Ugrás a tartalomhoz
  • 1

sagemcom 5655 V2 router probléma


Roland46

Kérdés

Sziasztok!
2 hete vezették be a Telekom optikai NET, TV, telefon szolgáltatását. Telepítettek egy Sagemcom F@st 5655v2 Routert aminek a  setupja nem elérhető :( Eleinte még lehetőség volt belépni (kb. 5x - 8x) a setupba de már nem sikerül - többszöri újraidítás után sem.  Beszéltem a telekom úgyfélszolgálatával, de nem tudtak segíteni. javasolták, hogy próbáljak meg más készülékkel wifin belépni. Megpróbáltam - a wifi kapcsolat létrejön, de a 192.168.1.1 -IP vel így sem lehet belépni a setupba..  Beszéltem az illetővel aki a telepítést végezte. Nagyjából Ő is ezt javasolta, de említette, hogy van egy időkorlát védelem(30 perc) ami nem teszi lehetővé a gyakori belépést. Ez még rendben is van, de van egy IP védelem is ami miatt azonos IP címről (amit a router oszt ki a csatlakoztatott készülékeknek) sincs lehetőség korlátlanul belépést végezni.  Találkozott valaki hasonlóm problémával ill. tud-e valaki megoldást erre?

 

Üdv!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 80
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
Ekkor: 2019. 12. 14. at 12:58, kalasz írta:

Sziasztok!

Most kaptam ilyen routert, és le van tiltva a fájl- és DLNA szerver. Sehol se tudom engedélyezni.

A szoftververzió SG3G10000494. Lehet, hogy jön majd újabb, amiben már bekapcsolható?

Mostanra valahogy bekapcsolódott a DLNA és a fájlmegosztás is. A szoftververzió ugyanaz maradt, mégis, kb. egy hete bekapcsolódott a DLNA (de akkor a file share még nem), ma meg már az is. Érthetetlen.

Csak most nem tudom, át merjem-e rakni az otthoni közös külső vinyót a saját routeremről a Sagemcomra. Megmarad-e vajon a fájlmegosztás a Telekom HGW-n? Mert akkor megszabadulnék a privát routeremtől.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 01. 23. at 16:25, kalasz írta:

Mostanra valahogy bekapcsolódott a DLNA és a fájlmegosztás is. A szoftververzió ugyanaz maradt, mégis, kb. egy hete bekapcsolódott a DLNA (de akkor a file share még nem), ma meg már az is. Érthetetlen.

Csak most nem tudom, át merjem-e rakni az otthoni közös külső vinyót a saját routeremről a Sagemcomra. Megmarad-e vajon a fájlmegosztás a Telekom HGW-n? Mert akkor megszabadulnék a privát routeremtől.

Jobban jársz, ha ilyen célokra a saját routerednél maradsz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az adott routerrel kapcsolatban lenne kérdésem. Nekem a DLNA-val és a megosztással nincs gondom, elsőre elfogadta és működik. Ellenben az indexelés (?) iszonyú lassú. Samsung okos tévén és egy ~10 éves másik Samun is. Wifin és kábelen egyaránt. Ha belelépek egy könyvtárba, akkro 8-10 mp-ig gondolkodik, ha visszalépek egyel feljebb, akkor is. Le viszont lejátsza a FullHD filmeket is gond nélkül. Sávszélesség lenne. Tapasztalt valaki ilyet? Vagy ez a router ennyit tud?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 09. 23. at 9:03, Janaj írta:

Az adott routerrel kapcsolatban lenne kérdésem. Nekem a DLNA-val és a megosztással nincs gondom, elsőre elfogadta és működik. Ellenben az indexelés (?) iszonyú lassú. Samsung okos tévén és egy ~10 éves másik Samun is. Wifin és kábelen egyaránt. Ha belelépek egy könyvtárba, akkro 8-10 mp-ig gondolkodik, ha visszalépek egyel feljebb, akkor is. Le viszont lejátsza a FullHD filmeket is gond nélkül. Sávszélesség lenne. Tapasztalt valaki ilyet? Vagy ez a router ennyit tud?

Ilyen egzotikus szolgáltatások használatára használj inkább valamilyen izmosabb saját eszközt. Például NAS-t

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...