Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet megszakad


Poka007

Kérdés

Sziasztok
Napokba megszakad az internet,mintha valaki ki-be kapcsolgatná gyorsan. 3 órát tökéletesen ment alapbeállításokkal. Linkelek hibanaplót és videót is. Szűz Windowssal is ezt csinálja. 

 

Cseréltem dns szervert,de nem oldotta meg..

Kép Eseménynapló:
https://www.kephost.com/images/2018/01/06/dns.jpg

Érdemes kimasolni a kép linket úgy jön be bocsi.

Videó jelenség:
https://www.youtube.com/watch?v=P4GfxOJBIK0

Mi lehet a probléma? Kábel hiba? ZTEModemRouter Hiba? Mikor ki be kapcsolódik,akkor telefonon Wifin keresztül stabil kapcsolat van. Telekomot hívjam inkabb?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Poka007
Hiba
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 56
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

@Poka007

Legalább ez dőljön el, és utána kezdhetünk újra találgatni.

A Google szerint sokan küzdenek hasonló problémával.
Nem javaslom az ott olvasható jobbnál jobb ötletek kipróbálását.
Inkább gondold át mi változott, mielőtt elkezdek előjönni a leállások.
Az eszközvezérlő tiszta, nincsenek hibák vagy figyelmeztetések?
A rejtett eszközök megjelenítése után is csak egy hálókártyát látsz?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A rejtélyes hibák keresése sziszifuszi munka. Az Acronis True Image Boot CD segítségével elmentem a jól működő rendszert minden nagyobb változás után. Ha valami megoldhatatlannak tűnő helyzet keletkezik, inkább visszatöltöm az előző jó állapotot. A mentés kb. 10 a visszatöltés 5 perc.

Még arra felkészülhetsz, hogy egy javító telepítéssel megpróbálod helyrehozni a Windows 10-et, ha egyáltalán ez a probléma.

Innen lehet letölteni az aktuális verziót, ha esetleg nincs meg:

http://windowsiso.net/windows-10-iso/windows-10-creators-update-1709-download-build-16299-15/windows-10-fall-creators-update-1709-iso-download/

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Milyen internettel kapcsolatos folyamatok mennek a gépeden, amikor leáll az internet elérés?

Egyszerű nézelődés valamelyik böngészővel?
Egy fájl letöltése?
Torrent?
FTP/Web szerver?
Más plusz ezek kombinációja?

(Az interneten valamilyen túlcsordulás miatti leállásra gyanakodnak az egy időben keletkező sok kérés miatt.)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ezt esetleg érdemes megpróbálni:

https://help.ea.com/hu-hu/help/pc/how-to-flush-dns-cache-for-windows/

Hajts végre DNS-ürítést, ha kapcsolódási problémát észlelsz PC-n

A rendszeres internethasználat során a számítógép automatikusan gyorsítótárazza az IP címeket és egyéb domainnév-eredményeket. A gyorsítótár törlése (vagy „ürítése”) frissíti az adatokat, ezáltal eltávolítja a már nem aktuális adatokat, amelyek kapcsolódási problémát okozhatnak.

Windows 10

Tartsd lenyomva a Windows gombot, és nyomd meg az X billentyűt.
Kattints a Parancssor (Rendszergazda) pontra.
Amikor a parancssor megnyílik, gépeld be a ipconfig /flushdns parancsot, majd üsd le az Entert.
Írd be az ipconfig /registerdns parancsot, és nyomd meg az Entert.
Írd be az ipconfig /release parancsot, és nyomd meg az Entert.
Írd be az ipconfig /renew parancsot, és nyomd meg az Entert.
Írd be a netsh winsock reset parancsot, és nyomd meg az Entert.
Indítsd újra a számítógépet.

Valószínűleg nem is az internetkapcsolat veszik el, hanem a hálózati.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Rendben Sikerült telóval. Köszi. Eddig érdekes nem szakad meg az internet. Amúgy a mai telepítésből,direkt kihagytam a amdchipset driver-t Végül is csak az energiaséma miatt raktam fel,de mindent kijelöltem,hogy mit rakjon fel.. Visszaemlékeztem,hogy mikor megvettem a gépet,sokáig nem is telepítettem fel,hátha. Reménykedek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok

SPEEDPORT ENTRY 2i kis készülékem van azt nem említettem. Vdsl2-m van. Még itt nincs optika.

Próbáltam Gyári kábel,Szerelt kábel,Másik Hálózati kártyával és mégis megszakad az internet(gépen). Van mikor fél napig bírja,de van mikor 20percig.

Hogyan és mitől áll helyre a PC-s internet kapcsolat a leállás után?

Gépújraindítás,vagy várok X percet és egyszer csak stabil a kapcsolat valameddig.

Érdekes az,hogy az esemény napló dobálja A(z) wpad név feloldása során időtúllépés történt, miután a beállított DNS-kiszolgálók egyike sem válaszolt. Hibaüzenetet. Jártam úgy,hogy kidobta mégse szakadt meg az internet(gépen),rá egy fél órára megszakadt  a gépen.

Most már megértettem,hogy miért Nem jó a forum címe! A gépemen szakad meg az internet :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Poka007
Hiba
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Eszközkezelőbe nincsenek hibák.

Teljesen újrahúztam párszor a rendszert. 4 -5 óra elteltével semmi gond vele. Mindig délután jönnek a problémák. Semmilyen hálózatos  programot nem rakok fel. Köszi amit belinkeltél megvan persze eredetibe. Délelőtt csak néha bedobja a hibajelet az esemény naplóba. Délután megszakadások ,van mikor 2mp-ként. Holnap céges laptopot megkapom hétvégére és menni fog végig.

Ui: Gyári kábellel is próbáltam ami a boltból jött ,ma reggel.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Poka007
Hiba
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egyszerű böngészőval,Opera,FirefoxQ. Alatt is megszakad.

Egy fájl letöltése? Még mikor Januárba beírtam,akkor megszakadt a kapcsolat Microsoft ftp -ről töltöttem le Win10.isot próbaként. Szerintem véletlen volt.

Torrent? Volt mikor ment,de napokba már nem használom direkt. Mindegy,hogy megy. Itt is megszakad.

FTP/web szerver Nincs

Más plusz nincs.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszi megcsináltam,amit írtál. Teljesen szűz operációs rendszerrel. Este fele meglátjuk. Jelzek mindenképp,ha nem idegesítek itt bárkit vele :) Megakarom úszni a szuper szervizt ,hogy kiszűrjem nem a gépemmel van a gond. Láttam a neten,hogy több embernek dobálja ezt a dns hibát,de nem írták,hogy szakadna az internet.  Szóval meglátjuk.

 

Ui: Különben a telepítés végén,mikor telepítette még a maradék frissítést,akkor is dobálta a dns dolgokat,de úgy láttam a hálózat stabil volt.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Poka007
Hiba
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Poka007

A PC-n valamilyen megosztást is létrehozhatsz.
A PC-n megszakadt internet kapcsolatnál ellenőrizheted a teszt laptopról vagy a telefonodról az elérését.
(Telefon: pl. Total Commander + LAN Plugin)
Ezzel az is egyértelműen eldőlhet, hogy a hálózat szakad meg vagy a PC internet kapcsolata.

(Azt az előadást megnézném, amikor ennek problémának a megoldását keresi a szuper szerviz.)

Használsz Fix IP címet, vagy rábízod a SPEEDPORT ENTRY 2i-re?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • 0

Az alap energiasémába nem látok olyan funkciót,hogy energiatakarékos ,vagy ilyesmi. Wifihez van csak. Az amdchipsetet,meg nem rakom fel,azért. Csütörtök délután óta 3 db dns felkiáltós hibát kaptam wpad megszakadással,de napi 12 órát ment,mindig a gép. Az internet sose szakadt meg a gépemen,mert néztem a hálózati beállításokba az  Időtartamot és azt,hogy mióta van bekapcsolva a net. Másodpercre megegyeztek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok

Megint jelentkezem újabb fejleményekkel. Amdchipset driverhez semmi köze. Meginit újraraktam a rendszert. Mindent felraktam amit használok,programokat,chipset drivert is. Kivéve a torrent klienst. 6 napon keresztül figyeltem az eseménynaplót. Nem jelzett sárga felkiáltó jeles hibaüzenet. (DNS hiba) Nem szakadt meg a hálózati kapcsolat a PC-n. Próbaként felraktam egy klienst. 2 napon belül dobálja a DNS hibákat. PC hálózati kapcsolat megszakad egy pillanatra. Olvastam egy fórumba,hogy okozhatja  nyitható kapcsolatok számának túlzott növekedése..NAT tábla megtelik. Csökkentettem elég drasztikusan a kapcsolatok számát és láss csodát több napja nincsenek DNS hibák. Az internet a PC-n megszakad egy pillanatra mégis,de az Eseménynaplóba nem látom ennek a nyomát. A NAT tábla,hogy megtelik ezzel lenne a gond ? Pedig ugyanazokat a beállításokat használtam sok évig és nem telt meg ezzel a Speedport készülékkel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem nem a Router NAT táblája telik meg, mert a többi eszközöd jól működik. Nem maga a torrent kliens okozza, csak jelentősen elősegíti. „Túlzott” hálózati aktivitás keletkezik a PC-n, amit valahogy kezelni kell, ha már a Windows alapból erre nem készült fel. Újraindításkor, vagy egy idő után valószínűleg alaphelyzetbe áll. Nem tudom itt a sok közül pontosan melyik szolgáltatás áll le, de valahogy így működnek:

67v1ikeyws.jpg

Itt pl. az első két hiba után 2 perc múlva újraindul a szolgáltatás, de a harmadiknál bedobja a törölközőt. Ha ez lenne a probléma, akkor be kellene állítani, hogy a további hibákat is úgy kezelje, mint az első kettőt.

Másik lehetőség a probléma elkerülése. Soha nem torrenteztem, mert a szürke zónában közvetlen letöltési lehetőségekkel is megtalálok mindent, amire szükségem van.

(A Rooter szerintem túl van biztosítva, nem valószínű, hogy egy PC torrentezése miatt megoldhatatlan helyzetbe kerülne. A telefonos ellenőrzés erre is jó lenne, hogy a PC-n megszűnő internet után elérhető-e maga a PC a telefonról. Ezzel esetleg kiderülne, hogy nem is az internet szakad meg, hanem a PC egyszerűen leválasztódik a hálóról, vagy mégsem.) 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...