Ugrás a tartalomhoz
  • 0

áfa csökkentés?


micimacho

Kérdés

Tudtam, hogy valami simli lesz a dologban. 5% lett az áfa, de nehogy a kedves ügyfél járjon jól,  megemelték a tv szolgáltatás árát. Ha jól tudom a hűségidő alatt kötelesek a régi áron adni a szolgáltatást. Most pl.: 300 Ft-al emelték az iptv alapcsomag díját! Pofátlanság teteje! Meddig nyerészkedik még ez a banda???

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

13 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

Érdekes felvetés.

Rokonaim vidéken mindenki Telekomra váltott - igaz 29-es terület - és a 3 betűs szolgáltató van ott jelen. Tavaly nyáron elindult az optika és érdekes mód édesanyám illetve még az igen idős nagyanyám is gond nélkül - problémamentesen - tudja kezelni az IPTV-t.

Sőt, sokkal jobban tetszik nekik mint a volt 3 betűs, pedig az internetszolgáltatástól függetlenül TV-ben az országos kínálatot adták ők is.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@OldMike

Hét távirányítót használok folyamatosan (több is van), és sötétben is jól elboldogulok velük közel 64 évesen.
(egy szobában: 4 műholdas+földi digitális / 3 médialejátszó / hangprojektor/ tévé / HDMI switcher)
Tudom, ez nem általános.
A 20 évvel idősebb szomszédnéni is remekül kezeli a két távirányítóját (műholdas beltéri / tévé).

Ha valaki idősebb, attól még képes megjegyezni néhány gomb használatát.

A ki és bekapcsolási sorrend se olyan bonyolult mondjuk két-három egymástól függő eszköz esetén.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
8 órája, Deino írta:

Érdekes felvetés.

Rokonaim vidéken mindenki Telekomra váltott - igaz 29-es terület - és a 3 betűs szolgáltató van ott jelen. Tavaly nyáron elindult az optika és érdekes mód édesanyám illetve még az igen idős nagyanyám is gond nélkül - problémamentesen - tudja kezelni az IPTV-t.

Sőt, sokkal jobban tetszik nekik mint a volt 3 betűs, pedig az internetszolgáltatástól függetlenül TV-ben az országos kínálatot adták ők is.

Szerintem nem az alapvető kezelés okozhatna problémát az idős embereknek, mert az lényegében annyi, hogy a tévét be kell kapcsolni a saját távirányítójával (és persze ki is), utána minden megy az STB távirányítójával. Ráadásul nagyon hasonló módon, mint mondjuk a kábeles tévéadás esetében. A gondot az jelenti, amikor bármilyen (sajnos nem extrém ritkán előforduló) okból megszakad a HGW és az STB között a kapcsolat (eredmény kimerevedett kép, nincs kép, szivárványos háromszögek vannak stb.). Az ilyenkor szokásos sorrendi újraindítás nem kifejezetten ennek a korosztálynak a műfaja. Tehát marad a bejelentés és a szakemberre várás (esetleg napokig) tévénézés nélkül. Holott erre egyáltalán nem lenne szükség, ha a Telekom képes lenne (vagy szándéka lenne rá) megoldani, hogy az STB addig keresse automatikusan és folyamatosan a kapcsolatot a HGW-vel, amíg létre nem jön.

Megjegyzés: nálam koax van, ennek az eszközeit és gondjait ismerem. Nem tudom, hogy az optika és az ONT esetében is így működik-e.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A T működésével nem vagyok kibékülve. Az embert mindig belekényszerítik valamibe. Az ismerősömnél most kötötték be a Digit. Lemondta a T-t és jóval olcsóbb, sokkal többet nyújt mint a T. De sajnos nálunk nincs más alternatíva csak ez a nyamvadt iptv.  

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: micimacho
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

De még megtörténhet.

Gondolj az idős emberekre. Nekik a tv az egyetlen szórakozásuk és most azt sem tudják mihez kezdjenek. Elég volt a tv távirányítóját kezelni. Most aztán megkomplikálták. 20 évig dolgoztam a szolgáltatóiparban, most azt veszem észre, hogy nem a szolgáltató van értünk hanem fordítva. (Ez más szolgáltatásokra is igaz).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Csakhogy itt 80-90 éves idősekről van szó. Akaratlanul is elnyomnak valamit, akkor "rohanok" beállitani. Az egyiküknek a családja karácsonyra vett egy dvb c-s tv-t, hogy csak egy távirányitót kelljen használnia.  Na most ezt a lehetőséget veszik el tőle. Ott ugye nincs internet miért is lenne, semmi szüksége nem volt rá. Most majd kell egy hgw egy set top box, ha valami összeomlik szegény azt sem tudja mihez kezdjen. Arról nem is beszélve, hogy két áramfogyasztóval több lesz. Ahogy elnézem nem keveset fogyasztanak. Készenléti  8W!!! Nekem a 30 éves tv 5 wattot eszik készenlétiben. Hol itt a fejlődés? És kisnyugdijasokról van szó, akiknek minden fillér számit. A T ezt a ***** iptv-t nyomja, egyféléből választhatsz. Valamikor már hallottam ezt a szöveget...... 

Bocsi hosszú i nincs a billentyűzeten....

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...