Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Valaki mondja meg


Kuszi

Kérdés

Sziasztok!

Igazából két kérdésem lenne. Az egyik, hogy 500Mbites internetem van, ugye akkor az én gondolatom szerint 55-60MB/sec sebességgel kellene letöltenem. Meg is néztem speedtesten 500Mbitem simán meg is van.  De mégis legjobb emlékem szerint is csak ilyen 40MB/sec volt a plafon, az is kb egyszer. 
Ez miért lehet? 

 

Másik meg, hogy az normális ha ez a net nagyon ingadozik? Igy napi szinten egyszer 300Mbit másnap 150Mbit, kb mióta bekötötték nem volt maximális. 
Egyszer emiatt voltak is kint, megcsinálták de azóta megint ingadozik. Most akkor ezt el kellene fogadnom hogy ilyen ingadozó? Mert nem akarom hogy a szerelők ideszokjanak :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

11 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

@Kuszi

Nekem 1000 Mbites van, de nem jelenti azt, hogy mindenhonnan 125 MB/s az adatsebesség.
Ahonnan töltök, ott is tudni kellene kiszolgálni az igényeket.
Jelenleg jó, ha 30-50 MB/s összejön egy helyről.
Az átlagos pillanatnyi adatforgalom (BIX) kicsivel 120 Gbit/s alatt van, a csúcs 175 Gbit/s körüli.
(Az utolsó három hónap alatt kb. 20%-al növekedett.)
Ha belegondolsz, 120-an illetve 175-en lefoglalhatnánk a teljes adatforgalmat.

A 40 MB/s azt jelenti, hogy az ország pillanatnyi adatforgalmának a 0,32%-a a tiéd ...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
11 perce, Kuszi írta:

Sziasztok!

Igazából két kérdésem lenne. Az egyik, hogy 500Mbites internetem van, ugye akkor az én gondolatom szerint 55-60MB/sec sebességgel kellene letöltenem. Meg is néztem speedtesten 500Mbitem simán meg is van.  De mégis legjobb emlékem szerint is csak ilyen 40MB/sec volt a plafon, az is kb egyszer. 
Ez miért lehet? 

 

Másik meg, hogy az normális ha ez a net nagyon ingadozik? Igy napi szinten egyszer 300Mbit másnap 150Mbit, kb mióta bekötötték nem volt maximális. 
Egyszer emiatt voltak is kint, megcsinálták de azóta megint ingadozik. Most akkor ezt el kellene fogadnom hogy ilyen ingadozó? Mert nem akarom hogy a szerelők ideszokjanak :D

Jó lenne tudni milyen platformon használod a internetet,koax vagy optika? Így hamarabb kapsz segítséget! ;)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@Kuszi

Ha hajnalban meg lesz az 500 akkor valószínűleg az van, hogy napközben terhelt a szegmens  (koax egy osztott közeg X kapacitáson osztoznak az adott szegmensen lévők) ezt szegmentálással lehet orvosolni de az meg nem egyik napról a másikra történik. :(

Jelszintekről tudsz betenni képet?

192.168.0.1 tudsz belépni,  és az Állapot- kapcsolat menüpontban található le és feltöltés értékekről dobj be ide egy képet.

Rossz vonali értékek is okozhatnak sebesség problémát, vagy a Sagemcom HGW eszközzel is lehet probléma.

Szóval sok oka lehet!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@Roli82

Közben reseteltem a modemet és újra minden jó, de hát ezt nem értem pár hónapos a modem. De ha csak ez a baj akkor örülök mert egy gombnyomással elintézhetem

A fő kérdésem vagyis kiváncsiságom az első kérdésem, hogy az 500M es nettel miért csak ilyen 30MB/seccel tudok letölteni átlagban , akkor is ha maga a sávszélesség megvan, mi korlátozza le
Először azt hittem hogy a server, de az birja utána azt hittem a merevlemez irhatosága, de az ssd-re se gyorsabb

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

NE NE emberek eresszük már el végre a Bixet végleg! Amit te a bixben látsz az a forgalom egy kicsi szelete csak semmi több. Azon kívül van sok egyéb kapcsolata is a T-nek közvetlenül a társszolgáltatókkal. Ami nem jelenik meg a Bixben!  Ennyi erővel 60db 2gbit-es előfizető megfektetné az ország forgalmát. 

Ha torlódás van az esetek nagy többségében a hfc szakaszon közted és a cmts közt kevés a kraft. Másik lehetőség hogy ahonnan te le akarsz tölteni ott nincs annyi kraft. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...