Ugrás a tartalomhoz
  • 1

sagemcom 5655 V2 router probléma


Roland46

Kérdés

Sziasztok!
2 hete vezették be a Telekom optikai NET, TV, telefon szolgáltatását. Telepítettek egy Sagemcom F@st 5655v2 Routert aminek a  setupja nem elérhető :( Eleinte még lehetőség volt belépni (kb. 5x - 8x) a setupba de már nem sikerül - többszöri újraidítás után sem.  Beszéltem a telekom úgyfélszolgálatával, de nem tudtak segíteni. javasolták, hogy próbáljak meg más készülékkel wifin belépni. Megpróbáltam - a wifi kapcsolat létrejön, de a 192.168.1.1 -IP vel így sem lehet belépni a setupba..  Beszéltem az illetővel aki a telepítést végezte. Nagyjából Ő is ezt javasolta, de említette, hogy van egy időkorlát védelem(30 perc) ami nem teszi lehetővé a gyakori belépést. Ez még rendben is van, de van egy IP védelem is ami miatt azonos IP címről (amit a router oszt ki a csatlakoztatott készülékeknek) sincs lehetőség korlátlanul belépést végezni.  Találkozott valaki hasonlóm problémával ill. tud-e valaki megoldást erre?

 

Üdv!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 80
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
23 órája, Kalimera írta:

Letölthető valahonnan a Sagemcom 5655 V2 leírása? Nem a rövid Telekom dokumentumtárban levő PDF-re gondolok. Az érdekel, hogy tudok-e majd Fix IP címeket kiadni MAC címekhez rendelve, és kijelölhető-e IP cím tartomány. A port forwarding az előzőek szerint működik, csak nincs a telekomos leírásban.

Ha jól emlékszem akkor valahol a dhcp fül alatt tudsz ip címet rendelni mac címekhez... Jelenleg nem enged be 2 napja a felületre, így nem tudom pontosítani :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@johannusk

"Ha jól emlékszem akkor valahol a dhcp fül alatt tudsz ip címet rendelni mac címekhez... Jelenleg nem enged be 2 napja a felületre, így nem tudom pontosítani :) "

Ezt is próbáltam a hétvégén, de a kamerámat így sem ismerte meg..  A másik routeremet rácsatlakoztattam a sagem LAN1-re  -  így látja, de a régi router kezelőfelületére nem tudok fellépni (mert nem jelenik meg..)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálam is gondok vannak az eszközzel.

Naponta többször is lefagynak rajta a lan kimenetek a wifi működik tovább viszont sem a gépen sem a multimédia lejátszón ami vezetékkel van összekötve nem működik semmi.

Ilyenkor újraindítom és jó lesz.

Az admin felületre úgy lehet belépni,ha törlöm a böngészőből a sütiket.

Log fájlba ez a hibaüzenet van :

16.11.2017 18:41:38      Error       DHCPC
       The WAN DHCP client process has failed on Vlan 37

Nálatok is ez a szoftver van rajta?

Software Version     SG3G10000236

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szép jó estét mindeninek !

Nekem ma délelőtt szerelték be ezt  csodálatos szerkezetet.
Minden működik net és TV is viszont egy olyan gondom van hogy nem tudok belépni az eszköz menüjébe.
Megjelenik ahol kell beírni a jelszót és felhasználónevet azt írom be ami a készülék hátoldalán van rányomok a Log-In-ra , utána meg kiírja, hogy  Wrong login information Firefoxal próbáltam belépno Chrom-ba meg azt írja ki miután rányomok a Log-In-ra hogy Plase Wait.. és nem történik semmi sem.

Válaszokat előre is köszönöm.
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

a nálam is előjött a probléma, állítgattam volna a Sagemcom felületén a dolgokat, és bejött a hiba.

1) wifi működik, csak a sagemcomot nem érem el.

2) USB-t és wifi ssid-et akartam állítani, pl. a vendég háló nevét.

3) szöveg alapján mintha arra utalna, hogy csak korlátozott számú belépést fogad el adott felhasználótól/jelszótól, aminek még akár értelme is lehetne, hogy időben váltsd le a gyári jelszót ---- de akkor miért nem értesít előtte erről?

4) a hdd-t látja az USB-n de a felületen két zavaró felirat volt.
az egyik szerint oszd meg a hálózaton a filejaidat - ok, ezt akarom
a másik szerint a szerverfunkció le van tiltva - ezmiez???

nem mutat gombot, felületet, ahol ezt át lehetne állítani. ennek kísérletezgetése közben értem el a hibajelzést.

 

5) ötlet a hdd fileszerveres használatára?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Új fejlemény, hátha valakit érdekel:

1) az USB beállítása kicsit el van dugva

2) a "Configure DHCP..." menüt kell kinyitni

3) azon belül van egy "Media" fül, ahol be lehet kapcsolni DLNA-t és Filesharinget
itt kicsit zavaros, mindenképp egy "Uj kotet" könyvtárral akar valamit kezdeni, valamint kiírja, hogy milyen "smb://sagemcom.ip/Uj kotet" címen lehet elérni a külső vinyót.

4) win10 hálózatfelderítése mutat egy DLNA médieeszközt (amíg az asszony nem enged a TVhez, nem tudom ellenőrizni, hogy láthatóe a tévének is), valamint egy egyéb eszközt - amire kattintva megnyit egy TWONKY nternetoldalt, amin aztán semmit nem tudok csinálni, de azt ugyanúgy, mint a "Media" fülön, ugyanis mintha valahol itt kellene állítgatni a Videó/Foto/Music könyvtárakat, de se egyik, se másik nem akar nekem működni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Hang99

USB:

Nincs elfekvőben egy USB-s Router-ed?

Mini NAS:

A korábban használaton kívüli Asus RT-N18U Router-en USB 3.0 csatlakozó is van.
Rákötöttem egy Samsung 1TB SSD meghajtót.
A Router USB alkalmazásánál beállítottam a Samba és az Ftp megosztást.
Minden mást leállítottam.
Ftp programmal (Total Commander) 28 MB/s adatsebességgel lehet írni és olvasni az SSD-t.
5 GB másolása 3 perc.
A Dune médialejátszó szintén 28 MB/s átlagos olvasási sebességet mér.

28 MB/s = 224 Mbit/s

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Próbáltam hátul resetelni ki húztam az adaptert is így sincs sem WiFi sem internet 

Valami kis hiba lehet mert a számítógépen nem írja hogy nincs net tehát nincs kint a sárga 3szög amiben felkiáltójel van. 

Modemen nem világít az internet gomb

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: SpongeBob
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...