Ugrás a tartalomhoz
  • 7

Peering probléma Budapest - Frankfurt


benztown

Kérdés

Már napok óta ez megy +/- 18:00 és 23:00 között.

81.183.3.xxx (5. hop) tartómányig minden rendben kb. 20 ms. De onnan németbe, kimondottan Frankfurtba (DE-CIX) megugrik kb. 120 ms-el így egész nyugatra ~250ms RRT-m van. A 20-40% packet loss-rol nem is beszélve. 

5483 Magyar Telekom Nyrt. AS-MAGYARTELEKOM Selective (de-cix weblapja) szóval telekom is ide csatlakozik.

PL: 

scmfra21-cg-0-0-1-1.qsc.de [87.234.14.160]

pr01.eqfr5.blizzardonline.net [80.81.195.26]

fra020isp005.versatel.de [80.81.193.80]

et-7-0-0.cr-polaris.fra1.core.heg.com [80.81.192.239]

stb. stb. 

mind 6. hop és mind Frankfurt. Keletre, belföldön nincs gond. De mivel szinte egész nyugat FFM-en keresztül megy, már zavaros egy kicsit.

1414-est nem akartam hívni és a szerencsétlen csajszinak peering meg traceroute-rol magyarázni.

Tudom hogy ez nem egy "áramtalanítsa routerét" probléma, azért gondoltam hátha van itt valaki aki oda tudja ezt továbbítani ahova kéne. 

Múltban már voltak ilyenek de mindig csak egy napig tartott majd csend volt. De ez már hétfö óta megy. 

Elöre is köszönöm.

Robi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 53
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
1 hour ago, SafranyFerenc86 said:

Csókolom!

Félve kérdezem, hogy megint peering probléma van? Twitch nézhetetlen, a játékokban olyan packet loss (nem, ez most nem az én magán problémás packet lossom) van, hogy öröm nézni.

Valami van, mert kb 1 hete ez minden napos dolog. Twitch csak 360, jobb esetben max 480p-be nézhető (ha ezt nézhetőnek lehet nevezni).
Nem T-s ügyfeleknek meg tökéletesen megy.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...