Ugrás a tartalomhoz

DT RCS


Vendég

Ajánlott posztok

Az üzenet gomb mostantól még többet nyújt!

Fedezd fel a mobil kommunikáció új módját a Deutsche Telekom RCS (Rich Communication Services) szolgáltatással! A klasszikus SMS-t és MMS-t egészítsd ki egyéni és csoportos beszélgetésekkel, fényképek, videók megosztásával és még sok más izgalmas funkcióval. Ha az okostelefonod még nem RCS képes, akkor telepítsd az Android Messages alkalmazást!

Hogyan éred el a DT RCS-t?

A funkciók elérhetőek integrált módon – az Android operációs rendszer részeként - vagy alkalmazáson keresztül, a készüléktípustól függően.

Integrált módon, az üzenet gomb mögött a következő készülékeken:

  • Nokia 3
  • Nokia 5
  • Sony Xperia XZ Premium
  • Samsung A3 (2017)

2018. március 1-jétől folyamatosan válik elérhetővé a szolgáltatás a készülékek gyártóitól függően.

Az Android Messages applikáción keresztül

A DT RCS szolgáltatást az Android Messages applikáción keresztül éred el, amit a Play Store-ból tölthetsz le.

A DT RCS díjazása

A szolgáltatás aktiválása ingyenes, nincs egyszeri és időszakos díja.
A DT RCS a chat-üzenetek és fájlok küldéséhez Wi-Fi-t vagy mobil díjcsomagod szerinti mobilinternet kapcsolatot használ.
Chat-üzenet esetén mobilinternet csomagodnak megfelelő a díjszabás, ha nem interneten küldesz üzenetet, tehát SMS/MMS esetén pedig a mobil díjcsomagodnak megfelelő SMS/MMS díjat számítjuk fel.

További részletek, felhasználási feltételek, készülékbeállítások, gyakori kérdések a Telekom honlapján.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

XZ Premiumom van ( europai), andoid messages, legújabb, Oreo 8.0.0.

 

be van állítva minden az android messages -ben , ennek ellenére magamnak üzenetet küldeni próbálva ( mert az tuti hogy nekem minden szükséges feltétel a leírások alapján adott), nem vált át SMS- ről sima küldés jelre. mindig SMS-ként akarja küldeni.

 

Szükséges hogy az XZ premium a Telekom Firmwarejét futtassa? Azaz Önöktől kell hogy legyen vásárolva? 

 

 

Screenshot_20180308-135411.png

Screenshot_20180308-135355.png

sketch-1520513969169.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tibor Hornyák
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

20 órája, p3g2or írta:

iOS-re vonatkozó információt nem találtam a linkelt oldalakon.

Használható (vagy előreláthatólag az lesz valaha) iPhone-on is e szolgáltatás?

Hello @p3g2or, sajnos nem véletlen, egyelőre csak Androidon megy. iOS úgy tudom, hogy tervben van, de az nyilván még idő (velük szerintem nem lesz egyszerű, nehogy már egy GSM Association mondja meg nekik, hogy milyen szabványt használjanak :D)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Hello @Tibor Hornyák, van esetleg egy másik Android teló a családban, ismeretségi körben, amire le tudnátok húzni az Android messages appot? azért kérdezem, mert most kíváncsiságból kipróbáltam, és nálam is ez van (ha magamnak küldenék bármit, akkor csak sms-t ajánl), miközben egy cimbimmel már vígan használjuk az RCS-t (én egy Tés Samsungon, ő egy kínából rendelt csodán)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Közben eszembe jutott, hogy az XZ-re ugye nem töltöttél Android messagest, nem azért homokórázik? azért kérdezem, mert arra nem kell, sőt gyanús, hogy nem is lehet (a Té leírása alapján annál integrált az RCS, a "gyári" üzenetkezelő tudja azt)

és még egy, a Blue-s telóban a kártya is Blue-s? mert akkor a Té (pontosabban a leírásuk alapján a Deutsche Telekom) odaadta az RCS-t a Blue-soknak, és akkor lehet, hogy a Mol-osoknak is (ha jól tévedek, ennél a kettőnél a Té a motor a háttérben)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válasz erre a témára...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...