Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Sagemcom 5655v2 port forward beállítása


makika

Kérdés

18 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

@makika

Torrent kliensen rámész a kapcsolati beállításokra. Megnézed melyik portot használja, és azt írod a Sagemcom External, Internal portjához. 

Itt egy példa, utorrentes klienssel:

uTorrent-Optimization-Guide-Simple-Tricks-for-the-Best-Performance-310202-6.jpg

Itt a példa szerint a 37939 portot kell beírni, te pedig azt írod be, ami nálad szerepel.

Ha nem működik, akkor valami nem stimmel. Ellenőrizd le hogy a géped LAN ip címe az e ami meg van adva (192.168.1.73)

Optikán nem NAT-olják a WAN címet a legutolsó információim szerint, így az nem lehet gond. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
22 órája, btz írta:

Üdv @makika

Ha a torrent kliensed azon az 192.168.1.73 ip címmel rendelkező gépen fut, akkor megnézed a kliens beállításainál, hogy milyen portot használna. Azt beírod az internal és external porthoz. Online port checkerrel ellenőrized, hogy jó e.

 

22 órája, btz írta:

Üdv @makika

Ha a torrent kliensed azon az 192.168.1.73 ip címmel rendelkező gépen fut, akkor megnézed a kliens beállításainál, hogy milyen portot használna. Azt beírod az internal és external porthoz. Online port checkerrel ellenőrized, hogy jó e.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, btz írta:

@makika

Torrent kliensen rámész a kapcsolati beállításokra. Megnézed melyik portot használja, és azt írod a Sagemcom External, Internal portjához. 

Itt egy példa, utorrentes klienssel:

uTorrent-Optimization-Guide-Simple-Tricks-for-the-Best-Performance-310202-6.jpg

Itt a példa szerint a 37939 portot kell beírni, te pedig azt írod be, ami nálad szerepel.

Ha nem működik, akkor valami nem stimmel. Ellenőrizd le hogy a géped LAN ip címe az e ami meg van adva (192.168.1.73)

Optikán nem NAT-olják a WAN címet a legutolsó információim szerint, így az nem lehet gond. 

Eddig én is eljutottam,minden ok is volt,de ha a többi adatot nem töltöm ki,(service name, external host) nem rögzíti a portot ! Ezekhez mit kell írni ? Az ip cím (192.168.1.73) ez ami megvan adva jó ! A kliens port 61000- re lett beállítva,amely a Huawey-el működött !

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem is frissült az eszköz,

Hardware Version 1.0
Software Version SG3G10000288
GUI Version 1.110.21

1 órába került mire újra felmászott az eszköz, nagy hála a telefonos üzletis szakértő helpdeskeseknek..szegény "srác" mit össze nem kűzdött mire visszahozta az eszközt..egy reset után.. de megcsinálta van netem..de majd jönnek megnézni mert a gpon led továbbra is ordít hogy piros, viszont a sebesség megvan a vonal minősége az én értékeim alapján amit látok a gpon menübe jók, viszont rámérni nem tud kívülről..ami valami nem túl jó dologra utalHAT. amúgy a frissítés után az eszköz MIKROTIK felülettel fogadott :D ami azért nem gagyi a rúter világban ha jól tudom.. átcsomagolt mikrotik ? :D Telekom színvilággal felülettel ? ez csak jó lehet..

GUI 1.110.9 volt.. lefotoztam direkt.. csak ez változott semmi más..

 

Modem mód továbbra sincs.. gateway se...szal modemrúterként üzemel ebbe kötött switch mehet csak meg AP be valami ha jól mondom..

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: degec
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@MCMLXXXII

Ha csak egyirányú kapcsolat kell (az anyagaidat akarod elérni), akkor egy egyszerű web szerver jobb megoldás.

Pl.:

Abyss Web Server X1 (is absolutely free!)

https://aprelium.com/

Csak a web szerveres gépnek kell fix IP címet adni a helyi hálón, és a 80 portort erre továbbítani.

(Filezilla: Nálam nem a port továbbítás volt a gond, hanem a titkosítás mód beállítása.)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...