pozso123

Telekom wifi fon

Kérdés

Valahogyan be van határolja hogy egy ilyen Telekom wifi fon hálózaton én mekkora sávszélesség ez kaphatók? Vannak 20 mbit bal nagyobb sávszélességű elérhetőségi pontok?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

30 válasz erre a kérdésre

lehet hogy viccessen hangzik de kit kell megkérni hogy optikát huzzanak be? mert ez így nagyon ciki, hogy 2000 et is már szolgáltatják de optikát meg alap helyekre nem is húznak. Sokszor megyeszékhelyen is hiányzik a lefedettség ettől 20 méterre meg lehet venni optikai netet a városban.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Rézen minden előfizetés más és más én 1.1 km-el max 20 2 érpáron esetleg 50-re fizethetek elő. Viszont amit a T használ profil ennek ez a 100/27 a teteje. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@pozso123

Ezt hol olvastad, hogy 300/100?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az azért érdekelne hogyha a technológia 300/100 at is tud akkor miért enm létesíthető a 250 mbit es csomag ha csupán 1 km re lakunk a központtól és ez egy kistelepülés. 

Gondolom nem is szándékoznak ezen fejleszteni hogy több legyen 100 nál. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

Értem, köszi az infókat. Jó tudni. 

Ebben a blogbejegyzésben is ilyen módon csinálták meg a posztoló bondingos netjét 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
7 órája, btz írta:

@pozso123

Például nincs elég port a DSL központon

Az egész szakaszon dupla érpár van, dupla vonal.

Nézegetem ezt a HGW tipust, de csak egy dsl bemenet van rajta. Gondolom házon belül már egy kábelben van a két vonal, de lehet hogy már a légkábel-ház szakaszon is egy kábelben egyesül a két vonal (de ezt a részét már nem tudom pontosan a témának) 

Itt egy jó szemeléltető videó az eszközről

Még anagyon első szérián 2 dsl in volt rajta. Mostmár csak egy, annyi változás hogy az rj11 mind a négy erét használja nem csak a középsö két darabot.

Már a házba is egy drot megy be. Olyan 4-5 éve mindenhova ilyen 4 eres kábelt raknak. Annyi hogy a tartalék két eret mindenhol be kell kötni mjadp

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Esetleg tudsz valami jó dual band es routert ami jó messze elszórja  a wifi jelet hogy lehesen jól fogni 20-30 m ig falon keresztül, tudsz? Mert mindegyiknek korlátozott a hatótája nagyon:(((

Repetert vagy kábellel összekötni egy másik routert nem akarok ez miatt:((

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@pozso123

Nincsmit. Szivesen, máskor is! 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

értem, köszi az infót.

Esetleg tudsz valami jó dual band es routert ami jó messze elszórja  a wifi jelet hogy lehesen jól fogni 20-30 m ig falon keresztül, tudsz? Mert mindegyiknek korlátozott a hatótája nagyon:(((

Repetert vagy kábellel összekötni egy másik routert nem akarok ez miatt:((

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: pozso123

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@pozso123

Például nincs elég port a DSL központon

Az egész szakaszon dupla érpár van, dupla vonal.

Nézegetem ezt a HGW tipust, de csak egy dsl bemenet van rajta. Gondolom házon belül már egy kábelben van a két vonal, de lehet hogy már a légkábel-ház szakaszon is egy kábelben egyesül a két vonal (de ezt a részét már nem tudom pontosan a témának) 

Itt egy jó szemeléltető videó az eszközről

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Menetközben mi szokott gátat szabni a kiépítésnek, annak ellenére hogy eddig minden rendben volt?

Ezt a két érpárt nálam fogatják össze a meglévővel vagy rosszúl értem? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@pozso123

A bonding két érpár összefogása

ZTE ZXHN H368N a HGW tipusa, amit hozzá adnak. 

Szerintem a válaszidő nettóban az eszköz végett biztos, hogy nem fog romlani. 

Igen, sajnos olyan is van, hogy menetközben derül ki, hogy létesíthető e vagy sem. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ja pont erre építik ki itt is. 

Miből áll pontosan a beszerelés illetve egy ugyan olyan vezetéket, vagy érpárt húznak ki a házhoz? Gondomom nincs infótok arról hogy a Speedport entyt  mire fogják lecserélni? Hogy az az eszköz mire képes nem lesz e roszabb válaszidőm miatta? 

Amúgy eddig VDSL-el 18 - 20 as ping volt 30 Mbit-nál, lehet hogy a 100 MBit sem fog sokkal roszabb pingel jönni?. Azt mondták hogy történhet sajnos az is hogy a helyszínen derül ki hogy nem lehet létesíteni. Ez fura mert itt járt egy szerelő a telekomtól aki szerint meg simán menne, a másik szerint meg nem... Fura dolgok ezek. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@pozso123

Nem megbízhatalanabb mint bármely más DSL kapcsolat.

Válaszidőben sem tér el a nem bondingos DSL vonaltól.

El tudja érni, ez vonal függő. De bondingot általában azért adnak, hogy az 50-100mps csomagok ki legyenek szolgálva ott is, ahol egy vonalon erre nincs lehetőség 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A bondingos net alapból mennyire megbízható? rövid válaszidő ?ha mondjuk 100 Mbit a cél akkor el tudja érni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Kalimera

Már a Speedport Entry 2i is alkalmas, így már csak a bondingos és a gyorsítós hibrid HGW nem alkalmas rá. Felénk olyan 60-40% a Speedportok aránya, szerintem a bondingos és hibrides HGW-k a pentáció 5-10%-át teszik ki a DSL HGW-knek

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Miért csak a Sercomm Speedport W 724V digitális elosztó alkalmas a Wi-Fi Fon szolgáltatásra?
Hány százaléka lehet az összes készüléknek?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Észrevettem viszont hogy az android alkalmazással a Telekom fon nem mindig csatlakozik amikor közelben jó jelerősségű a fon hálózat.  Illetve elég lassan is áll neki a csatlakozásnak a Huawei p10 en. Lehetne az alkalmazásban egy csatlakozás gomb legalább az egyes hotspotoknál.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ott ahol megtörtént már a Gpon megfelelő bővítése pl Bp Angyalföld egyes részei. De ez mind1 is Fon csak Vdsl-re van még koaxra sincs nem hogy optikára.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen de konkrétan hol érhető el ez?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@pozso123

Rendelhető a díjcsomag, valaki már rendelt is belőle. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A 2000 Mbitps re értettem ami már kint van a telekom oldalán

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@pozso123

De, ott szolgáltatják a FON-t, ahol Seedport Entry 2i és Speedport W724V Dsl-es digitális elosztók vannak kihelyezve. Optikai elosztón még nincs ilyen, sem koaxon. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

akkor még annak ellenére hogy fent az oldalon még sehova sem szolgáltatják? 

Visszatérve a hibára.

Viszont az mellett hogy 303 as hiba az alkalmazás meg belép avval egy időben hogy hitelesítek... 

Persze ott is megvannak a hitelesítési adatok adva..

További információ:

Miután az android Telekom Wifi alkalmazást töröltem megint megjavult. Csak kiváncsiságból próbálgatom... 

Amúgy már csak 4 órám van vissza. utánna akkor tuti hogy újraindul?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: pozso123

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@pozso123

303? Az valami szerver oldali gond. Captive Portálon is csinálja. Majd ezt még megnézem jobban. 

Igen, csak dsles, azon belül is csak 2 fajta digitális eloszó tudja edfig. 

2000mbps optikán? Sehol

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most