160 karakterenként fizetsz, így ha sokat írtál, akkor az annyiszor 40 Ft, ahányszor 160 karakter a szöveg. meg a régi telóknál állítható a karakterkódolás, és valamelyik állásban az ékezetes karaktereket több karakterrel oldja meg a teló (ha típust írsz, megnézem)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Hello @acel, leírás szerint butateló, nem Android. a 70 és a 160 is stimmel, az előbbi unicode, az utóbbi gsm állásban. itt lehet a kutya elásva, meg az egyébként is hosszú üzenetekben. @Fokos Tóni, itt egy leírás, ez alapján tudsz kalkulálni (annak idején sok gond volt ezzel, ráadásul voltak olyan telók, telón belüli szoftververziók, ahol nem is lehetett állítani, a beprüntyögött karakterek alapján automatikusan váltott)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
5 perce, Fokos Tóni írta:

Köszönöm a tippeket. Legolcsóbb Samsung 3000 ft-os, hipermarketes telóm van, de lehet, hogy egy-két üzenetet számítógépen küldtem, úgy, hogy a sim a modemben volt. Megnéztem az egyik 4-et érö üzenetet a címzettnél: 203 karaktert számoltam szóközökkel. Névjegyet nem használok. Ugyanezt az üzenetet továbbküldve a szerkesztöben 708 karakter szerepel. Miért? Csak a magyar abc betüit használtam, hosszú magánhangzókból csak á, é-t. Zárójel vagy hasonló különleges karakter nem volt.

Az ascii karakterek 0-9a-zA-Z és néhány jel csak ha ezt a 64 jelet használod akkor érvényes a 160 betű per sms vagyis  ekkor is két smst küldtél volna.

Mivel használtál más karaketert ezért 70 betű hosszú részekre bontotta a 203 karaketet  az 203*2+3*a fejléc hossza. a maradékot nem értem miből jött ki 
Részletek: https://hu.wikipedia.org/wiki/SMS

Aláírást nem tesz a telefon hozzá?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 órája, teherwagon írta:

Hello @Fokos Tóni, akkor a Té kivizsgálja majd, addig tipp: milyen telóról küldted és milyen hosszúak voltak az üzenetek? azért lényeges, mert az sms-nél 160 karakterenként fizetsz, így ha sokat írtál, akkor az annyiszor 40 Ft, ahányszor 160 karakter a szöveg. meg a régi telóknál állítható a karakterkódolás, és valamelyik állásban az ékezetes karaktereket több karakterrel oldja meg a teló (ha típust írsz, megnézem)

70 karakter az a 160 magyar nyelven,  ez egy igazán rövid üzenet, névjegyek egyéb adatok csatolása is megnövelheti a méretét. Szerintem az android/ios nem tököl vele hogy van-e ékezet, 16 biten karakterenként küldi el magyar nyelvű beállítás esetén

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
12 perce, teherwagon írta:

most esett le, mit írsz. ha minden ékezetet használ, akkor igen, az csak az unicode szabvánnyal megy

Ennél egyszerűbb: ha unicode karaktert használ akár egyet is  akkor minden karakter 16bit  + 20byte előtag, tehát max 70 karakter , szerintem van olyan program ami akkor is unikódot küld ha aaaaa-t irsz.

Ha a telefon  észrevette hogy csak ascii (7bit) volt benne, akkor mehetett a max 160 karakter.,

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Köszönöm a tippeket. Legolcsóbb Samsung 3000 ft-os, hipermarketes telóm van, de lehet, hogy egy-két üzenetet számítógépen küldtem, úgy, hogy a sim a modemben volt. Megnéztem az egyik 4-et érö üzenetet a címzettnél: 203 karaktert számoltam szóközökkel. Névjegyet nem használok. Ugyanezt az üzenetet továbbküldve a szerkesztöben 708 karakter szerepel. Miért? Csak a magyar abc betüit használtam, hosszú magánhangzókból csak á, é-t. Zárójel vagy hasonló különleges karakter nem volt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...