Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Kűlső WiFi AP csatlakoztatása közvetlenül a Modem-Routerre


spenikz

Kérdés

Sziasztok,

Próbált már valaki külső wifi AP csatlakoztatni a Telekom Routerhez (pl: SagemCom).

Én több helyen futottam bele abba, hogy a router 4-es portjára közvetlenül rákötve egy wifi AP-t max 2-3 Mbps átvitelt tudtam elérni.

A Telekom router belső wifi-t kikapcsoltam. Mivel a helyszínek mind családi kertes házak voltak zavarásról, interferenciáról sem nagyon beszélhetünk.

A következő AP-kel próbáltam: Mikrotik, Ubiquiti, Cisco.

Csak akkor lehetett a szolgáltatási sávszélességet elérni, ha a 4-es portra rátettem egy routert (DHCP szerverrel) és erre kötöttem az AP-t.

Ez több helyszínen  is ugyan ez volt a jelenség.

Bármilyen segítséget, tippet szívesen veszek...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Melyik SagemCom?
Az új optikai vonalhoz a SagemCom F@ST 5655 digitális elosztót kaptam.
A SagemComon a WiFi maradt kikapcsolva.
Az eredetileg használt Asus RT-AC66U Routert átraktam hozzáférési módba (AP).
Maradt minden WiFi beállítás.
A SagemComon mindegy hová kötöttem LAN kábellel a saját Routert.
Egy 1000-es Switchre kötve is ugyanúgy működött.
A lakás távoli pontján az Asus RT-AC66U Routerhez vezeték nélkül kapcsolódik TP-LINK AC750 jelismétlő.

Az AC-s WiFi képes 20-25 MB/s másolásra és alkalmas 15 Mbit körüli (nagyobb bitrátával nem próbáltam) videó nézésére. WiFi-s eszközeim 433 Mbit/s maximális névleges sebességgel kapcsolódnak.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A 2-3 Mbps tényleg Mbit, nem MByte/s?

100 Mbiten vezetékesen is csak 12,5 MByte/s az elméleti sebesség, de ennek kb. a 2/3-a a valódi.
WiFi-n még több a veszteség.
A WiFi (AC 5 GHz) 433 Mbit elméleti értékből, a táblagépem 200 Mbit-es internet tesztet ér el az 1000 Mbit-ből.
A másolás legjobb eseteben is 20-25 MByte/s ennek megfelelően.

 

       
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sagencom 3686 -on próbáltam, de Cisco-n sem ment, egyszerűen az adatforgalom nem ment 2-3 Mbps fölé. Közvetlenül a Telekom routerre rádugva az AP-ket (mint Telekom DHCP kliensek) a töredékét adták a szolgáltatott sávszélességnek.

Mivel több helyszínen és több fajta AP-vel (melyek egyébként más hálózatokban tökéletesen működtek) olyan, mintha a Telekom routerekben lenne valamilyen korlátozás....csak még nem tudom mi az...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Természetesen Mbit...

Ha a Telekom router mellett vagyok és arra kapcsolódok akkor 30-40 Mbit, de az AP-kon 2-3 Mbit.

Pár napja kötöttem egy Miktorik RBCAP2ND Ap-t max 2-3 Mbit -es sávszélességet adott.

Amikor beállítottam rajta egy DHCP szervert másik IP tartománnyal (kvázi NAT-oltam a hálózatot) mint a Telekom akkor ez felment 20-30-ra...

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...