Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Sagecom F@st 5655v2 AC modem üzemmód


Sándor Sárosi

Kérdés

Ajánlott posztok

  • 3

@Sándor Sárosi

A passthrough nem modemmód. Lan szinten ugyanúgy működőképes a benne lévő dhcp szerver, akár a wifi. 

Mint írtam, optikán 1 pppoe session van csak, így a pppoe jelszó és username csak egy eszköz egy interfészére vehető fel, ezért kell elírni az adatokat a Sagemben

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
37 perce, Sándor Sárosi írta:

Szerintem kérik elég sokan, és ez mind plusz munka. Ezt akarják csökkenteni. Eleve kár volt kivenni.

Még bevezetés előtt  szó volt róla hogy kimaradt ez a funkció a szoftverből. Nem készült el ez a rész időre, ezt már akkor ígérte a Sagem hogy pótolja. De Sagem nah ha új fw-t ad ki abban több dolgot rendez.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
Ekkor: 2017-12-13 at 12:06, Sándor Sárosi írta:

Volt olyan is, hogy az ügyfelemnek nem működött a nete (talán számla kifizetése volt az ok, nem tudom már). A cég telephelyéről beléptem a mikrotikbe, elrontottam az otthoni netem (max 1 perc) és "kölcsönadtam" a saját hozzáférésem a cég és "saját" (Ft.) érdekében.

Ez már nem játszik mert vonalra van korlátozva a pppoe session :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Utánajártam.

Valóban csak a Telekom tudja bridge módba állítani a HGW-t, de azt mondta a szervizes munkatárs, hogy a következő firmware-ba már benne lesz ez a választható funkció.

Szerintem kérik elég sokan, és ez mind plusz munka. Ezt akarják csökkenteni. Eleve kár volt kivenni.

Más. Azt hittem modem módban minden letiltódik. Nem, megy a dhcp, wifi, stb. Nekem kellett letiltani.

De amíg az internet bejelentkezési nevet vagy jelszót nem rontottam el (üresen nem lehet hagyni), addig a Sagem jelentkezett be és nem a routerem. Mindenképp be kell írni valami fals adatot hogy működjön.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Nálam egy hete kötötték be az optikát.
Az előtte használt Asus AC-s rooterből hozzáférési pont (AP) lett.
(Mást nem kellett átállítani.)
A Sagemcom WiFi-jét egyelőre nem használom.
A Sagemcom alapbeállításokkal (+ saját rooter AP módban) problémamentesen működik:

3 PC
4 Android
12 szenzor

1 AC-s jelismétlő
+ WiFi/LAN beltéri egységek tévék médialejátszók időjárás állomások

Miért kell feltétlenül csak modemként használni a Sagemcomot?

Az új internetes belépési jelszavamat nem is ismerem.
Ha jól működik, nem érdekel különösebben, hogy mivel lép be a Sagemcom.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Ekkor: 2018. 05. 12. at 7:24, btz írta:

@Sándor Sárosi

Annyira ne alapozz erre. Bármikor észre vehetik és akkor kilövik ezt az opciót. 

A sorozatos áramszünetek miatt már második ügyfelem routere felejtett el mindent.

Próbából itt is beállítottam az iskola ADSl belépési adatait.

Ez az optikai net is működött vele.

A héten megyek majd még egy helyre. Kíváncsiságból megnézem ott is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
17 perce, anonymus írta:

Optikai kábelen :) letölti a Sagem magának ha itt az idö.

köszönöm nem tudtam ! Eggyel előbbi kérdésemre nem tudsz valamit mondani ..plííz..

Optical Link Status : operational
Optical Module Tx Power (dBm): 3.127
Optical Module Rx Power (dBm): -27.447
Optical Module Temperature (C): 30.849
Optical Module Power Feed Volt (mV):3229.2
Optical Module BIAS current (mA):11.05

 

értékek..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2017. 12. 23. at 10:57, btz írta:

Ez már nem játszik mert vonalra van korlátozva a pppoe session :)

Ezt meg kell hogy cáfoljam.

Véletlenül derült ki, az iskolából hazahoztam az ott kipróbált és beállított mikrotik routert az iskolai hozzáféréssel (tartalék net, csak én használom, és ADSL előfizetéssel).

Rátettem itthon a sajátom helyett és működik. Elfelejtettem amit írtál, nem állítottam át a saját hozzáférési adataimra. Ekkor arra gondoltam, hogy amiatt, hogy nem a Sagecom működik routerként.

Kikapcsoltam a passtrough módot, beírtam az iskolai ADSL adatokat, megkaptam a fix ip-t, és van forgalom is, mert most is arról írok. A sebesség is ugyanannyi mint a saját hozzáféréssel.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Sándor Sárosi
Javítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mert a MikroTik routerem szerintem sokkal jobb mint ez. Használok VPN-t, ez nem tudja. Ha valamit állítok a MikroTiken azonnal végrehajtódik, a legritkább esetben igényel újraindítást, az újraindítás 10 mp, ezen több perc.  Van mikrotik AP-m is a lakáson belül, tudja a wifi roamingot kezelni. Van kamerás rendszerem távoli betekintési lehetőséggel + FTP-t is.

Mert a speedport 724 (előző - előző) router nagyon rossz volt, sok funkciója nem működött, fagyott, emiatt vettem a mikrotiket.

A speedportot nagy nehezen sikerült kicseréltetni egy ZTE 931VII v2 -re, na az már nem fagyott.

A mikrotikem készre van konfigurálva, semmin nem kell változtatnom. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

nekem 8 telefonba es tobb mint egy oraba telt mire sikerult elintezni. A vegere megerkeztem a megfelelo meberhez, aki annyit mondott hogy nem problema, es 2 perc alatt megcsinalta. Azert van meg hova fejlodni es akkor meg eleg diplomatikusan fogalmaztam. Az elsu technikai helpdeskes konkretan azt se tudta mirol beszel. De szo szerint. PPP-pont-E-rol beszelt meg ilyenek. Aztan volt olyan aki azt mondta, hogy masfel orat szivott ezzel, szoval nem preferalja, allitsam DHCP-re a mikrotiket es kesz. Soval tok jo lenne ha lenne lehetoseg ezt beallitani az eszkoz FW-ben...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...