Ugrás a tartalomhoz
  • 0

maxhim

Kérdés

Sziasztok!

Bedugtam a routerbe egy 16Gb-os pendrive-ot. Hogyan tudom működésre bírni? Azt hittem csak ennyi és már látom is az eszközök között valahol (PC-n, hálózati cuccok között, bárhol), de semmi. Gondolom a routerben kell beállítani valamit. Olvasgattam kicsit, és ha jól szűröm le, az FTP beállításokkal kéne kezdenem valamit, de nem nagyon értem, mert magyarul nem leltem sehol. 

Köszi előre is a segítséget a hozzáértőktől!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

7 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

@maxhim

A piros résszel ne foglalkozz, az egy külső FTP szerverre kapcsolódó kliens beállítási lehetőség. 

Neked FTP szerver konfigurálására van szükséged. Ami zöldel van bekeretezve. 

Pipát beteszed az Enable FTP server elé. User Name/Password egyértelmű gondolom. Kiválasztod az USB eszközt a lenyíló listában. Root path azt jelenti, hogy ki tudsz választani egy mappát az FTP-zésre, ha nem szeretnéd hogy az egész pendrive meg legyen osztva, csak egy adott mappa és az abban lévő mappák. Ha nem kell, szerintem üresen lehet hagyni.

Rányomsz az Apply-ra és ha minden jó, akkor fut a szerver. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igen, néztem, csak ezt nem tudom konkrétan mit jelent :  FTP URL: A fájl elérési útja az FTP letöltéshez.

Az OK, hogy megadok neki felhasználói név/jelszó párost a 21-es porttal. De a fentit nem tudom pontosan értelmezni. Ráadásul a kliens beállításoknál alul van egy olyan rubrika, hogy Útvonal (Path). Oda kell valami vagy sem? 

Bocs, de nem szoktam ennyire belemélyedni, bár tudom, hogy nem túl bonyolult. csak még nem csináltam ilyet azt hiszem :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kliens oldalon beírom a ONT IP címét. Adok neki egy nevet és egy jelszót. De hogyan mentem el? Mert alatta a szerver beállításoknál ott az Aplly de arra csak a szerverbeállításokat menti. Tehát a zöld mezőben lévőket ha kitöltöm az megmarad az Apply után, de a piros mezőben kitöltöttek nem. Ez a Path még amúgy is rejtély.

Path: Az elérési utat mutatja, ahova az FTP kapcsolat a fájlt lementi. Amenynyiben nincs megadva, az FTP URL-ben megadott elérési úton kerül a fájl mentésre.

Lehet, hogy csak nekem nem egyértelmű ez az egész?

 

FTP.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...