Ugrás a tartalomhoz
  • 0

IPv6 optikán?


Koli0842

Kérdés

21 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

@Koli0842

Koaxon nem változik (vagyis ott is változhat, de csak ritkán). Optikán pppoe van, mint DSL-en, ahol naponta is változhat (akár egy sima reboittól) , azaz optikán is ugyan ez lesz, ha esetleg elindul. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 hours ago, Roli82 said:

Sima mezei ADSL modemre ne várj IPv6, mert azok nem kapnak!

A sima mezei modem ugyanúgy nem szükséges hogy bármilyen IP kompatibilis legyen mint a szürke vagy kék színű kábelnek. Csak egy dolga van: továbbítani a PPPoE folyamot. Az admin felületet leszámítva a modem nem IP kompatibilis, tehát nincs nálam telekom tulajdonú se IPv4 se IPv6 kompatibilis eszköz.

De pont Ti mondtátok hogy az IPv6 terjesztése nem pofára megy valami (kinél milyen T eszköz van) lista alapján, hanem Dslam (v msan?) -en bekapcsolják és akinek tudja a routere az kapja.. Vagy mégse így megy és mégiscsak pofára/listára osztogatják..?

Az én első eszközöm ami IP-vel találkozik az a Router, ami IPv6 kompatibilis és be is van állítva.

ipv6-1.png

ipv6-2.gif

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Tamas586

Ez teljesen rendben van, hogy nem szükséges, de a Telekom úgy döntött, hogy csak azoknak ad IPv6-ot aki a T HGW-jét használja, azok közül is az aminél nincs különösebb probléma vele.

Nem DSLAM-onként van bekapcsolva. Valószínűleg user szinten kontsmrollálható, hogy ki kapjon és ki ne. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Tamas586

Javaslom inkább, hogy kérj szolgáltatói HGW-t (passthrough-al ugyanolyan transzparens módon tudod használni, mint egy modemet) , de arra sem biztos, hogy mindjárt kapsz.

Az igényedet jelezheted a 1414-en, max előre vesznek vagy nem, de legalább megpróbáltad. 

Én magam részéről, amíg nem adnak fix ipv6 prefixet, maradok a tunnel megoldásnál. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
32 minutes ago, btz said:

Javaslom inkább, hogy kérj szolgáltatói HGW-t (passthrough-al...

Az igényedet jelezheted a 1414-en, max előre vesznek vagy nem, de legalább megpróbáltad. 

Ha igénylek és kapok is, akkor muszáj használni is..? Jól ellenne az a dobozában az asztalfiók mélyén. És plusz hűséget sem akarok miatta, sem pluszban fizetni.  Én pedig használnám tovább a meglevő adsl modememet és routeremet. (2km+ kábel végén nem akarom hogy áttegyenek vdslre, javulást nem tapasztalnék, sőt tapasztalatok szerint csak enyhe sebességcsökkenést, adsl-re meg minden megvan)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Tamas586

Lehet, hogy önmagában nem cserélik, csak ha voipsíted a telefonvonalad (ha van telefonelőfizetésed) vagy ha vdsles (>=30mbps) csomagba lépsz, de ha azt nem bírja a vonad, akkor az is sztornó. Én azt mondom, próbálj meg kérni egyet, mindenféle módosítás nélkül. Vagy kapsz vagy nem, veszteni nem lehet. 

Vdsl ügyben kérdrzd dchardot a PH fórumán, nem biztos, hogy rosszabbul járnál egy vdsles vonallal még 2km-en sem. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Tamas586

Az újfajta díjcsomagban vagy gondolom, akkor csak annyit kérj, hogy rakjanak VDSL2-re, ha megoldható. Ehhez már biztos adnak HGW-t is. Ha nem jön be, akkor visszaváltatod Adsl2+ra, ekkor visszarakhatod az adsl2+ modemed is, nem hiszem, hogy visszakérnék a HGW-t, viszont lesz kint nálad hivatalosan egy eszköz, ami után kaphatsz IPv6-ot, bár ön magában ez sem garancia, hogy kapsz is. 

Én még mindig a tunneles IPv6 mellett érvelek, bár nem tudom igazából mi szükséged az IPv6-ra. Mondják igaz, hogy rövidebb útvonallal mehetnek rajta csomagok, kevesbb lehet a késleltetés, mások még sávszélesség növekedést is várnak tőle, de ezek ilyen nonszensz dolgok. Nem ettől kéne várni ilyeneket. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 hour ago, btz said:

Én még mindig a tunneles IPv6 mellett érvelek

Nem azért fizetek havi 5 700 Ft -ot 13Mbps-ért hogy ne kapjam meg azt amire jogosult vagyok..

De ha tudsz mondani olyan tunnelt ami: ingyenes, nem zakzat aktiválással, reklámokkal, korlátlan adatkerettel korlátlan ideig biztosít legalább 10Mbps sebességgel akár torrentre is akkor kipróbálom azt is.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Tamas586

Minden csomaghoz kaphatsz IPv6-ot, ha arra alkalmas HGW van kiosztva nálad és aktiválták a környékeden. Nem csomagfüggő a "jogosultság". 

Nekem az old NetMánia 30/5 van Speedport HGW-vel, mégsem kapom az IPv6 címet a T-től. Amit tudok biztosan, hogy egy enter leütés lenne, higy menjen. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 hours ago, btz said:

Keress rá arra, hogy tunnelbroker. 

Kipróbáltam, de nekem túl bonyolult. Nem tudtam összepárosítani ezeket ezekkel, így nem működött..  :(

Különben is fix IPv4 címet kell megadni neki, azaz nekem dinamikus IP-m van adsl-en, ami legalább hetente változik..

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Tamas586

Pedig full egyértelmű. 

Dns-hez a Google ipv6 dns szerver címeit. 

Routed prefix. Kettő fajtából is választhatsz. /64 vagy /48

A Router IPv6 address szetintem a routed prefixből egy LAN interfésznek adott IPv6 cím. 

Endpoint IPv4 cím. Nemtudom, lehet e üresen hagyni. 

Tunnel  client ipv6 address = Client ipv6 address. 

Update url-t a Tunnel details advanced menüpontjában találod,Ezzel lehet frissíteni a dinamikus ipv4 címet, nem kell fix ipv4.  MTU-t szintén itt találod. 

 

Én OpenWRT-t javasolnék inkább használatra. 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...