Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Ip Cím


Dávidx

Kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, ha új ip címet szeretnék arra van valamilyen lehetőség ? Próbáltam a modem beállitásoknál a "WAN ip cím megújítása" funkciót , de ugyan azt az ip címet kaptam vissza ami korábban volt. 

Tehát a kérdésem: Van lehetöség valahogy arra, hogy új íp cimem legyen vagy ez fix ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

16 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 3

@Dávidx

Szia! 

Valószínűleg koaxos neted van.

Azonis változik az IP csak nagyon ritkán, nem elég egy sima újracsatlalozás, mint DSL vagy optikai net esetén. 

Ha új címet szeretnél gyorsan, biztosan, akkor a legjobban járnál egy VPN-el.

Talán ha pár napig áramtalanítod a HGW-t, akkor is új címet kapsz, de ez nem biztos ebben az esetben sem, illetve gondolom amúgy sem opció. 

Karbantaetások után is előfordulhat IP cserw, de ezt kivárni is van elég hosszú idő lenne. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
1 minute ago, zoli62 said:

Ja igen, amikor még konkurrencia koaxos modemes internetét használtam, static IP-nél emlékeim szerint ez működött.

Milyen static ip? MIlyen koaxos cucc? LAN oldalról, hogyan adsz ki wan oldalra release v renew parancsot?? Ha static IP van mit akarsz a renew paranccsal? MOst már abszolút nem értem a dolgot....

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
1 minute ago, zoli62 said:

Hidd el hangszer nevű kábeles szolgáltatónál annó ezt ajánlották, emlékszem.

Nem hiszem el. Ha static IP-d van, mit akarsz renewolni???? renew akkor van ha dhcp van és nincs beállítva a serveren valami nagyobb lease time. Ha igen, akkor hiába releasels meg renewolsz ugyanzt kapod vissza.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

Szerintem valami sima kábel modemje volt, ami a PC-je interfészére bridgelte a publikus erőssen dinamikus IP-t és ezt renew-olta  a Windózban és osztott neki újat. Azt hiszem valami ilyesmire akar kilyukadni. De itt LAN hálózatról beszélünk, itt felesleges renewolgatni a Windózban. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
3 órája, btz írta:

Szerintem valami sima kábel modemje volt, ami a PC-je interfészére bridgelte a publikus erőssen dinamikus IP-t és ezt renew-olta  a Windózban és osztott neki újat. Azt hiszem valami ilyesmire akar kilyukadni. De itt LAN hálózatról beszélünk, itt felesleges renewolgatni a Windózban. 

Pontosan. Végre valaki megértette. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az internetszolgáltatók a lakossági előfizetések felé általában DHCP-t használnak, tehát tulajdonképpen változhatna az i címed minden bejelentkezéskor. Viszont mivel az IPv4 címek tulajdonképpen elfogytak, így már ezek a címek is NAT-olt i címek, ezért kifelé az internet felé publikus címed általában ugyan az marad, mivel egy azon publikus ip cím mögött a beállításoktól függően lehet sok előfizető. Ezek címfordítását a szolgáltató routerei végzik.
Nem tudom miért kell másik ip. cím, de szerintem használj proxy-t, így más i cím fog látszódni az adott oldalon ahova feljelentkezel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Dhcp-t igen koaxon xdsl-en és optikán kicsit máshogy zajlik nem sima dhcp és csókolom. khm nincs mindenki natolva ezt kár is ide keverni annak fényében hogy koaxon nincs natolás csak rézen natolnak még optikán se bevett eljárás. Illetve mostanában megint lecsengett ez a szokás.

Nem azért nem kap új ip címet  mert mind elfogyott és már a jövő hetet is benatolták.  Hanem azért mert így az adminisztrációs terhek csökkennek.

Ugyanis internet szolgáltató ebben az országban úgy nem működhet hogy ne tudja vissza követni az hogy egy wan ip cím melyik előfizetőhöz tartozik. Ugyanis ezt a rendőrség bármikor kérheti  ha egy nyomozás eljárás stb azt megkívánja.  E nélkül internet szolgáltató nem üzemelhet, ip címet és az efit össze kell tudni kötni. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...