Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Szuper családi hd iptv csomag probléma


Balazs0924

Kérdés

Sziasztok!Rendeltem a telekomtol egy tv-t 4k uhd-s lg.Magentas vagyok.30mbites netem,szuper csaladi hd iptv,hoppa plusz csomagom van.A problémám a nettel ami 30mbit helyett 12 mbittel fut,es az iptv-vel van megpedig hogy nincsenek hd csationáim a belteri azt jelzi h 2 sd 0hd.A másik dolog h a csatornák minösége az uj 4k uhd tv-n borzaszto.Erdeklodtem az ugyfelszolgalaton azt mondtak nem tudjak bekapcsolni a hd streamet a halozat nem teszi lehetöve.A sat tv -ben gondolkodom  de azt a valaszt kaptam az 900-1000 ft-tal tobb lenne havonta...Mit tudok tenni?Még én fizessek pluszba mikor is a Telekom nem tudja biztositani a muszaki felteteleket es azt a minőséget amiert fizetek??A masik dolog h a tv vasarlasssal hosszabodott 2 evvel a hüség időm a netre.Rendeltem egy laptopot es egy telefont aminek a vasarlasatol elalltam 14 napon belül de a tovabbi 2 szolgaltatasra is +2 ev hosszabodott a hűségre,ami annak ellenere is megmaradt h elalltam a vasarlastol.Mit tudok tenni??Valaszokat elore is koszonom!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

22 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 5

@Balazs0924

Igen jót küldtél.

Ez a vonal akár mehetne 30 mbps-el is ha vdsl2-vel adnák. Szerintem nincs 2 km ez a vonal, max 1500méter de lehet úgy is sokat saccolok. 

VDSL2 esetén 30mbps szinkronnal talán kaphatnál HD-streamet is, de az megint a neted rovására menne, mert DSL-en a net sávszélességéből vesz el az IPTV használata. A HD pedig még az agyonvágott bitráta ellenére is jelentős sávszélt eszik meg a 30mbps-ből, hátmég a 15-ből, ami most van neked, több mint a felét vinné, azaz maradna kb 6 mbps-ed netezni. 

Gondolom neked is Otthoni Internet Start csomagod van a magentában. Ez azt jelenti hogy nem 30mbps-es neted van, hanem egy névegesen technológia függően akár 30mbps-t is elérhető neted van, ami ADSL2+ esetén, ami neked is van, mindjárt csak 20mbps vagy ami a vonali adottságok alapján a csövön kifér. És ez gondokom le is van írva a szerződésbe, így erre nagyon reklamációt nem fogsz tudni leadni, sem arra, hogy ebből a sebességből még pluszban az IPTV elesz egy darabot. 

Pontosan melyik településről van szó? Ha VDSL2 település, akkor talán lenne lehetőséged erre váltani, így meglenne a 30mbps szinkronod, amiből az IPTV HD stream nézése esetén kb 9mbps-t megesz, így még mindig maradna netezésre 21mbpsed

Vagy van még az a verzió, amit már eddig is tárgyaltunk, hogy váltasz SAT-ra, viszont akkor a magentát bukod. Nekem is jelenleg így van. SAT TV a magenta kedvezményei nélkül. De legalább a TV nem vesz le a netsebességből. HD több boxra is, megvan ennek is az előnye. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4
1 órája, Balazs0924 írta:

Sziasztok!Rendeltem a telekomtol egy tv-t 4k uhd-s lg.Magentas vagyok.30mbites netem,szuper csaladi hd iptv,hoppa plusz csomagom van.A problémám a nettel ami 30mbit helyett 12 mbittel fut,es az iptv-vel van megpedig hogy nincsenek hd csationáim a belteri azt jelzi h 2 sd 0hd.A másik dolog h a csatornák minösége az uj 4k uhd tv-n borzaszto.Erdeklodtem az ugyfelszolgalaton azt mondtak nem tudjak bekapcsolni a hd streamet a halozat nem teszi lehetöve.A sat tv -ben gondolkodom  de azt a valaszt kaptam az 900-1000 ft-tal tobb lenne havonta...Mit tudok tenni?Még én fizessek pluszba mikor is a Telekom nem tudja biztositani a muszaki felteteleket es azt a minőséget amiert fizetek??A masik dolog h a tv vasarlasssal hosszabodott 2 evvel a hüség időm a netre.Rendeltem egy laptopot es egy telefont aminek a vasarlasatol elalltam 14 napon belül de a tovabbi 2 szolgaltatasra is +2 ev hosszabodott a hűségre,ami annak ellenere is megmaradt h elalltam a vasarlastol.Mit tudok tenni??Valaszokat elore is koszonom!

Reklamálni tudsz! Nem lesz egyszerű és gyors a megoldás,de ha nem hagyod annyiba siker lesz így vagy úgy. Kettő lehetőség van az egyik a sat ugyan abban az árban hiszen ők baltázták el hiszen az elején közölni kellet hogy így ebben a formába nem lehet szupercsaládi HD adni iptv-n. A másik hogy a neten reszelnek itt értem azt bonding-al ha van szabad érpár természetesen ez is akkor ha nem vagy messze a dslam-tól. Ha 30M csomagod mindig 12M ad akkor valószínű hogy sokkal jobb nem lesz. Szerintem a sat-ot erőltesd. A HWG kép jó lenne menyit bír valójában a vonalad.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4
34 perce, Balazs0924 írta:

Szia a köszi  valaszt!Szerintem is minimum annyi h ebben az arban biztositsak a sat tv-t.Internettel kapcsolatban annyit tudok h 2km-ről jön a vonal ezt a szerelő mondta.Kb.1 eve vagyok magentas azota van ez a szuper csaladi hd iptv es rendszeresen fizettem egy olyan szolgaltatasert amit nem tudnak nyujtani...szivem szerint felmondanam az egesz szolgaltatast de gondolom ezt nem tehetem meg mert ott van a tv reszlet amire husegidot hosszabbitottam.

Hogy merték kiadni erre a vonalra a szuper családi HD csomagot? Reklamálj kérd a sat-ot. Mivel nem tudják teljesíteni a szerződésben foglaltakat!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

@Balazs0924

Ahogy @ApaFia már írta, csak valahogy elszált az éterben: szivesen vennénk egy vonali adatokról készült print screen-t is, hogy konkrétan látható legyen, hogy mit bír a vonalad, és abból mennyit eszik meg az IPTV milyen technológián jut el hozzád, (ADSL2+, VSDL2)

A SAT TV olcsóbb mint az IPTV, bár mivel magenta1-így nem tudom iágazából, lehet, hogy SAT-ra elvesztenéd a magenta kedvezményeket ezért lenne drágább. @Roli82 talán tudna neked erre valamit, mondani, hogy mit is lehetne tenni ilyenkor.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

Jól látom, 17 Mbit/s-ot tud hozni maximum a vonal? Gondolom a távolság miatt, mert az ADSL2+ elméleti határa kb. 24 Mbit/sec ha jól tudom. Hát a  HD  ilyen adatok mellett felejtős ezen a dróton, de még a 30 Mbit/sec-től is messze van, amit minden háztartásba szeretnének eljuttatni.  (Ezért csak 12 Mbit/sec a letöltésed tv-vel együtt, bár a csomag garantált értékét hozza, persze. ) Furcsa, hogy ez a megrendeléskor simán elfogadhatónak bizonyult. Így  viszont nem marad más csak a SAT-os megoldás. Ami az internetet illeti a gyorsító opció jöhetne szóba esetleg, ha a mobilhálózat alkalmas rá.

Azt még hozzátenném, hogy ezeket az értékeket legalább stabilan hozza a vonalad (CRC Errors/Fec errors is 0). Viszont az UHD tévéd miatt érhető, hogy kell neked a HD (SD műsor egy UHD tévén ahogy írtad is nem túl szép látvány), úgyhogy reklamálj.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szaboadam
pontosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

@Balazs0924

Igen a magenta akkor elveszik, ahogy @anonymus is írta fentebb. Hogy a hármas kedvezményt továbbra is kapod e rá azt nem tudom. Nekem több mint 1 éve lett SAT-al hosszabbítva minden szolgáltatásal együtt, akkor még megkaptam rá a 3-as kedvetményt. Hamarosan jön az optika. Így már azthiszem el fogják venni a SAT-ot.

Pécset meg sem nézem, ott tuti hogy VDSL van. 

UPDATE: Ahogy nézem Pécs külterületi részein lehetnek azért gondok, de a vonali adataid alapján te elég jó helyen lehetsz valószínűleg egy VDSL2-es DSLAM-ra kötve. Melyik utca pontosan? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Szia a köszi  valaszt!Szerintem is minimum annyi h ebben az arban biztositsak a sat tv-t.Internettel kapcsolatban annyit tudok h 2km-ről jön a vonal ezt a szerelő mondta.Kb.1 eve vagyok magentas azota van ez a szuper csaladi hd iptv es rendszeresen fizettem egy olyan szolgaltatasert amit nem tudnak nyujtani...szivem szerint felmondanam az egesz szolgaltatast de gondolom ezt nem tehetem meg mert ott van a tv reszlet amire husegidot hosszabbitottam.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Ránéztem Pécsett VDSL van, és ha hinni lehet a honlapnak a hálózat jelenleg is fejlesztés alatt áll, mert Pécs benne van a modernizációs programban úgyhogy ha csak nincs olyan nagy peched hogy a címedre ez még "nem ért el", akkor nagy rá az esély, hogy megy a VDSL, és ez megoldást jelenthetne a problémádra. (Ha pedig  véletlenül még nem elérhető, akkor rövidesen biztosan az lesz ezek alapján.) Pontosabbat erről az ügyfélszolgálaton tudnak mondani, ott kellene mindenképp érdeklődnöd.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Szia!

Print screen készítéséhez lépj be a hálózati elosztód admin felületére. Ehhez nagy valószínűséggel a böngésző címsorába a következő címet kell írnod: 192.168.1.254

A megjelenő ablakban írd be a felhasználónév/jelszó párost.

  • Ezt - eszköztől függően - vagy annak alján/oldalán lévő matricán találod vagy
  • a felhasználónév/jelszó páros: 3play/3play
  • esetleg felhasználónév: admin jelszó: üres

Belépés után meg kell keresni a vonali adatokat tartalmazó lapot.

Ezt eszköztől függően más és más helyen találod (ha nem vagy biztos benne hol, nézz bele az adott eszköz használati utasításába a T honlapján.

(Legtöbbször egyébként az Internet vagy a Settings - System information - Version numbers and DSL information fül alatt találod.)

Ha megvan használd pl. a Windows Képmetszőjét, és az így készített képet töltsd fel ide.

Egyébként azon én is meglepődtem, amit @ApaFia említett, hogy a megrendelési folyamat alatt nem kaszálták el ezt a dolgot, hiszen már akkor erősen gyanúsnak kellett volna lenni, hogy a HD-vel a vonal teherbírása miatt gondok lehetnek. De ha ezt elmulasztották akkor megtenni, - hiszen mindenki hibázhat- legalább az érdeklődésed után felajánlhattak volna valamilyen megoldást.  Csak csatlakozni tudok az előttem hozzászólókhoz: mindenképp reklamálni kell.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szaboadam
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@btz

 

Teljesen igazad van, hogy VDSL2-vel abszolút működhetne is a dolog, de furcsálom, hogy akkor miért nem egyből arra rakták a megrendelés után? Tapasztalatból írom (én is jártam hasonló cipőben), hogy, ha csak nem egy véletlen baki miatt alakult így valószínüleg szándékosan hagyták az ADSL2+-t. Az én  esetemben például megpróbáltak VDSL2-re rakni, és az addig atomstabilan működő vonal széthullott. Kiderült, hogy bár elméletileg semmilyen akadály nem merülne fel, a hálózat egyes elemei sajnos korántsem voltak olyan állapotban, hogy bírják a strapát, de ezt persze csak a gyakorlat mutatta ki. (Pedig elméletileg ez is VDSL2 település volt.) Mikor reklamáltam akkor mondták a telefonba, hogy megpróbálták, de ezek szerint nem megy. (Szerencsére ez már régebben volt, azóta már felfejlesztették a hálózatot.)

Egy próbát mindenképp megér, hátha ezesetben ez tényleg megoldja a gondokat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Akkor mit lehet tenni ebben az esetben?Ezt azert orvosolni kellene nekik mindenkepp,nem kapom azt a minoseget amiert fizetek se a net sebessége sem pedig az iptv minosege nem megfelelő,nem a szerzödésben foglalt szolgaltatast nyujtjak.Epp ezert nem gondolom hogyha sat tv-re valtok el kene vegyek a magenta kedvezmenyem.Hogy tudok print screent kesziteni a vonali adatokrol?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...