Ugrás a tartalomhoz
  • 0

A monitor jobb alsó sarkában sárga háromszög jelenik meg a net kapcsolatot jelző ikonnál


Márffy Magdolna

Kérdés

Tisztelt Fórum! Ma több ször tapasztaltam,hogy amikor bekapőcsoltam az asztali gépemet,akkor a monitor jobb alsó sarkában lévő kis számitógép ikonnál sárgha haáromszög jelenik meg fekete felkiáltójellel.Tehát nem rögtön csatlakozik a hálózathoz.Máskor nem jelenik ez a meg,de tekeri tekeri két három percig és csak utána csatlakozik a hálózathoz.telekom ZTE modemem van.Egy hete cserélték.Több csere is volt már.Sok hibát is találtak a tések.Volt amikor az elosztó szekrényben kellett kábelt cserélni stb.A telefon is ezen a modemen keresztül jön.Ujrainditottam már a modemet stb.Még ma este is ugyanez van.Van egy mobilstickem is azt ha bedugom,egy kis idő elteltével tud csatlakozni a hálózathoz rendesen,Persze valamennyi idő kell,de nem sok.Igy gondolom nem a gépemmel lehet a hiba.Azt átnézték két hete teljesen,informatikus.Jónak találta.A téések mindig a gépre akarják fogni,az informatikus meg azt mondja hogy az jó.Szerintem nem a gépben lesz a hiba.Más eszközöm sajnos nincsen,amint ki tudnám próbálni.sokszor a kezdőoldal,ami nekem a google.com,sem jön be rögtön,csak tekeri tekeri..Aztán ujraindittom a gépet,és akkor zavartalanul bejön minden.Ha öt hat órát ki van kapcsolva a gép,de modemen minden világit,akkor fordul elő ez,hogy nem kapcsolódik rá rögtön a hálózatra.Aztán rátalál,és pl a skype,van hogy akkor sem még..Mi lehet a gond?Most remélem ideillőt kérdeztem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

5 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

Ügyes, szerfelett ügyes....  Miután windows, és miután fel tudom mérni a tudásszintet, simán szaladgálhat bármi azon a gépen. Két hete átnézte informatikus? Nahát. És nem tudta megoldani a levelezés problémát, amiről pár napja itt beszélgettünk? Akkor most hogyan is van ez? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: root
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Most átjött a szomszéd egy laptoppal,abba is bedugtuk a kábelt,és ott is késöbb csatlakozott.Két gép kevéssé valoszinü hogy rossz.

Megint ugyanazt tudom mondani,hogy lenéző megjegyzések nem vezetnek jora.Aki az én szakmámat nem tudja,nem nézem le,föleg ha segitséget kér.Remélem ezt sokan gondolják igy.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Egyébként megoldodott a levelezés probléma.Az indánál van hiba.Irtam nekik és javitották a dolgot,legalább is az utobbi levelek nem jöttek hibásan.Lenne hozzáfüzni valom a betegek egészségkulturájához,de amikor hozzám fordul,nem az a dolgom hogy kioktassam,hanem hogy értelmesen,elmagyarázzam a baját,egyszoval segitsek rajta..Sok segitséget kaptam itt is néhány embertöl,s ezt köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, Márffy Magdolna írta:

Most átjött a szomszéd egy laptoppal,abba is bedugtuk a kábelt,és ott is késöbb csatlakozott.Két gép kevéssé valoszinü hogy rossz.

Megint ugyanazt tudom mondani,hogy lenéző megjegyzések nem vezetnek jora.Aki az én szakmámat nem tudja,nem nézem le,föleg ha segitséget kér.Remélem ezt sokan gondolják igy.

Telefonálásnál nem szoktál problémát tapasztalni? Modremet cseréltek már? Milyen internetcsomagod van, és mennyi a gyakorlatban a sávszélességed? Itt lemérheted: 192.168.9.1m ha ezt a címet a böngészőbe beírod. Javaslom, hogy a szomszéd is tesztelje le a saját laptopjával.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 perce, zoli62 írta:

Telefonálásnál nem szoktál problémát tapasztalni? Modremet cseréltek már? Milyen internetcsomagod van, és mennyi a gyakorlatban a sávszélességed? Itt lemérheted: 192.168.9.1m ha ezt a címet a böngészőbe beírod. Javaslom, hogy a szomszéd is tesztelje le a saját laptopjával.

De sokszor recseg a vonal.Modemet cseréltek egy hete.10Mbit/sec a csomagom.Itt ahol lakom,csak ezt tudják biztositani.8mbit mért sebesség.Jo lenne gyorsabb net,de itt még nincsen 

Egyébként megoldodott a levelezés probléma.Az indánál van hiba.Irtam nekik és javitották a dolgot,legalább is az utobbi levelek nem jöttek hibásan.Lenne hozzáfüzni valom a betegek egészségkulturájához,de amikor hozzám fordul,nem az a dolgom hogy kioktassam,hanem hogy értelmesen,elmagyarázzam a baját,egyszoval segitsek rajta..Sok segitséget kaptam itt is néhány embertöl,s ezt köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...