Ugrás a tartalomhoz
  • 0

***** A NET!!!!!!!!


kilkam

Kérdés

Magyarázzátok már el hogy minek árultok internetet ha nem tudjátok stabilan tartani, mivel én 100 mb/s-os netet fizetek és a gépen annyira instabil hogy szinte semmit se tudok csinálni, és ezért a ***** ***** internetért fizetek több mint 10.000 ft-ot, és már lassan 1 hete ***** a rezet mert valamelyik napszakba instabil lesz, és van mikor egész nap nem működik normálisan, szóval *****tok neki valamit, mert ez így *****ul nem lesz jó, és már kezd nem kicsit fel ****** hogy, ezért a ****** fizetek, említették emberek hogy ***** se tudtok nyújtani, [...]szóval GRATULÁLOK NEKTEK JÁR A KEKSZ........................................................

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
trágár szavak, szamélyeskedés
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

20 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 3

@kilkam

Szerintem higgadj le aztán add elő technikai információkkal mi a bajod.

Kérdezni szeretnél esetleg valamit a fórumozóktól vagy ez csak egy ilyen céltalan ideböffenés volt?

Az hogy instabil az csak egy tény, az lehet sokmindentől, innen a fórum másikoldaláról ennyiből senki nem fogja megmondani, hogy mi a bajod.  Semmit nem árultál el a körülményekről. Milyen internet tipus? Optika, Koax? Hogyan kapcsolódik a géped a digitális elosztóra. Semmit amiből ki lehetne indulni egy fórumos segítségnyújtáshoz. 

Nem tudom mire fizetsz elő, de a 100mbps internet  csomag ára még TV és telefon kedvezmény nélkül sem éri el a 7000ft-ot, szóval nem tudom kinek hova fizeted azt a havi több tízezret az internetért. 

Ha már egy hete úgy érzed, hogy valami nem stimmel a szolgáltatással, akkor hogyhogy nem sikerült felemelni a telefont és bejelenteni a hibát? Esetleg mazoista vagy és szeretsz egy hétig szenvedni? Ha igen az már a tebajod, nem a Telekomé. De az idegállapotodból nem ez jön le, hogy szereted. 

Nem tudom hogy mi a probléma? Hogy nem olvasták ki a kis varázsgömbjükből, hogy nálad probléma van és nem siettek a segítségedre, anélkül, hogy bejelentetted volna? Nem értem a hiszti okát. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Ebből valóban nem sok derül ki, de megpróbálok segíteni, mert gyanítom az a problémája, mint nekem.

Igazából nem tudom pontosan, de szerintem akkor kezdődött a problémám, amikor bekapcsolták ezt a Telekom-Fon-t vagy mi a bánatot.

Elhiszem, hogy ha minden jól működik, akkor nem veszek észre semmit, de valami nem jól működik.

A mellékelt videóban jól látható a probléma. Aki egy kicsit ért hozzá vagy már látott ilyent, az tudja, hogy qrvára nem normális az, ami történik a felvételen.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
36 perce, btz írta:

@Kevanaar

A céggel kipróbáltatok ezt-azt. Mik voltak ezek? 

Az Ipconfig kimenetéből kiderül, hogy van ipv6 és Teredo is. Volt próbálva ezek kikapcsolása? 

A google.com pingelése, tracertje gyorsabban lefut? 

Megnéztük milyen processek futnak, volt tracert és nekik is küldtem egy videót.

Az egész launchert és magát a játékot is újratelepítettem - szóval amit lehetett kipróbáltunk.

Ezeket nem próbáltam mert nem értek hozzá és amihez nem értek, azt nem piszkálom. Ugyan egész nap laptopokat és asztali gépeket javítok egy üzletben, a két terület telejsen más, nem értek a hálózathoz.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

I@Kevanaar

Ok. Pedig érdekes lenne ezeknek a tiltását kipróbálni. 

Szerintem a "How to disable ipv6 windows 10" és a "How to disable Teredo" kifejezésre rákeresve a Googlen hasznos infókat találsz, ami alapján meg tudod csinálni ezt, nem nehéz. 

Ha ez sem hoz eredményt, akkor a 1414-en kapcsoltasd ki a FON-t. De nem hiszem, hogy azzal lenne a gond. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
16 perce, zoli62 írta:

Szerintem mivel hazai szerverekre is rossz a ping, kérj kivizsgálást. Sebességcsökkenést nem tapasztaltál?

A sebességgel semmi probléma a le- és a feltöltés is szuper.

Én ***** régi ügyfél vagyok a telekomnál és minden cuccom telekomos (mobil előfizetések, dominó, vezetékes telefon, tv, net).

Az ügyfélszolgálat a kezdetekhez képest nagyon sokat fejlődött. Ma már nem nézik *****gyereknek a kuncsaftoka, mint régen.

Viszont ezzel a hibával kapcsolatban a régóta nem tapasztalt "elhajtást" kellett újra megélnem.

Nem az ügyfeles részéről, akikkkel beszéltem megpróbáltak segíteni.

Viszont egyszer kapcsoltak valami hálózatos manust (vagy ki a t**köm volt). Na ő a tipikus, régi telekomos hozzáállást vette elő.

Finoman ugyan, de elhajtott a p***ba és kerek perec kijelentette, hogy a hiba márpedig nem a telekomnál van, az index.hu betöltődés ne mérvadó, a játék meg azért dob ki, mert tuti sokan vannak a szerveren.

 

Szép, méreteset csalódtam a telekomban, bár egy tard miatt nem vonok le messzemenő következtetést. De akkor is... :/

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Kevanaar

Üdv! 

Milyen típusú HGW

Ha már CMD., akkor IP konfiggal nézd meg, hogy van e IPv6 címed. És ellenőrizd a pinget is, van e packetloss, avg késleltetés stb... 

Nem hiszem, hogy a FON miatt lenne, bár ezt könnyen letesztelheted, azáltal, hogy kéred a FON kikapcsolását (1414)

Most leelenőriztem egy aktív FON-os Speesport Entry 2i HGW-n, nem tapasztalható semmilyen tracert vagy oldalbetöltési hiba. (Az Indexel ellenőriztem én is) 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
5 órája, btz írta:

I@Kevanaar

Ok. Pedig érdekes lenne ezeknek a tiltását kipróbálni. 

Szerintem a "How to disable ipv6 windows 10" és a "How to disable Teredo" kifejezésre rákeresve a Googlen hasznos infókat találsz, ami alapján meg tudod csinálni ezt, nem nehéz. 

Ha ez sem hoz eredményt, akkor a 1414-en kapcsoltasd ki a FON-t. De nem hiszem, hogy azzal lenne a gond. 

Hali!

 

Délután kikapcsoltattam a FON-t - egyelőre fényévekkel jobb a net, mint volt!

Még kipróbálom ezeket az izéket, amit mondtál és meglátjuk.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
7 perce, btz írta:

@Kevanaar

Az ipv6-ot nem kapcsoltad akkor le gondolom, sem a Teredo-t

De. Lekapcsoltam.

 

Microsoft Windows [Version 10.0.16299.19]
(c) 2017 Microsoft Corporation. Minden jog fenntartva.

C:\Windows\system32>ipconfig

Windows IP Configuration


Ethernet adapter Ethernet:

   Connection-specific DNS Suffix  . : t.hu
   IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:4c4e:1001:2d00:f148:63c8:de80:23e2
   Temporary IPv6 Address. . . . . . : 2001:4c4e:1001:2d00:8ddd:55c4:c77a:a6ad
   Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::f148:63c8:de80:23e2%3
   IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.2
   Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Default Gateway . . . . . . . . . : fe80::1%3
                                       192.168.1.254

C:\Windows\system32>

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
8 órája, btz írta:

@Kevanaar

IPv6 address még mindig van, de akkor ezekszerint nem azzal van a gond, felesleges kiiktatni 

11 órája, btz írta:

@Kevanaar

Az ipv6-ot nem kapcsoltad akkor le gondolom, sem a Teredo-t

Ki lett kapcsolva, csak nem indítottam újra a renccccccert.

Microsoft Windows [Version 10.0.16299.19]
(c) 2017 Microsoft Corporation. Minden jog fenntartva.

C:\Windows\system32>ipconfig

Windows IP Configuration


Ethernet adapter Ethernet:

   Connection-specific DNS Suffix  . : t.hu
   IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.2
   Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.254

C:\Windows\system32>

 

 

Azért arra ***** kíváncsi lennék, hogy mégis mit sikerült elbarmolni, hogy a bekapcsolt FON-al annyira ótvar lett a netem....

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Microsoft Windows [Version 10.0.16299.19]
(c) 2017 Microsoft Corporation. Minden jog fenntartva.

C:\Windows\system32>ipconfig

Windows IP Configuration


Ethernet adapter Ethernet:

   Connection-specific DNS Suffix  . : t.hu
   IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:4c4e:1003:5e00:f148:63c8:de80:23e2
   Temporary IPv6 Address. . . . . . : 2001:4c4e:1003:5e00:5a0:f682:433d:a90b
   Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::f148:63c8:de80:23e2%3
   IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.2
   Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Default Gateway . . . . . . . . . : fe80::1%3
                                       192.168.1.254

Tunnel adapter Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

   Connection-specific DNS Suffix  . :
   IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:0:5ef5:79fd:4fa:165d:3f57:fefd
   Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::4fa:165d:3f57:fefd%11
   Default Gateway . . . . . . . . . :

C:\Windows\system32>

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem tudom mitől van, a hálózathoz nem értek. De valami nem kerek az biztos, mert "régen" nem ilyen volt.

Van online játék, amivel nem tudok játszani, mert instabilnak titulálja a kapcsolatot és ledob.

Az egyik céggel (Nexon Inc.) kiterjedt levelezést folytattam, kipróbáltunk ezt-azt és ők is erre a következtetésre jutottak.

(" Hello Rider,

Thank you for providing us a video. We really appreciate your effort and that video is a big help to resolve your concern. As per checking your video, it seems that your having an unstable/intermittent connection on your side, which makes the game load slowly (see 1:49 mins). Please be informed that once the game starts, it needs a stable connection in order to connect to the game server. I suggest you to please coordinate with your Internet Service Provider in order for us to fix your concern. In case your internet service provider has fixed it and  you still experience the issue, please do not hesitate to contact us.

Sincerely,

GM PsyFrooz
Nexon America, Inc.")

 

Nekem is egy  Speedport Entry 2i  van itthon - egyedül. Tehát nincs másik router ráapplikálva.

A gépem sem éppen egy szutyok, a windows is legális cucc valamint nem csak az én asztali gépemen sz*r az egész.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...