Ugrás a tartalomhoz
  • 3

Csalók a Telekom nevében


klacirtg

Kérdés

Remélem, a T. Telekomtól is olvassa valaki a bejegyzést.

A feleségem mail címére érkezett ez az alábbi szövegű e-mail: 

Tisztelt ugyfelunk!

Az on reeszere uj szamlat allitottunk ki, melyet a honlapunkon tekinthet megaz online ugyfelszolgalaton belepes utan reszletesen atnezheti a szamlan szereplo teteleket, valamint lehetosege van a szamla kiegyenlitesere tobb kenyelmes befizetesi modon is.

A szamlat nem fizettek meg.

Folyoszamla : 101463129

Szamla sorszama : 5371014631290029

Fizetesi hatarido : 25/08/2017

Statusz : Befizetesre var

Fizetendo: 1.315 Ft

Remeljuk, hogy a szamla kifizeteset a megadott hataridon belul. Vagy az előfizetes velunk automatikusan kikapcsol

Most mar fizetni a szamlakat egyszeru es sima utat a bankkartya vagy a bankszamla es biztonsagosan

Kerjuk, kovesse az alabbi linket a folyamat befejezesehez

Befizetem

udvozlettel,
Telekom

A szövegezés nevetséges, ált. isk. 6. osztály, kb. A nejemnek egyébként nincs semmilyen Telekom előfizetése.

A "Befizetem" szöveg erre a linkre mutat: http://helloszentgotthard.hu/telekom. Persze nem próbáltam ki :)

Ha a T. Telekom nem szeretné, hogy rontsák a hitelét, remélem foglalkozik az üggyel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Ajánlott posztok

  • 2

Hello @btz, köszi! ezen nem tudtam hirtelen, hogy sírjak vagy nevessek: " A vádlott a börtönben engedély nélkül magánál tartott telefonjának egyenlegét, illetőleg ismerősei által használt SIM kártyák egyenlegét akarta pénzzel feltölteni azért, hogy hozzátartozóival a kapcsolatot tarthassa, illetve mobiltelefonos szerencsejáték fogadásokat köthessen". és még naívan azt várjuk, hogy az illetékes szervek egyszer rendet tesznek :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello, ezzel kapcsolatos friss cikk. hirtelen nem találtam, de egy korábbiban azt olvastam, hogy havonta 14 millió weboldalt törnek fel ilyen célra (valamelyik biztonsági cég adatai, becslése alapján), így ez az egész bőven túlnő a Tén, egyáltalán Magyarországon. sőt, mi viszonylag szerencsés helyzetben vagyunk a magyar nyelv miatt, mert a hasonló levelek a csalók által használt Google fordítóval csak nagyon gányul előállíthatóak, így többnyire már a levél magyartalansága miatt kilóg a lóláb. mindenesetre az egészséges gyanakvás és szükség szerint előzetes ellenőrzés nem árt

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello @zoli62, igen, sajnos :( viszont ott is van mankó. talán a YouTube-on hallgattam ilyen hívást, és a csaló bizony a beszéde alapján egy egyszerű, iskolázatlan férfiember volt. ezt kezeld a helyén, természetesen nem kell mindenkinek 3 diploma. viszont a Ténél és a versenytársainál az ügyfélszolgálatossághoz többek között minimum egy érettségi és tiszta, érthető, kulturált beszéd szükséges (de sokan diplomások vagy akár többdiplomások közülük, legalábbis amikor én ilyen helyen dolgoztam, akkor így volt). szóval az előbbi megszerzését egyébként is kizáró, zavaros, hibás beszéd (Google fordító :D) legyen gyanús. ilyen figurák nem dolgozhatnak ilyen cégeknél. ha egy ilyen hív, akkor 100 %, hogy csalás

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
54 perce, anonymus írta:

@btz

Engem az érdekelne inkább hogy mért csak a Telekom nevében mennek ilyen adathalász levelek. Van még jó pár távközlési cég az országban. 

 

6 perce, btz írta:

@anonymus

Hallottam már a konkurens szolgáltató nevét felhasználó csalásokról is, de kétség kívül a Telekom nevével élnek vissza a legtöbben. 

Hello, igen, meg bankok nevében is előszeretettel, így messze nem a Telekom az egyetlen :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...