Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Huawei P9 plus


Anonimasker

Kérdés

5 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Mivel gondolom szolgáltatófüggő telefonról van szó, ezért erősen a Telekomtól is függ, mikor kapod meg. Ez ugyanis úgy működik, hogy a gyártó fejleszt egy szoftvert, átadja tesztelésre a szolgáltatónak, aki saját beállításaival és egyéb specifikus dolgok műküdését teszteli, majd ennek eredményét visszadja a gyártónak a véglegesítésre. Ez lehet sajnos nemcsak egy, hanem többkörös folyamat is. Ez a hátránya a szolgáltató által forgalmazott telefonoknak. Márpedig az adatlapja szerint ez a telefon nem hálózatfüggetlen.  Általánosan elmondható. hogy idén május végéig jelent meg bizonyos telefonokon, amelyek itt fel vannak sorolva. https://forum.xda-developers.com/p9/how-to/huawei-emui-5-1-update-eligible-devices-t3607920 Persze még a gyári telefonoknál is előfordulhat, hogy csúszik a szoftverfrissítés.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@zoli62, ezt a folyamatot ismertem én is az  Android frissítésekre, de gondolod, hogy ez így van az EMUI-ra is, vagyis a kezelőfelületre is? Amúgy nekem 5.1-es van a P10-en

De egyébként mindig a gyártó teszi elérhetővé az új szoftvert, ezért nagymértékben rajtuk múlik...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: foxylady
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
21 perce, foxylady írta:

@zoli62, ezt a folyamatot ismertem én is az  Android frissítésekre, de gondolod, hogy ez így van az EMUI-ra is, vagyis a kezelőfelületre is? Amúgy nekem 5.1-es van a P10-en

De egyébként mindig a gyártó teszi elérhetővé az új szoftvert, ezért nagymértékben rajtuk múlik...

 Az EMUI valamilyen szinten a gyári Android felület egyéni átdolgozása, tehát mimt ilyen persze hogy összefügg az adott verzióval is. Gyártó teszi elérhetővé, de nem kéne vele annyit szenvednie, ha nem lennének szolgáltatóspecifikus dizájnelemek, illetve beállítások. Ilyen volt például a Telekomnál a web'n walk, stb. Na most a szabványok már nagyjából egységesedtek, de az egyedi beállítások működésének alapos tesztelésére még mindig szükség van. Legjobb példa ennek ellenkezőjére az Apple IOS, ott a cég nem enged beleszólni a fejlesztésbe, teszem hozzá, hogy helyesen,  talán ez is sikerének a fő oka, hogy zárt, de egyben hátránya is.  A Telekom épp most kezd el nyitni, mert mint te is láthatod több telefont már hálózati korlátozás nélkül forgalmaz. Kénytelen is, mert a telefoneladása lassan veszteséges lesz, azaz ma már nem éri meg hűségesnek lenni.  Én öt éve vettem utoljára szolgáltatótól telefont.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...