Ugrás a tartalomhoz
  • 0

TV-GO nincs hang


gyendresz

Kérdés

Probléma 1:  Felinstallált TVGO kép van, hang nincs!

Más alkalmazásnál nem tapasztaltam problémát.

WIN10  64 bit,  Chrome 63 , MS Edge

Probléma 2: 

Hiába van installálva a player  mindig le akarja tölteni. Hiába rakom újra, nem változik.

Régebben működött, de valami verzióváltás óta kuka. Leszedtem, felraktam vagy százszor, de nem jó.

 

Üdv: EGY

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

22 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 3

Sziasztok!

Megoldódott végül. Amatőr hiba volt...
A Windows hangbeállításoknál van egy rész, ahol alkalmazásonként külön lehet állítani a hangerőt.
Na, ott az nw.exe (TV GO lejátszó) le volt véve nullára, vagy alapból nullán állt, mivel én biztos nem jártam még ebben a menüben...

Ha valakinek ugyanez volt a megoldása, kérem jelezze, megbizonyosodjak, hogy nem voltam egyedül.

Köszi.

tvgo_1.png

tvgo_2.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Én is azt mondom, mindenképpen jelentsd be hibára, ahogy @zoli62 javasolta. Volt már hasonló problémám, és hibabejelentést követően megoldódott. Előtte azért még egy gyorsítótár ürítést a használt böngészőnél megpróbálnék, az néha csodákra képes a TVGO-val.

Illetve sokszor az egyes böngészők privát böngészés üzemmódja is szokott gondot jelenteni (Chrome-ban inkognitó mód), még akkor is ha a TVGO hozzá van adva az ebben a módban is engedélyezett bővítményekhez, ezt is érdemes leellenőrizni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szaboadam
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Én nem gondolom, hogy a 64 bit és/vagy a Windows 10 önmagában bármilyen gondot is jelentene, már csak azért sem mert én magam is ilyen specifikációval használom, és minden gond nélkül működik. De azt fontos megjegyezni, hogy az egyedi beállítások nagyban befolyásolhatják, hogy működik-e a TVGO vagy sem. Én is sokszor belefutottam ilyesmibe, ezért is döntöttem úgy, hogy a tv-t akarok nézni a böngészőben, akkor ahhoz kiválasztok egyet (én az Edge-t szoktam ecélra használni egyébként) és akkor abban a böngészőben a TVGO bővítményén kívül nincs semmi egyéb kiegészítő. Így is előfordul persze többször is, hogy nem megy, de ezek nálam sokszor csak 15-20 perces kimaradások szoktak lenni - egy kilépés, böngésző bezárás legtöbbször megoldja, ha nincs valami generálhiba a szolgáltatásban. Az is előfordult, hogy újratelepítettem a bővítményt és az oldotta meg. Nálad ez kizárható, hiszen írtad, hogy sokadszori próbálkozásra sem sikerült.

A hibaelhárítás általános határideje 72 óra. Ha a Te esetedben magával a fiókkal van a gond, akkor azt meg fogják oldani legkésőbb ennyi időn belül. (Nekem többször is be kellett jelenteni már a TVGO-t, és ezt a határidőt mindig tartották). Ha nagyon nem keresnek, azért érdemes telefonálni és érdeklődni, hogy mi a helyzet illetve jelezni, hogy még mindig gond van.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

Ugyanaz a tünet nálam is: Win10 64bit, kép van, hang nincs.
Az összes (nálam) létező böngészővel (IE, Edge, Chrome, Firefox) 64/32bitessel kipróbáltam, néma.
Letöltögetni nem akar, csak a hang hiánya a probléma.

Nem jelenteném be, valószínűleg nálam van a hiba, ha nem reklamálnak emiatt tömegesen az emberek.
SoundBlaster Z hangkártyám van, minden egyéb szoftver, játékok, hang/kép lejátszók, webes cuccok, stb. hibátlanul mennek.

Nézi ezt a fórumot illetékes?

Köszönöm, nincs is több kérdésem. :D
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A Chrome 64-es, gondolom az Edge is, a Fox meg azt sem tudom milyen, de úgy is mindig installálni akar.

Gondolom, hogy ez inkább az nw.exe és az op. rendszer  között húzódik a hiba.

A böngésző meghívja az exe-t -gondolom-  onnantól nincs szerepe.

A hang keverőn látszik,  hogy van egy kis jel, de se a hangszórón se a fülesen nem jön semmi.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
14 órája, gyendresz írta:

Probléma 1:  Felinstallált TVGO kép van, hang nincs!

Más alkalmazásnál nem tapasztaltam problémát.

WIN10  64 bit,  Chrome 63 , MS Edge

Probléma 2: 

Hiába van installálva a player  mindig le akarja tölteni. Hiába rakom újra, nem változik.

Régebben működött, de valami verzióváltás óta kuka. Leszedtem, felraktam vagy százszor, de nem jó.

 

Üdv: EGY

 

Bejelentetted hibára?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez a 2. problémám. Fox32 alatt mindig letölteni és újrainstallálni akar :-(.

Még mindig nem gondolom, hogy browser hiba, de győzzetek meg róla (max. valami paraméter átadás). Az más lenne ha html5 lejátszó lenne.

Már nem is emlékezem, hogy win10 alatt ment-e valaha is, de gondolom ez nem lehet probléma.

(Mellesleg milyen a support reakcióideje?  Mint a növényevő dínóké? :) )

(Azért én már szeretnék leszakadni a 32 bitről, ha már ennyi pénzt öltem a vasba. >:()

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

Most a képernyőbeállításoknál vagy – rossz helyen. Keresd meg a hangbeállításokat!

Oda szerintem több módon is eljuthatsz, vagy rákeresel a Start menüben a „hang”-ra, vagy a Control panel (Vezérlőpult?/Beállítások, fogaskerék a feljövő Start menü bal szélén) felől és ott nálam a System (Rendszer) kategóriában van, egyébként a képernyőbeállítások mellett (de oda is ezerféleképpen eljuthatsz). De eljuthatsz a tálca jobb oldalán lévő hangerő piktón jobb egérrel klikkelve előjövő menüpontok valamelyikén keresztül is.

Az a lényeg, hogy feljöjjön az enyémhez hasonló Hang(beállítások) menü. Valószínűleg a Tiéd is ilyen szerkezetű lesz, ott középtájon az a „További hangbeállítások?”, azalatt pedig az „Applikációnkénti és Eszközönkénti?” gombra jön fel a megfelelő menü.

Nekem a legújabb, 1803-as verziószámú Win 10-em van, nemrég update-eltem (alapból ki van kapcsolva a windows update), de szerintem eddig is volt ez a menü, csak nem jártam arra.

Ha van a gépednek hangja :) , akkor valahol kell lennie hangbeállításoknak.

Lehet, hogy a magyar windowsba is be tudsz írni a start menü melletti keresőbe angol szavakat, megpróbálhatod azt is: „Sound”, illetve egybúl az „App volume and device preferences”.

Sok sikert! Menni fog!
Kíváncsi vagyok hogy sikerül-e.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: STE7EN
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

Több- kevesebb rendszerességgel nekifutok a kérdésnek.

Ami képet csatoltam láthatod, hogy majdnem minden (távoli elérés kivételével) megvan a magyar megfelelője, csak épp a hangnak nincs.

Okára csak feltételezéseim vannak (verzió, nyelvi változat hiba, letiltás regisrty-ben stb.?) Se magyar se angol keresés nem hozott megvilágosodást. Többnyire a narrátort akarja állítgati. Keresgélek még a neten. Ha jutok valamire, én is közkinccsé teszem.

Köszi!

hangbeall.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

Szerintem ott vannak középen: Hang, Hangeszközök kezelése, Hangkártya-beállítások.

Próbáld a Hang-ot. Ha belemész, ott kellene lennie legalul az Egyéb hangbeállítások (?) pontnak és arra klikkelj.

Egy nagyon fontos dologra jöttem rá most! Mert belementem újra abba a menübe és nem volt ott az nw.exe!
Futnia kell az appnak. Tehát csak akkor fog megjelenni a TVGO lejátszó (nw.exe) az állítható hangú appok listájában, ha éppen fut!
Tehát állítgatás előtt indítsd el a TVGO-t, legyen kinn az ablak valami tv-műsorral (hang nélkül – egyelőre).

Sok sikert! Próbálgasd, szerintem meglesz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

Na, grats, jó irányban haladsz!
És akkor (ha elindítod az audio routert) megjelenik az nw.exe is az appok között? Akkor így tudtál hangot csinálni a TVGO-nak?
Én nem futtatok külön semmit, lehet, hogy a hangkártya (SB Z) installja pakolt fel valamit (nálam, nálad meg nem)?
Lehet, hogy a hangkártyádhoz van valami komolyabb Win10-es szoftver/driver, amiben benne van.

Nálam egy Windows Audio és egy Windows Audio Endpoint Builder service fut, egyszer régebben nézegettem (ettől a problémától függetlenül) a service-eket és az Endpoint Buildert ki is akartam irtani, mert irreális méretű memórián csücsült, gondoltam, mit akar, mikor az SB driver elintéz mindent, de aztán hagytam.

Üdv,
Pisti

win_audio.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ja, még azt vettem észre, hogy az Edge pár perc múlva eldobja a TVGO-t, tartósan nem lehet vele műsort nézni. FireFox-szal megy stabilan, a többivel (IE, Chrome, stb.) nem próbáltam. Takarítottam a gépet a minap (rendszercuccokat) és valamit kidobhattam (talán valami QuickTime összetevőt, pl. van az Apple-nek a Bonjour nevű rejtőzködő nemtudommirejó, de mindig bepofátlankodó cucca, ami, azt hiszem küldözget „haza” infókat a multimédiás szokásaidról, mit nézel, mit hallgatsz – na azt leirtottam) és elkezdte azt csinálni a TVGO, amit már láttam, hogy más szenved vele, hogy hiába installálod, nem veszi észre és mindig újra akarja magát installáltatni, de aztán addig nyomogattam, míg ez a probléma szerencsére elmúlt, de sajnos nem tudom, mi oldotta meg. :(

A Bonjour-t úgy vettem észre, hogy benn volt a service-ek között, most nincs és megy a TVGO, tehát nem kell hozzá, azt valahol máshol szedtem össze, pedig mintha a TVGO QuickTime-ot használna, ezért gyanús volt, hogy köze van a Bonjour-hoz.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: STE7EN
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na most már ötletem sincs!

Láttam , hogy az áprilisi win frissítés (amire a cikk is hivatkozik)  többször behalt. Mostani frissítés behozta a hiányzó beállításokat, de továbbra sem szól. Mind ha valami más kimenetre küldené a jelet, bár a beállítás és a skála nem ezt mutatja.

Én mostanában Chrome-ot szoktam használni előtte Foxot (amíg máson nem is ment). Ezzel az újra rakja magát dologgal már én is eleget szenvedtem.

Lehet, hogy én is kiirtottam valami QT pofátlan komponenst, mert néha engem is elönt az "ez mi a franc, dobjuk ki".

Egyébként az AR-ben meg kell duplázni az nw.exe-t . Erre lefagy a TV de újraindítva már van hangja :-)) .

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...