Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Slim Shady

Kérdés

Üdv!

Olyan problémám lenne, hogy itthoni hálózatban ip cím ütközést tapasztaltam mióta vásárolva lett a Telekomtól egy ACER laptop.

Asztali számítógépem van, ami eddig ilyen szempontból kifogástalanul működött, tehát nem ütközött semmi mással idáig.
Vezetékes illetve wifi kapcsolaton keresztül is fenn áll a probléma.
 

Már mindent megpróbáltam:

  • Számítógépek újraindítása
  • Router újraindítása/reset
  • Automatikus ip cím kiosztás van mindegyik eszközön
  • Routerben a DHCP szerver be van kapcsolva, Clients Listnél nem látok MAC address és ip cím ütközést sem

névtelen.JPG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Ajánlott posztok

  • 1

Szia!

A probléma csak akkor áll fenn, ha ez a bizonyos Telekomos laptop csatlakozva van a hálózathoz, mind wifin, mind kábelen keresztül.

 

Mint ahogy a csatolt képen is látszik, 2 eszköz volt a hálózaton, az egyik az én PC-m, a másik a "gyilkos eszköz"

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Slim Shady
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2017. 08. 16. at 9:59, Slim Shady írta:

Amilyen szerencsém van ilyen tekintetben...

Azért sem nyúlok hozzá, mert Win10, másrészt nem az enyém a laptop, és akié, annak munkaeszköz.

Már mindent kigugliztam erről, de mindenhol az a legjobb infó, hogy állítsam automatikusra az ip-cím kiosztást... egyedüli lennék az országban ezzel a problémával?? :D

"arp -a" parancs mit mond?

megpróbálhatod az "ipconfig  /renew " parancsit is
A ip cím ütközést miből állapítottad meg? Mi a hibajelenség?

Az eszközkezelőben letörölheted a wifi drivert és ujratelelpítheted.

Az eszközkezelőben letörölheted a többszörös wifi hálózati kártyákat/kapcsolatokat a "rejtett eszközök" bekapcsolásával.
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv @Slim Shady

PM-ben jöhet majd Teamviewer azonosító. Csak most épp nagyon elfoglalt vagyok, nem tudom mikor fogok tudni ránézni. Sajnos most olyanban vagyok, hogy a 24 órából 25 sem lenne elég. Talán a holnap esti időszak megfelelőbb lenne 20:00 körül. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Amilyen szerencsém van ilyen tekintetben...

Azért sem nyúlok hozzá, mert Win10, másrészt nem az enyém a laptop, és akié, annak munkaeszköz.

Már mindent kigugliztam erről, de mindenhol az a legjobb infó, hogy állítsam automatikusra az ip-cím kiosztást... egyedüli lennék az országban ezzel a problémával?? :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Erre a parancsra nem jön be semmi, 1 ms-re feldob egy ablakot ami azonnal el is tűnik, saját gépemen sem jön be semmi...

A TCP/IP protokoll 6-os verziót kikapcsoltam rajta az előbb, nem tudom, hogy az jelenthet-e bármi problémát, internet ugyanúgy volt rajta utána is, illetve a wifit le is tiltottam, mivel kábelen van használva leginkább.

image (1).png

image.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, Slim Shady írta:

Erre a parancsra nem jön be semmi, 1 ms-re feldob egy ablakot ami azonnal el is tűnik, saját gépemen sem jön be semmi...

A TCP/IP protokoll 6-os verziót kikapcsoltam rajta az előbb, nem tudom, hogy az jelenthet-e bármi problémát, internet ugyanúgy volt rajta utána is, illetve a wifit le is tiltottam, mivel kábelen van használva leginkább.

 

 

cmd

először ezt irf be

és a fennmaradó ablakban, ami a parancsor oda ird be a "arp -a"

amibe beleirtad az a kereső sor

Az eszközkelezelő nézet menüjében bekapcsoltad a "rejtemm eszközök megjelenítése" opciót?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...