Ugrás a tartalomhoz
  • 0

gmail figyelmeztető üzenet


Márffy Magdolna

Kérdés

Tisztelt  Fórum!
Kaptam egy figyelmeztető hibaüzenetet a gmailtől,miszerint:Valaki megpróbált az én jelszavammal bejelentkezni egy Amerikai IP cimről.Többször kaptam már ilyet.Ez tényleg komoly dolog,vagy nem kell rállandoan jelszót változtatni?Mert már néhányszor ilyen miatt megváltoztattam,nem szeretném még egyszer.

 

 

google bejekntkezés.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Ajánlott posztok

  • 3

Dear Magdalene!
Someone recently used your password to try to sign in to your Google Account (mmagdo8@gmail.com) using an email client or mobile device applications.
  Details:
18 October 2016 Tuesday 4:38 (Eastern Daylight Time)
United States *
Google stopped this attempt to sign in, but I refer to the most recently used tools:

Ez azt jelenti. hogy valami a JÓ passworddel próbált belépni, és csak a geolokáció akadályozta meg. Ennyi.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
Just now, Márffy Magdolna said:

Ez lehet,igen.Okosteloval használom.Ott a bluemail app,is be van állitva.Sőt az outlook.com is lekéri az emailjeimet,de az PC-n.Nekem a két lépcsös azonositást nem ajánlotta a gépemet rendbetarto informatikus,mert,abbol is lehetnek gondok,hanem inkább,hogy ne jöjjön annyi hirlevél,és ne regisztráljak annyi weboldalra.

Sürgősen dobd ki azt az amatőrt, aki ilyen tanácsokat ad és informatikusnak meri nevezni magát. Mondd meg neki, hogy jó lenne, ha inkább utcaspréssel foglalkozna, ha már az informatikához nem ért.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Just now, Márffy Magdolna said:

Igazából mit jelent pontosan a két lépcsős azonositás?Mik az elönyei és hátrányai? Keveset tudok rola.

Ez egy időalapú token. Semmi dolgod nincs, mindőssze annyi, hogy letöltöd a telefon alkalmazés boltjából a google authenticator programot, majd a google oldalán, miuát bejelentkeztél, megkeresed a kétlépcsős azonosítást és szépen végigvezet a tennivalókon. Utána csak úgy tudsz majd bejelentezni új eszközről, hogy beírod a felhasználót, passwordot és utána kérni fogja a google a 6 számból álló kódot, ami a telefonodon fut és percenként változik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
2 minutes ago, Márffy Magdolna said:

Nekem az outlook.com lekéri a gmailröl az emaileket.Akkor itt pl hogyan müködik a két lépcsös azonositás?Mit kell átállitani a www.outlook.com csatlakoztatott fiokjaim beállitásánál?Ilyenektöl félek..

Ilyenkor generálni kell a googlen egy alkalmazásfüggő jelszót és azt kell beírni az eredeti jelszó helyett.

Egy informatikus 5 perc alatt megoldja ezt a problémát Neked.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Márffy Magdolna Vállalati hálózaton vagy, esetleg valami vpn (privát hálózat)-en? Esetleg a  okostelefonról használtad a gmailt böngészőből, az adattömörítő opció bekapcsolásával? Ez olyan mintha te jelentkeztés volna be, de nem  megszokott módon kapcsolódtál a hálózathoz.Nekem csak a második jelszó változtatásnál esett le hogy a vállálati privát hálózat  új kijáratot választott. Kétlépcsős azonosítás ajánlott, Okostelfonnal, ha van mit titkolnod akkor az sms könnyen törhető.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ez lehet,igen.Okosteloval használom.Ott a bluemail app,is be van állitva.Sőt az outlook.com is lekéri az emailjeimet,de az PC-n.Nekem a két lépcsös azonositást nem ajánlotta a gépemet rendbetarto informatikus,mert,abbol is lehetnek gondok,hanem inkább,hogy ne jöjjön annyi hirlevél,és ne regisztráljak annyi weboldalra.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 perce, root írta:

Sürgősen dobd ki azt az amatőrt, aki ilyen tanácsokat ad és informatikusnak meri nevezni magát. Mondd meg neki, hogy jó lenne, ha inkább utcaspréssel foglalkozna, ha már az informatikához nem ért.

 

Minél több helyen használod a gmail címedet, annál inkább  kell a kétlépcsős azonosítás. Gépenként (jobbanmondva ipcímenként) egyszer kell végrehajtanod az azonosítást, csak új gépről használva kéri a megerősítést.


Eddigi belenlentkezéseid

https://myaccount.google.com/security?#activity

 

A fiók biztonságossá tételte

https://myaccount.google.com/intro/security?target=notifications#activity

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...