Ugrás a tartalomhoz
  • 7

Peering probléma Budapest - Frankfurt


benztown

Kérdés

Már napok óta ez megy +/- 18:00 és 23:00 között.

81.183.3.xxx (5. hop) tartómányig minden rendben kb. 20 ms. De onnan németbe, kimondottan Frankfurtba (DE-CIX) megugrik kb. 120 ms-el így egész nyugatra ~250ms RRT-m van. A 20-40% packet loss-rol nem is beszélve. 

5483 Magyar Telekom Nyrt. AS-MAGYARTELEKOM Selective (de-cix weblapja) szóval telekom is ide csatlakozik.

PL: 

scmfra21-cg-0-0-1-1.qsc.de [87.234.14.160]

pr01.eqfr5.blizzardonline.net [80.81.195.26]

fra020isp005.versatel.de [80.81.193.80]

et-7-0-0.cr-polaris.fra1.core.heg.com [80.81.192.239]

stb. stb. 

mind 6. hop és mind Frankfurt. Keletre, belföldön nincs gond. De mivel szinte egész nyugat FFM-en keresztül megy, már zavaros egy kicsit.

1414-est nem akartam hívni és a szerencsétlen csajszinak peering meg traceroute-rol magyarázni.

Tudom hogy ez nem egy "áramtalanítsa routerét" probléma, azért gondoltam hátha van itt valaki aki oda tudja ezt továbbítani ahova kéne. 

Múltban már voltak ilyenek de mindig csak egy napig tartott majd csend volt. De ez már hétfö óta megy. 

Elöre is köszönöm.

Robi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 53
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1
1 órája, Redgamer írta:

Most per pillanat jónak tűnik, nálam 25-40 között mozog, mint szokott.

Mondom hogy este van csak a gond.

Érdekes módon ilyen 17:30 körül lassan kezd mászni 5-10 ms lépésekben fél órán belül csúcsig. Majd 23:00 körül ugyanez csak fordittva.

Mint ha valaki a 16:00 - 24:00 müszakban a telekom központjában 20 gbit/s-en torrentezik. xD

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A jó hír az, hogy végre működik ez az online form:

https://www.telekom.hu/lakossagi/ugyintezes/elerhetosegek/internetes/online-uzenet

Ha érint ez a probléma, javaslom hogy küldd el a részletes leírást, ha tudsz mellé MTR logot produkálni mégjobb.

Windowsra MTR: 
https://github.com/White-Tiger/WinMTR/releases             (WinMTR-v100-static.zip)

Linuxosoknak szerintem nem kell útmutató.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem tudom akkor mi lehet a gond. Három egymástól független  Telekom előfizetésnél pedig előfordul a hiba :/ Hozzátenném, hogy EUNE szerveren játszunk. Egyik barátom is szintén tapasztalja még. Azt furcsállom, hogy ha pingelem a szervert akkor nem mutatja packet loss jelét, de ha játékban vagyok akkor egyértelmű jelei vannak: nem regisztrálja a leütéseket, néha össze vissza driftel a karakter. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok, mivel látom sok embernek feltűntek ezek a problémák, gondoltam hozzátok fordulok segítségért. Az én problémám ha bár nem ez de következhet ebből. Körülbelül 1 hónapja kezdődött. Xbox-al játszom, Battlefield 1 és kidobál a szerverről úgy átlagban óránként egyszer. Van hogy semmi probléma nincs 3 óráig majd rákezd és 1 óra alatt 4szer kidob. Feltételezésem szerint szakadás, mivel az xbox live-ról is kiléptetet. Természetesen ha ránéznek távolról, akkor minden rendben van, ami nem csoda ha 1 szer jelentkezik átlagban. Ami eddig történt, azaz hogy kicserélték a routert, én pedig ideiglenesen kicseréltem a switchet, ami a router után van kötve, ugyanúgy jelentkezett a hiba.UpnP rendben a NAT open. Nálam minden kábellel van összkötve, tehát nem wifi. Rettentően furcsa, mivel a néha magas ping ellenére soha nem volt ilyen jellegű problémám, tehát legalább a kapcsolat stabil volt. Sajnos más programot, vagy PC-t nem használok, aminek a müködésében ez a másodperces szakadás problémát okozna.

Előre is köszönöm ha valaki tudna valamit javasolni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nektek csak alkalomszerűen van ez a problémátok? Szerencsések vagytok.

Mikor ki költöztünk ide falura, minden rendben volt, 50-60 ping volt játékban, semmi lag.
Aztán puff, ping 200  de a leütéseket nagyjából 1000 alatt regisztrálja.

Aztán teltek múltak a hónapok, elhatározta a család hogy benevez egy gyorsítóra.
Puff, ping vissza esett normális értékre.  Aztán pár hónap múlva ismét 200-as ping.
Ami azóta is (1 év) úgy van. Ez akkor sem változik ha a gyorsító funkció nem megy.

Annak idején fel is hívtam őket, akkor azt mondta nekem akivel beszéltem, a pingre nincs garancia szal ez van.

Aztán most mikor megint nem volt net nálunk egy pár napra, mert vagy tv vagy net kapcsolattal szinte minden hónapban gond van.
Kijavították a hibát, majd bepróbálkoztam ismét. Ide oda kapcsolgattak amíg végül egy hozzáértőhöz került a dolog.

Ő mondot nekem sok mindent, nat-olt ip, biztosan kint németországban van a gond blabla.

Meg a tesója amúgyis wow-ozik és neki is szokott olyan lenni hogy sokszor újra kell csatlakozni hogy kikerüljön egy bizonyos hubot.

De ha én nem tudom bizonyítani hogy a telekom hálózata a ludas, ők ezt nem tudják felvenni hiba bejelentésnek, lépjek kapcsolatba a játék üzemeltetőjével.

Írtam a gameforge-nak , de hát ők pont les***** hogy nekem mi a gondom. Amúgy sem értenek semmihez a supportjuknál.
Írtam a decix-nek is, hiszen az ő szerverük a következő, az utolsó Magyar IP után.

Ők azt mondják hogy "mi vagyunk a legpöpecebb cég európában, itt oszt ugyan nincsen gond".

Tehát mindenki a másikra mutogat, nem is történik semmi.

Azért az röhejes hogy ha a telefonomról megosztom a netet usb-vel, valamint pingzapper-en keresztül csatlakozok a játékhoz, tökéletesen játszható. A válaszidő pedig negyede a vezetékes net-nek.

Ez az egy hátránya van annak hogy falura költöztem.
Vissza sírom a digis netet.
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...