pozso123

Huawei P10 maximális hálózati sebesség 4G-n;Wifin

Kérdés

Sziasztok, nem tudjátok mi volt a leggyorsabb 4G s kapcsoalt Huawei P10 en Magyarországon? Telekom vagy ***** hálózatban? 

Mennyit tud a készülék maximum? Tud a 4.5G re kapcsolódni?

Wifin mennyire képes maximum?

A gyártó oldalán mit jelent pontosan a: LTE Cat 9 B1/3/7/8/20/38 ami a hálózat tipúsát jellemzi. Ebből az információból honnét tudom emg hogy mekkora sebességre képes a készülék.

Mivel a tesóm Samsung galaxy S5 jén maximum 90 Mbit a 4G, ugyanott másoknál meg 200 Mbitps al süvít, ugyan S8 on de akkor is annál is csak annyi van írva hogy 4 G képes. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

12 válasz erre a kérdésre

Ekkor: 2017. 12. 30. at 12:41, pozso123 írta:

Nem lehet hogy meghibásodott a készülék azért nem tud 150 MBps ot? Ezt hogyan orvosoljam ha már nem garis? 

Továbbá...

Én is kiegyeznék csak a mobilnettel ha nem lenne a helyi lefedettség olyan rossz, instabi: Továbbá nekem azt mondták hogy torrentezni nem szabad vele a telekom os mobilnettel. Továbbá amit úgy sem fognak megengedni hogy routerbe lehessen tenni azt a sim kártyát, mert az mégis korrektebb megosztást és jelerősséget tud közvetíteni. természtesen van olyan díjcsomaghoz járó sim amit lehet routerbe tenni viszont ott nincs beszélgetés része a szolgáltatásnak, egy mobil + internetets sim kártyát és egy csak internetes sim et nem szeretnék fenttartani, mert sokba kerül és csak 15 GB a maximum leforgalmazható adat. Továbbá ezeknél nincs korlátlan opció. 

Továbbá én még arra is kiváncsi lennék hogy OTG funkcióval lehetséges a Huawei P10 nél a torrentezés. Illetve nem fogja vissza a letöltést az hogy a telefon össze van kötve egy type c ről usb 3.0 átalakítóval ami elvileg 5Gbps os egy Sandisc 64 Gb os pendrive vel?

Microsd kártyás megoldás megbízhatóbb/gyorsabb megoldás lenne? Sajnos a telefonomban lévő Microsd kártya csak 12 MB/S al ír és a legnagyobb baj hogy sokszor feldobja a rendszer az üzenetet hogy meghibásodott. Maximum 18 MB/s ot írt a benchmart... 

Természetesen nem a Telekom nyújtja számomra a korlátlan mobilnettet :D Többit meg inkább nem kommentálom. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ezért kéne valami gyorsabb adattároló, de van egy sandisk 64 GB-os pendrivem ami esetleg OTG vel jobb megoldás lehet. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

„Sajnos a telefonomban lévő Microsd kártya csak 12 MB/S al ír”

Ez máris egy 96 Mbit-es korlát, de valószínűleg ez csak elméleti érték.
A gyakorlatban jó ha a 2/3-a megvalósul.
Ha azon a telefonon sikerült 90 Mbit-et elérni, az egy nagyon jó érték.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem lehet hogy meghibásodott a készülék azért nem tud 150 MBps ot? Ezt hogyan orvosoljam ha már nem garis? 

Továbbá...

Én is kiegyeznék csak a mobilnettel ha nem lenne a helyi lefedettség olyan rossz, instabi: Továbbá nekem azt mondták hogy torrentezni nem szabad vele a telekom os mobilnettel. Továbbá amit úgy sem fognak megengedni hogy routerbe lehessen tenni azt a sim kártyát, mert az mégis korrektebb megosztást és jelerősséget tud közvetíteni. természtesen van olyan díjcsomaghoz járó sim amit lehet routerbe tenni viszont ott nincs beszélgetés része a szolgáltatásnak, egy mobil + internetets sim kártyát és egy csak internetes sim et nem szeretnék fenttartani, mert sokba kerül és csak 15 GB a maximum leforgalmazható adat. Továbbá ezeknél nincs korlátlan opció. 

Továbbá én még arra is kiváncsi lennék hogy OTG funkcióval lehetséges a Huawei P10 nél a torrentezés. Illetve nem fogja vissza a letöltést az hogy a telefon össze van kötve egy type c ről usb 3.0 átalakítóval ami elvileg 5Gbps os egy Sandisc 64 Gb os pendrive vel?

Microsd kártyás megoldás megbízhatóbb/gyorsabb megoldás lenne? Sajnos a telefonomban lévő Microsd kártya csak 12 MB/S al ír és a legnagyobb baj hogy sokszor feldobja a rendszer az üzenetet hogy meghibásodott. Maximum 18 MB/s ot írt a benchmart... 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@pozso123

Az adott eszköznek is alkalmasnak kell lennie a feladatra.
A telefonok nem egyformák (memória, teljesítmény, futó alkalmazások ...)
Pl. az optikai 1000 Mbit-ből az Xperia Z 100-at, az Xperia Z2 200-at tud elérni.
Egy i7-es laptop ugyanakkor megy 1000 közeli értékkel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Magamból kiindulva: 

Utazás közben, ez nekem egy combos 100gb/hó 

Suli mert nem szeretem ha megszabják milyen tartalmat fogyaszthatok. 

Ha elutazok országon belül 

Torrent is szépen szalad rajta :D 

Munka közben ha sok fényképet kell feltolni

Meg is szoktam osztani, az is egy jó pont hogy egy másik ember adatforgalma nem számolódik fel nekem

Viszont ebben mintha lenne egy lassú változás mostanság, efinek van korlátlan mobilnete akkor nem feltétlen köt vezetékes netet. Persze ha olyan hogy simán netezik csak nem kell neki stabilan 0-24 -ben 2000/500mbit.  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

elég de ha egyszer 150 et tud a hálózat... akkor ne csak maximum 100 menjen. 

A felhasználási módját illetően neked mi a véleményed amúgy hol kell használni mondjuk egy mobil internetet ha rendelkezésre áll otthoni hálózat és a mobilnet korlátlan? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: pozso123
helyesírási hiba

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem elég egy telefonra ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

S5-ön is 150/50 még is 100 körül megáll.... Ahol más telefonok már veszik a 200 at.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: pozso123

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Alapjáraton annyi eltérés van LTE meg LTE közt hogy mekkora területet és mennyi efit akarunk lefedni vele.  De lehet a nagyon távol keleti telefonokkal elég sok gond van ezen a téren. 

Pl megnézel egy leírást pl Mobilarénán, iPhone 6 teszt leírás szerint 150Mbit a max amit tud többet nem is mérek. 

Alap 4g hálózaton 150mbit a max a 4G+ hálózaton 300/50

Zalaegerszegen sima 4g hálózat van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ahol egy Samsung Galaxy S8 on megy a 220 Mbit es net ott ugyan annál a szolgáltatónál a huawei p10 en is menni fog akkor ezek szerint. Településenként nem lehet eltérés, ugyan azt a díjcsomagot használó, azonos szolgáltatónál lévő előfizetésnél, viszont a két különböző telefonon mégis  nagyon eltérő sebesség mérhető, annak ellenére hogy mindkét telefon tudja mondjuk a 200 Mbitet, a hálózati körülmények is kedvezőek egy adott településen? Tehát nem lehet olyan inkompatibilitás a helyi mobil hálózat és a telefonom közt ami gátolná az elérhető előfizetőnkéni teljes sávszélesség használatát?

Ilyen inkompatibilitást vettem észre a Samsung Galaxy S5 ön amikor Zalaegerszegen 90-100 között mértem az LTE hálózaton maximum, amikor az S8 on meg 200-220 Mbit is ment ugyan ott, ugyan avval az előfizetéssel... 

Az S5 ön szerintem a 150 mbit letöltésnek is mennie kéne. 

Továbbá Zalaegerszegen mekkora a legmagasabb mérhető LTE vagy LTE+ sebesség? 

Továbbá hogy tudom megállapítani egy telefon specifikációjából hogy mekkora sebességet tud forgalmazni LTE hálózaton?Szeretnék ehhez támpontot kérni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

600 mbit az LTE maximuma ezen a telon

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most