Ugrás a tartalomhoz
  • 3

Csalók a Telekom nevében


klacirtg

Kérdés

Remélem, a T. Telekomtól is olvassa valaki a bejegyzést.

A feleségem mail címére érkezett ez az alábbi szövegű e-mail: 

Tisztelt ugyfelunk!

Az on reeszere uj szamlat allitottunk ki, melyet a honlapunkon tekinthet megaz online ugyfelszolgalaton belepes utan reszletesen atnezheti a szamlan szereplo teteleket, valamint lehetosege van a szamla kiegyenlitesere tobb kenyelmes befizetesi modon is.

A szamlat nem fizettek meg.

Folyoszamla : 101463129

Szamla sorszama : 5371014631290029

Fizetesi hatarido : 25/08/2017

Statusz : Befizetesre var

Fizetendo: 1.315 Ft

Remeljuk, hogy a szamla kifizeteset a megadott hataridon belul. Vagy az előfizetes velunk automatikusan kikapcsol

Most mar fizetni a szamlakat egyszeru es sima utat a bankkartya vagy a bankszamla es biztonsagosan

Kerjuk, kovesse az alabbi linket a folyamat befejezesehez

Befizetem

udvozlettel,
Telekom

A szövegezés nevetséges, ált. isk. 6. osztály, kb. A nejemnek egyébként nincs semmilyen Telekom előfizetése.

A "Befizetem" szöveg erre a linkre mutat: http://helloszentgotthard.hu/telekom. Persze nem próbáltam ki :)

Ha a T. Telekom nem szeretné, hogy rontsák a hitelét, remélem foglalkozik az üggyel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Ajánlott posztok

  • 5

Tisztelt Telekom!

 

Én is szeretném segíteni munkájukat. Az alábbi levelet kaptam egy olyan e-mail címemre, ami semmiképp sem szerepelhet az Önök adatbázisában. Az alábbi linkre irányít a "Bezitetem" gomb: https://minskdveri.by/vqmod/install/redi.php

 

Amennyiben olvassák a fórumot, kérem szíves közbenjárásukat :)

 

 

Tisztelt.Ügyfelünk!

_____________________________________________

Apz opn repeszpere upj spzamplat alplitpotptunk kpi, melpypet a honplappupnkpon tekipnthpet mepgapz onplipne upgypfeplpszpolpgalpatpon bepleppes uptapn reszletesen atnezheti a szpapmlan szeprpeplo teptepleket, vaplpaminpt lepheptospege vpan a spzampla kipegpyepnlpitepsepre topbb kepnyeplmes befizpetepsi mopdopn is.

A spzamplat npem fipzetptek mpeg.

Foplyposzapmla : 101463129

Spzampla sorpszpama : 5371014631290029

Fipzetepsi hatparipdo : 30/09/2017

Stpatpusz : Bpefpizetpespre vpar

Fipzeptpendo: 1.315 Ft

Repmepljpuk, hpogy a spzampla kifipzetepset a mepgapdott hpaptarpidon beplul. Vapgy az előfipzeptes vpelpunk aputopmatikuspan kikpapcspol

Mpost mpar fizpetni a szpamlpakpat epgyspzeru eps spima utpat a bapnpkkaprtypa vapgy a banpkspzapmla es bpizptonpsapgospan

Keprpjuk, kopvepspse az alpabpbi lpipnkpet a foplpyampat bpefepjepzesephpez

Bepfipzetpem

udpvpozpletptpel,

Telpepkom

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

Mi is kaptunk értesítőt, itt más címre irányít a fizetéskor - no persze hogy nem fizettünk!

Tisztelt Ügyfelünk!
 
A számlát nem fizették még :

Folyószámla : 101453128

Számla sorszáma : 5371914630290029

Fizetési határidő : 05/10/2017

Státusz : Befizetésre vár

Reméljük, hogy a számla kifizetését a megadott határidőn belül. Vagy az előfizetés velünk automatikusan kikapcsol

Most már fizetni a számlákat egyszerű és sima utat a bankkártya vagy a bankszámla és biztonságosan
 
   
    Befizetem

 

 

A befizetem gomb a 

  Üdvözlettel,

www.cedarsliving.com/p.php     oldalra irányít!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

Hello @Marci_90, köszi!

Hello @btz, nem kell megírnia, a csalók már csak pár óráig hagyják élni a tört oldalakat, így mire a Téhez jut, az már régen megszűnt. emiatt jobb az, ha ide tölti mindenki, itt legalább sokan látjuk (valamelyik gyakori kérdésben benne is van a Té oldalon)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Szia én is ezt kaptam!

Tisztelt ugyfelunk!

Az on reeszere uj szamlat allitottunk ki, melyet a honlapunkon tekinthet megaz online ugyfelszolgalaton belepes utan reszletesen atnezheti a szamlan szereplo teteleket, valamint lehetosege van a szamla kiegyenlitesere tobb kenyelmes befizetesi modon is.

A szamlat nem fizettek meg.

Folyoszamla : 101463129

Szamla sorszama : 5371014631290029

Fizetesi hatarido : 29/08/2017

Statusz : Befizetesre var

Fizetendo: 1.315 Ft

Remeljuk, hogy a szamla kifizeteset a megadott hataridon belul. Vagy az előfizetes velunk automatikusan kikapcsol

Most mar fizetni a szamlakat egyszeru es sima utat a bankkartya vagy a bankszamla es biztonsagosan

Kerjuk, kovesse az alabbi linket a folyamat befejezesehez

Befizetem

udvozlettel,
Telekom
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Sziasztok!

Ezt ma reggel kaptam.....

 

Kedves Ügyfelünk!

---------------------------------------------------------------------------------------

A számlát nem fizették még :

SZÁMLA ADATAI:

MT ID :___________________   363835969.
Számla száma :______________5120170015337228.
Számla kelte :______________ _31/10/2017.
Beérkezési határido :_________ 02/11/2017.


Számlázott összeg  :__________ 1.315Ft.

Befizetem

Reméljük, hogy a számla kifizetését a megadott határidon belül. Vagy az elofizetés velünk automatikusan kikapcsol

Most már fizetni a számlákat egyszeru és sima utat a bankkártya vagy a bankszámla és biztonságosan.

© 2017 Magyar Telekom Nyrt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Nekem is jött a céges emailemre úgy néz ki a csalók szeretik a datolyát mert a www.datolyakiraly.hu oldalamról szedték le a emailemet.

Persze nem fizettem be. Nincs is Tcomos előfizetésünk.

 

 

 

Tisztelt Ügyfelünk!

A számlát nem fizették még :

Folyószámla : 101463129

Számla sorszáma : 5371014631290029 

Fizetési határidő : 06/11/2017 

Státusz : Befizetésre vár

Reméljük, hogy a számla kifizetését a megadott határidőn belül. Vagy az előfizetés velünk automatikusan kikapcsol

Most már fizetni a számlákat egyszerű és sima utat a bankkártya vagy a bankszámla és biztonságosan

Befizetem

 

Üdvözlettel,
 

©2017 Magyar Nyrt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Sziasztok!

Én ma kaptam egy ilyen levelet, és ez tényleg nagyon jó minőségű. Teljesen helyes magyarsággal, szépen, igényesen megformázva.
Ami elsőre feltűnt (azon kívül, hogy a spam mappában landolt), hogy nagyon rövid fizetési határidőt szabnak. Illetve voltak más furcsaságok, de lehet, hogy nem jó ötlet ide mindent leírni, mert ötleteket ad a készítőinek.
Úgyhogy inkább annyit mondok csak, hogy:

- első körben mindenki a feladót ellenőrizze. nyilván a Telekom olyan címről fog küldeni, aminek a vége @telekom.hu, és nem @telekom.hu.org, vagy @1234.telekom.hu.com, stb...
- ellenőrizzétek a levélben lévő MT azonosítót (amit mellesleg a T sosem hív ID-nak)
- végezetül ha valaki mégis rákattint a bűvös, levélben küldött linkre/gombra, legalább utána ellenőrizze le a böngésző címsorába írt címet, aminek normál esetben nyilván valami telekom.hu-val kezdődőnek kéne lennie.


Ügyfélszolgálatra beküldtem, bár valószínűleg már tudnak róla.
Illetve szerencsére maga a gombra nyíló URL már be van jelentve a google-nél, mint rosszindulatú weboldal, így a Chrome böngésző meg sem nyitja.

t.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

@Lucika

Sajnos nehéz felszámolni ezt a csalást, mivel a csalók védtelen oldalakat törnek fel és oda teszik fel az adathalász oldalakat. 

Több személy több helyről csinálja ezt a csalást, valószínűleg külföldről

A Telekom már több figyelmeztetést és tanácsot kiadott, hogy mi a teendő ilyen esetben. Már itt a fórumon is többször linkeltem a témában hasznos oldalakat:

Adathalászati kísérletek a Telekom nevében

Gyanús levelet kaptam! Mi a teendő?

Visszaélésekkel kapcsolatos felhívás

A felhasználói adatok védelmében

 

És itt egy rendőrségi felhívás is, amiben másfajta csalásokra is figyelmeztetnek

A........ Megyei Rendőr-főkapitányság kéri a lakosságot, hogy a sértetté válás elkerülése érdekében fogadják meg az alábbi tanácsainkat.

- Amennyiben hasonló hívást kapnak, ne teljesítsék a telefonáló kéréseit. A mobiltelefonos szolgáltatók nem folytatnak ilyen nyereményakciókat.

- Hasonló hívás esetén ha módjukban áll, rögzítsék a beszélgetést. Ez a későbbi nyomozást segítheti.

- Telefonon soha ne adjanak meg biztonsági adatokat, kódokat, ne biztosítsanak hozzáférést pénzükhöz.

- A csalók rendkívül kreatívak, különböző módszereket alkalmaznak, hogy a sértetteket tévedésbe ejtve jogtalan hasznot szerezzenek. Legyenek mindig nagyon körültekintőek!

Kérjük továbbá, hogy amennyiben hasonló helyzetbe kerülnek, vagy ilyen jellegű cselekmény a tudomásukra jut, tegyenek bejelentést az ingyenesen hívható 107 vagy 112 központi segélyhívó telefonszámok valamelyikén, illetve névtelenségük megőrzése mellett a 06-80/555-111-es „Telefontanú” zöld számán.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

https://www.alkosdmagad.hu/szolgaltatas/ 

ide mutat nekem a BEFIZETEM gomb! (ugyanaz a levél, mely ma érkezett. Bemásolom én is :

Címzett: én
Elküldve: 2017. november 8. 1:36
Tárgy : Szamlaertesito.


 

Tisztelt ugyfelunk!

Az on reeszere uj szamlat allitottunk ki, melyet a honlapunkon tekinthet megaz online ugyfelszolgalaton belepes utan reszletesen atnezheti a szamlan szereplo teteleket, valamint lehetosege van a szamla kiegyenlitesere tobb kenyelmes befizetesi modon is.

A szamlat nem fizettek meg.

Folyoszamla : 101463129

Szamla sorszama : 5371014631290029

Fizetesi hatarido : 08/11/2017

Statusz : Befizetesre var

Fizetendo: 1.315 Ft

Remeljuk, hogy a szamla kifizeteset a megadott hataridon belul. Vagy az előfizetes velunk automatikusan kikapcsol

Most mar fizetni a szamlakat egyszeru es sima utat a bankkartya vagy a bankszamla es biztonsagosan

Kerjuk, kovesse az alabbi linket a folyamat befejezesehez

Befizetem

udvozlettel,
Telekom
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Pontosan ugyanezt a levelet kaptuk mi is ma, mint fgabor87, szlaszám, MT az., összeg, dátum, szöveg minden ugyanaz, ezért nem is másolom be ide. A feladó neveként a telekom.hu jelenik meg, de ha ráhúzom az egeret, akkor ez látszik: telecmhuinfo&jectedodos.com.br . (a kukac helyett szándékosan írtam &-t) Remélem sikerül mielőbb felszámolni ezt a csalást, és ezzel kapcsolatban a Telekom is nyilatkozik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...