Ugrás a tartalomhoz
  • 0

2 db Wi-Fi-s hálózat egy hálózatra lehetséges-e?!


Raelag17

Kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék tőletek kérni abban, hogy van 3-db úgy mint Wi-Fi-t adó eszközöm ami az:

  1. eszköz: SagemCom modem (TELEKOM) TV-INTERNET-TELEFON
  2. eszköz: TP-LINK TL-WR740N (Ezt a Routert úgy mond “Switchként” használom mivel jobban szeretem a kábeles kapcsolást mint pl a Wi-Fis-t (laptopon,TV-n stbstb…) )
  3. eszköz: Ez is egy TP-LINK TL-WR740N (Ezt a Routert viszont már arra használom, hogy Wi-Fit terjesszek ki, meg van egy számítógép amit rá kötöttem.)

A kérdésem pedig az lenne, hogy ugye van a SagemCom modemünk amiből egy kábel megy a TP-LINK-es Routerembe, és ezt a Routert Wi-Fi jelerősítésre használok, mivel ugye nem elég erős a jel.
Ugye ez a két darab eszköz külön hálózaton van, és azt szeretném elérni ha lehet, hogy ez a két hálózat    EGY LEGYEN!
Azt is észrevettem, hogy ugye ami TP-LINK-es Wi-Fi-n, azon kevesebb a letöltési sebesség,(100/10 Netünk van) de a Telekomos Wi-FI- hálózaton rendesen jó, (a TP-LINK-esen 40-45 a letöltés/10 a feltöltés).
DE! ugye ebből a Router-ből még megy egy kábel a számítógépbe ott viszont már rendesen jó a letöltés és feltöltési sebesség. Ez így megoldható lenne, hogy egy hálózaton legyen?

 

A másik TP-LINK-es Router-ről még annyit, hogy ugye ez az a Router amit “Switchként” használok (itt ki van kapcsolva a Router beállításainál a Wi-FI Radio Sugárzás) ezt azért használom így mivel ugye mint említettem jobban szeretem a vezetékes kapcsolatot mint a vezeték nélkülit + meg valamiért ha modemből jövő kábelt bedugom a laptopba akkor meg szakad a Net, de ez másik kábellel is így van :(, és csak úgy működik stabilan ha a kábel a TP-LINK-es Router-ből jön.

Tudom, hogy meglehetne oldani egyszerűbben is ezeket a dolgokat, de jelenleg így tudnám csak megcsinálni.

Előre is köszönöm a segítséget :slight_smile:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

20 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

@Raelag17

Szia. Meg lehet oldani, ha LAN-LAN kötöd össze a Sagemcomot és a saját routereket, azonos címtartomány használatával, a dhcp funkció kikapcsolásával a saját routereken.

A TP linkekben draft N wifi van 150mbps elméleti maximummal, ezért 40-50mbps a sebesség. Ajánlott lenne 5Ghz-a AC szabványt támogató router beszerzése. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 perce, btz írta:

@Raelag17

Szia. Meg lehet oldani, ha LAN-LAN kötöd össze a Sagemcomot és a saját routereket, azonos címtartomány használatával, a dhcp funkció kikapcsolásával a saját routereken.

A TP linkekben draft N wifi van 150mbps elméleti maximummal, ezért 40-50mbps a sebesség. Ajánlott lenne 5Ghz-a AC szabványt támogató router beszerzése. 

@btz De úgy is, hogy azt a routert amit szeretnék úgy mond Wi-Fit kiterjeszteni abból a routerből még jön egy kábel ami megy egy szgépbe és ha Sagemcomból jövő kábelt be dugom az egyik LAN csatiba és a szgép kábelét meg a WAN-ba? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Raelag17
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Raelag17

Ha a Sagemcom a TPLINK 4 Lan portjának egyikébe van dugva, akkor kellene, hogy ip címet kapj dhcp-n.

Kösd le a Sagemcomról a Tplinkeket, csak a menedzselő géppel legyenek összekötve. Adj FIX ip-t a managelő gépnek a Tplink LaN ip tartományában, ekkor be tudsz lépni a kezelőfelületére. Kapcsold ki a DHCP-t, állítsd be a TPLINK Lan ip címét a Sagemcom ip tartományára. Ha a Sagemcom pl 192.168.0.1 akkor legyen a Tplink legyen 192.168.0.2

A másik TPLINK-el is csináld ezt meg. DHCP kikapcs. Csak annak a LAN ip-je legyen 192.168.0.3 (mégegyszer írom, hogy ezt csak akkor ha a Sagemcom 192.168.0.1 LAN ipcímmel rendelkezik)

Aztán kösd vissza a Sagemcomra mindkét TPLINK-et, ekkor már mindennek működnie kell. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...