Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Oldal elérési problémák


Bager

Kérdés

Nagyobb csomagra váltás (50 Mbps) miatt hoztak egy ZTE Home Gateway ZXHN H368N -t, amivel azóta is gond van. Az egyik problémát, miszerint hol 1 hol 2 érpáron üzemelt megoldották később azzal, hogy kábelt cseréltek és kint is babráltak. A másik bajom viszont még adott.

Általánosságban az oldalbetöltések/videó indulások (ha már egyszer elkezdi oké) lassúak, legyen az wifin telefonnal, vagy kábelen PC-n. Illetve vannak oldalak, amik egyáltalán be se töltenek soha, mint pl. wikipédia, mall.hu . Amikor itt járt egy szaki, azt mondta, hogy ez ilyen, és hogy ennél az eszköznél vannak oldalak, amik nem jönnek be, de csak ez az egy van nekik 2 érpárra. Ezt nehéz elfogadni. Próbálgattam dolgokat sikertelenül, de PPPoE Pass -Through bekapcsolásával, ami után mintha jó lett volna minden, bejöttek a hiányzó oldalak is normális sebességgel, de csak egy darabig, és nem is minden eszközön. Ezek után miután kikapcsoltam, megint bejöttek az oldalak, de csak egy darabig szintén. Szóval bízok benne, hogy azért valami megoldás csak létezik az egészre.

Device Information.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

21 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 3

HGW -n annyit látok, hogy IPv6 Connection Status: Connected. Ha visszakapcsolom az IPv6-ot PC-n akkor whatsmyip-n nézve rögtön IPv6 címet kap. Router Advertisement -t sehol nem találtam beállításokon belül, de az IPv6_DHCP szervert leállítva se változik semmi. Ha a Google DNS szervere be van állítva IPv6-ra is, az se változtat semmit. (És ezek együttes kombinációja sem.)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

@Gamer

Megkerestem az eszköz user manuálját, tényleg nem találni benne RA service kikapcsolására szolgáló menüt. 

 Nálam a Speedport Enrty 2i menüje így néz ki. Ennek fw írásakor gondoltak a kikapcsolhatóságra:

IMG_20171008_142416_709.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
2 órája, btz írta:

@Gamer

Megkerestem az eszköz user manuálját, tényleg nem találni benne RA service kikapcsolására szolgáló menüt. 

 Nálam a Speedport Enrty 2i menüje így néz ki. Ennek fw írásakor gondoltak a kikapcsolhatóságra:

IMG_20171008_142416_709.jpg

Jaja, mondom én is átnéztem többször is, hátha csak elsiklottam mellette, de nem.

Mindegy végül is, ha az IPV6 kikapcsolása kell hogy bejöjjenek az oldalak akkor legyen így.  Lehet valami hátrányom ha csak az IPV4-van engedélyezve?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@Bager

Teszteld még.

Az érdekelne, hogy a HGW kap e WAN interfészére ipv6-ot? Ki kéne tesztelni, hogy mi történik, ha visszakapcsolod az ipv6-ot a PC-n, kap e ipv6 címet az adaptere? Mi történik ha a HGW-ben leállítod az RA service és DHCPv6 szolgáltatádokat? Ki kéne próbálni a Google DNS  szerverek ipv6 változatát. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Nálam a HGW-ben a DSL WAN connection statusnál a következők vannak:

Ip version : IPV 4/6

Alatta ip cím és ipv4-es  ip van.

IPv 6 connection status: Connected

Valami GUA -nál van ipv6-os cím gondolom ez lenne a HGW-é, mindenképp megkapja ezt a címet ha a hálózati kártyán ki van kapcsolva az ipv6.  Alatta DNS és szintén ipv6-os cím.

DHCPv6-os kikapcsolása semmi eredményt nem hoz. RA service ez mi lenne, nem találom.

Küldök screent pm-be , hátha az többet segít.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@Gamer

A küldött kép alapján te is kapsz ipv6-ot. 

A GUA az a Global Unique Address, azaz a HGW-d WAN oldalának globálisan egyedi ipv6 címe. 

DHCPv6 kikapcsolása azért nem vezethet eredményre, mert ipv6 címet nem csak DHCP-vel lehet kapni, hanem állapotmentes autokonfiguráció által is, aminek alapja a router hirdetés (Router Advertisement, azaz RA), ezt a szolgáltatást (service) kéne kikapcsolni, így valószínűleg ipv6 címet nem kapnál (valahogy csak ki lehet kapcsolni, valahol arra kéne leg, en ahol a DHCPv6-ot is kikapcsolod).

Amíg ez megy,  csak gépenként tudod tiltani az ipv6-ot, ahogy @Bager is tette.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Azóta egyszer voltak kint, közbe központból valamit állítgattak, és bejött minden ahogy kell. Ahogy elment az ember és megnéztem újra, már megint nem jöttek be a oldalak és visszaállt a régi rend. Nem igazán találta ki eddig senki se, hogy mi a gond. 

Nézték ugye, hogy nem-e a gépen a fix IP cím, vagy a DNS szerver zavar be, de egyrészt nem mert tök mindegy hogy automatikusan van-e, másrészt wifin keresztül telefonokon is *****, az emberén is aki kijött. Szóval vagy az elosztóval van baj, vagy azon túl, de biztos nem nálam. Mindenesetre megoldani még nem tudták.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nálam szintén ugyanez a helyzet ugyanezzel a routerrel. Nem hinném hogy a dupla érpár miatt lenne ez a probléma. PPPoE beállításokat én is kipróbáltam ki-és be kapcsoltam,igazából a lényeg az átkapcsoláson van, ilyenkor bejönnek az említett oldalak, viszont ha áramtalanítod a router akkor tökmindegy hogy be van-e kapcsolva a PPPoE vagy ki, megint nem fog bejönni. Több mint valószínű hogy a router a ludas, a kínai most tényleg kínai és megmutatkozik minőségben. Persze kerestem hozzá újabb firmware-t, de a hivatalos oldalán 404-es hibába ütközik, vicces.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Gamer
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ugyanez a problémám van nekem is. Egyre több oldal, ami https elérésű elérhetetlen, mert egy végtelen TLS kézfogás végrehajtása folyamatba ragadnak. Ilyen a wikipédia, az Office support oldalai, a shoprenter bármelyik webáruháza, meg még kitudja mennyi másik, amiket még nem fedeztem fel.
A készülékem szintén ZTE Home Gateway ZXHN H368N 30/5-ös csomagban.
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, Gamer írta:

Nálam szintén ugyanez a helyzet ugyanezzel a routerrel. Nem hinném hogy a dupla érpár miatt lenne ez a probléma. PPPoE beállításokat én is kipróbáltam ki-és be kapcsoltam,igazából a lényeg az átkapcsoláson van, ilyenkor bejönnek az említett oldalak, viszont ha áramtalanítod a router akkor tökmindegy hogy be van-e kapcsolva a PPPoE vagy ki, megint nem fog bejönni. Több mint valószínű hogy a router a ludas, a kínai most tényleg kínai és megmutatkozik minőségben. Persze kerestem hozzá újabb firmware-t, de a hivatalos oldalán 404-es hibába ütközik, vicces.

 

Áramtalanítani se kell, és egy idő után újból elérhetetlenek az oldalak...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...