Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Spíler TV HD


Bastiano Joao Coimbra

Kérdés

Tisztelt Telekom,

Érdeklődöm, hogy mi az akadálya, hogy a Spíler TV csatornát HD minőségben élvezhessék az előfizetők?

Úgy gondolom, hogy a XXI. században a sportközvetítéseknél nélkülözhetetlen a HD minőség. Kérem, hogy mielőbb egyeztessenek az illetékesekkel, hogy a Spíler TV HD-ben legyen elérhető. Ha egy "zsíroskenyér" bajnokságról lenne szó, akkor OK, de a Premier League, MotoGP.... olyan minőséget képviselnek, amihez véleményem szerint, elengedhetetlen a HD minőség.

Üdv,

Egy Telekom előfizető

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

19 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 5

Sajnos az év eleji csatornabővítések esetén tényleg gondolkodni kellett, hogy mi menjen fel a műholdra.

Sajnos 2016 szeptemberében felrobbantott Amos 6 miatt a 2017-es csatornabővítések sorsa el is dőlt. De jövőre talán több lehetőség lesz mert már februárban megvettek egy műholdat, az Amos 7-et (Eredetileg Asiasat 8)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

@gombilaci

Igazad van, hogy a régi vonalak eltűnése nem egy-két év lesz, de nem csak ez az akadály. Ahogy változik a hálózat változnia kell az eszközparknak (és ezalatt nem csak a végponti eszközöket értem, bár azok beszerzése is komoly idő, míg ennyi STB-t, HGW-t beszereznek-lecserélnek, tesztelnek és az eszközök minőségi volta se mellékes szempont). Minden elem kompatibilitására is oda kell figyelni a kiválasztásnál, megfelelő hibaelhárító és behatároló eszközökkel kell felszerelni a szerelőket a karbantartáshoz stb... Gyakorlatilag a komplett háttérinfrastruktúra lecserélődik.

Egy ilyen méretű hálózat modernizálása-átalakítása sok idő (az anyagi vonzatról nem is beszélve), ezért is írtam, hogy lehet várni vagy lehet váltani. A digitális korszak kezdetén láttam példát arra, mikor a cél az új hálózat és vele az új technika minél előbbi bevezetése volt, és a levét a tévé előtt ülők itták meg, mert  blokkosodó képet meg sípoló hangot "élvezhettek" elég sokáig. Ezért is  gondolom a magam részéről azt, hogy bármennyire is jó lenne, ha bevezetnék, csak akkor tegyék, ha minden készen áll.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szaboadam
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Azt gondolom , hogy nagy reményeket ne fűzzünk hozzá, mert a műholdas televiziónál szűk keresztmetszet a sávszálesség. A telekom pedig arra törekszik ,hogy az IPTV és a Sat tv lefedje egymást. Mellesleg a HD adásért a csatorna tulajdonosa is többet kér (bár ebben nem vagyok biztos). 

Jelen helyzetben már az is nagy előre lépés lenne számomra , ha normáis SD minőséget biztosítanának legalább IPTV oldalon.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sajnos a hálózat technikai értelemben vett különbözősége a vezetékes vonalon is gondot jelent. A portfólióegységesítés, egyszerűsítés a digitális kábeltévé értékesítésének megszűntetésével kezdődött. Egy technológiai ág ezzel kilőve - így az IPTV egyedüliként maradt a vezetékes platformon. Emellé társul  a SAT ág, mint egy alternatív átviteli "közeg".  Viszont az elv az, hogy a kínálat egységes legyen. Vagy legalábbis erre törekszenek. Szerintem ennek miértje abban lehet, hogy a műhold bárhol elérhető az országban, és így a T csatornakínálata mindenhol igénybe vehető legyen, ott is ahol erre más mód nem áll rendelkezésre. Az interaktív SAT-ot már elvetették. Így tkp. maradt egy "extrákkal" felszerelt és egy úgyszolván "csak" tv-t nyújtó alternatíva, de a kedvenc csatornákról a SAT-os megoldást választóknak sem kell lemondania az egységes kínálatnak köszönhetően.

Az IPTV vonal azonban hálózati szempontból nagy tagoltságot mutat. A legkedvezőbb esetben már optikán megy vagy VDSL-en, de van ahol még ADSL-n kell működnie a szolgáltatásnak.  Ez lehet az oka annak is, amit @gombilaci is említett azaz, hogy az SD adások bitrátája ilyen alacsony. A még meglévő elavult hálózati infrastruktúra nem engedi az ezirányú jelentősebb fejlesztéseket.

Zajlik a hálózatmodernizálás jelenleg is, de arra, hogy teljesen eltűnjenek az idejét múlt átviteli megoldások még biztos jócskán várni kell. Szerintem ez is egy kicsit hasonlít ahhoz a folyamathoz, amikor bejött az egész digitális platform. Annak is több év kellett, hogy kiforrjon, előtte csak sima, sokszor mákos vagy csíkos analógot néztünk. (Még emlékszem nálunk mennyire idegenkedtek tőle mikor bejött az IPTV... ) Inkább a tv technológia fejlődött nagyon hirtelen. A CRT-k egyeduralmától igen gyorsan jutottunk el odáig, hogy ma már 4K LED tv-k mennek. Műsorszórásban meg örülhetünk ha van valódi HD/FULLHD tartalom, 4K egyelőre a láthatáron sincs. Ezt a viszonylag gyorsan megváltozott igényt nem tudták követni. De jó lesz visszaolvasni pár év múlva lehet, hogy már 8K-s megjelenítők lesznek, ahhoz illő tartalom meg még sehol... :D

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szaboadam
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@szaboadam

.....és amikor kritizálom az "IPTV 2.0" bevezetését , akkor le vagyok oltva ,hogy milyen negatív vagyok.

 

Kérdezném , hogy hogy a jó életbe akarnak itt entertain tv meg hasonló csodaszép dolgokat?? Mert  vagy nem lesz még vagy 5 évig senkinek vagy majd a fele előfizetésnek lesz a több régi ADSL-en előfizetőnek meg nem.?? Ha pedig így van, akkor most is adhatnának értelmes minőséget már sokunknak, az ADSL-t meg hagynák alacsonyabb bitrátán. 

Arról nem beszélve ,hogy pl. a ***** él és virul, miközben kábelen neki kb. 2x annyi a HD tartalom mint műholdon.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
45 perce, gombilaci írta:

@szaboadam

.....és amikor kritizálom az "IPTV 2.0" bevezetését , akkor le vagyok oltva ,hogy milyen negatív vagyok.

 

Kérdezném , hogy hogy a jó életbe akarnak itt entertain tv meg hasonló csodaszép dolgokat?? Mert  vagy nem lesz még vagy 5 évig senkinek vagy majd a fele előfizetésnek lesz a több régi ADSL-en előfizetőnek meg nem.?? Ha pedig így van, akkor most is adhatnának értelmes minőséget már sokunknak, az ADSL-t meg hagynák alacsonyabb bitrátán. 

Arról nem beszélve ,hogy pl. a ***** él és virul, miközben kábelen neki kb. 2x annyi a HD tartalom mint műholdon.

Senkit nem állt szándékomban negatívnak beállítani a fenti posztomban, Téged sem, ha így érezted akkor azt sajnálom, és elnézést kérek. A mostani állapotot nevezhetnénk az Entertain TV előszobájának, egy köztes lépésnek. Hogy mennyit kell várni a 2.0 bevezetésére, nem tudom. De én elsők között kezdtem el használni az IPTV-t, amikor az elindult, és hidd el, jobb ha egy ekkora váltást nem kapkodnak el. Tudom, hogy mindenki szeretné, ha mihamarabb megjelenne (én magam is), de csak akkor ha az zökkenőmentesen működik. Ha ugyanazt a  felhasználói élményt kapom, mint az Entertain TV promóciós videóiban látni. 

Az IPTV első évében pl. nálunk annyi volt a különböző probléma (hanghiba, képhiba, EPG, nem ment a felvétel, pörgetés), a Speedtouch HGW megbízhatatlansága (egy hangos kattanás és minden elment - net, tv, telefon...)  hogy türelem kellett hozzá. De végül kiforrta magát a rendszer és mára egy stabil, jól használható platform lett belőle. Ha bevezetnék a 2.0-t, de állandó hibák, összeomlások lennének ilyen-olyan okokból az senkinek nem lenne jó.

Az pedig, hogy más szolgáltatók milyen stratégiát alkalmaznak eltérő. Szabadon választhat mindenki szolgáltatót. Itt az a stratégia, hogy egységességre törekszenek a platformokat illetően. Lehet dönteni, hogy kivárja az ember a fejlesztést, addig pedig megelégszik azzal, amit jelenleg kap, vagy vált, ha a szolgáltatás ebben a formában nem elégíti ki az igényeit.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...